KONCEPTUS - SP 7

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

witboj pisze:Lufa dla celności tego karabinu nie ma znaczenia - tak mi Jerzy na iwebie napisał, przestałem dyskutować.
Jak napisze , że bez lufy też będzie celny , to i tak nie ma co dyskutować :/
witboj pisze:Ale to wszystko jest bez znaczenia dla kolekcjonerów - im żadsza i bardziej udziwniona konstrukcja tym większa watość... kolekcjonerska. I przy tym zostańmy. Piękny sprzęt kolekcjonerski. Jak każdy przedmiot kolekcjonerski powinien kosztować.
Było nie zaznaczać , że to sprzęt do polowań lub do rekreacji . Jeśli do rekreacji , to ja chcę wiedziec co można tym sprzętem , ale owe 40 strzałów już skutecznie eliminuje karabinek z rekreacji . Zatem tylko dla kolekcjonerów , zatem trzeba było zareklamować w domu aukcyjnym lub Desie :P

Ja już odpuścilem sobie ten temat :| ... specjalnie , nie śledzę równiez tematu na beżowym (tam głownie obśliniają się zwolennicy sztucerowości ) Wielka niewiadoma , brak konkretów i ewentualne informacje na pw ?? :shock: .. przez telefon ?? :shock: .. po znajomości ?? :/ A od podobania , to mam wiele modeli palnej ... tyle , że nie myśliwskiej ... :roll:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Zgadzam się z Tobą Przemku. Wiatrówka skierowana do wąskiego grona osób i nie ma się czym podniecać.
Dobrze że projekt Pekatora idzie w lepszym kierunku.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

JesperKyd pisze:Zgadzam się z Tobą Przemku. Wiatrówka skierowana do wąskiego grona osób i nie ma się czym podniecać.
Możesz , ale nie musisz się zgadzać ... Każdemu ma prawo się podobać to czy tamto . Jednak nie ma czegoś takiego jak bezkrytyczne przyjmowanie na pałę , a zdaje się , jest to praktykowane w stosunku do SP7 ... Co będzie jak okaże się , że "król jest nagi" ?? Pewnie powoła się do życia instytucję "białego kruka" i wyjątkowości , bo polskie ...

Dla mnie temat zamkniety ... poczekam na konkrety ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

To i ja włożę swoje 3 grosze.
Karabinek wyglądowo podoba mi się bardzo. Jednak skutecznie odstrasza mnie cena i jakość samego wyrobu. Niestety nie wiem co jest w środku jak z częściami i co ewentualnie można poprawić. "Dla kolekcjonerów" Nie rozumiem który(normalny) kolekcjoner kupi takie "cóś" za bagatela 6000zł. Np.: Ja wolał bym kupić normalny sztucer, a nie wyrób "sztucero-podobny". Reasumując karabinek mi sie podoba, nie mogę doczekać się kilku strzałów z niego, ale nie imponuje mi jakością i ceną więc ja mu mówię TAK, ale NIE dla 99% strzelców.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Iweb to kółko samonapędzającej się wzajemnej adoracji. Teorie kilku "guru" powtarzane są jak 10 przykazań. 50% "czytaczy" forum tego nie sprawdzi. Bo i po co? Kto "wierzący" neguje 10 przykazań. Kolejne 25% "czytaczy_teoretyków" będzie prowadzić zażartą dyskusje nieważne za czy przeciw, dla samej dyskusji. 10% w ogóle to nie interesuje. 10% to sprawdzi i wysnuje odmienne wnioski od teorii "guru" ale zatrzyma je dla siebie. 5% też sprawdzi i napisze, że guru sie mylą. Za arogancje dostaną czerwone krawaty.

Z tym projektem będzie to samo. Ochy i achy z za klawiatury nie wystarczą. Taki projekt musi sie obronić sam. Przeświadczenie o swojej nieomylności w biznesie nie wystarczy. Kasa zweryfikuje całość. Kolekcjonerzy nie stanowią aż tak dużego rynku zbytu jak sie wydaje. Rekreacja i sport mniej lub bardziej wyczynowy jest rynkiem.

Witek i Przemek napisali to co ja miałem zamiar napisać już jakiś czas temu. Mają 100% racji. Z uwagą śledzę losy tej konstrukcji. Z ciekawości czy sprawdzą się moje przypuszczenia.
MarcFloyd
Posty: 30
Rejestracja: 2011-11-20, 10:26
Lokalizacja: Stoke On Trent

Post autor: MarcFloyd »

A ja dodam jeszcze ze nie sadze zeby odniosl sukces jako narzedzie do polowania. Brak magazynka, bardzo potrzebnego (zwlaszcza w ciemnosciach), brak regulatora (przy cenie takiej jak wiatrowek z regulatorem), oraz, zdaje sie, brak mozliwosci zamocowania tlumika (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle) w praktyce eliminuja go z rynku.

Co do kolekcjonerow... Tego rynku nie znam, aczkolwiek od jakiegos czasu obserwuje ogloszenia dotyczace starych wiatrowek. Przedwojenne (Diany chyba?) mozna kupic juz od 80 funtow...
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

MarcFloyd pisze: brak mozliwosci zamocowania tlumika (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle)
Tak więc cię poprawiam cytując konstruktora SP7.
Cytat: osłona lufy (zawierająca skuteczny tłumik)
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=870 ... bdf4d12ef2
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Chwat
Posty: 59
Rejestracja: 2010-10-20, 21:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Chwat »

bonzoo pisze:Iweb to kółko samonapędzającej się wzajemnej adoracji. Teorie kilku "guru" powtarzane są jak 10 przykazań. 50% "czytaczy" forum tego nie sprawdzi. Bo i po co? Kto "wierzący" neguje 10 przykazań. Kolejne 25% "czytaczy_teoretyków" będzie prowadzić zażartą dyskusje nieważne za czy przeciw, dla samej dyskusji. 10% w ogóle to nie interesuje. 10% to sprawdzi i wysnuje odmienne wnioski od teorii "guru" ale zatrzyma je dla siebie. 5% też sprawdzi i napisze, że guru sie mylą. Za arogancje dostaną czerwone krawaty.

Z tym projektem będzie to samo. Ochy i achy z za klawiatury nie wystarczą. Taki projekt musi sie obronić sam. Przeświadczenie o swojej nieomylności w biznesie nie wystarczy. Kasa zweryfikuje całość. Kolekcjonerzy nie stanowią aż tak dużego rynku zbytu jak sie wydaje. Rekreacja i sport mniej lub bardziej wyczynowy jest rynkiem.

Witek i Przemek napisali to co ja miałem zamiar napisać już jakiś czas temu. Mają 100% racji. Z uwagą śledzę losy tej konstrukcji. Z ciekawości czy sprawdzą się moje przypuszczenia.
W pełni się zgadzam się z opisem iwebu, doświadczyłem tego na własnej skórze.
Tak samo zgadzam się z pozostałą częścią powyższego postu, SP 7 będzie klapą jego "producenta".
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

A ja mam inne zdanie i wyjaśnię dlaczego.... Otóż jak większość z Was wie, temat na iwebie o SP 7 założyłem osobiście, aby dowiedzieć się więcej o tym karabinku. Nie ukrywam, że bardzo mi się podoba sztucerowy sposób przeładowania, masa, oraz możliwość personalizacji (osada custom, grawerki, etc..). Jest to sprzęt dedykowany na inny rynek i do czegoś innego, niż sama rekreacja, czy HFT. Owszem, jest jeszcze nie wypróbowany w boju i niedopieszczony - ale to kwestia czasu. Pionierskie próby kol. Jka, pokazują, co można zrobić mając sam system i pomysł. O kasie nie mówię - bo o tym nie ma sensu gadać.... :roll: Tak, jak na beżowym, powtórzę Tu: jest to specyficzny typ karabinka i nie każdemu przypasuje. Niewielka ilość strzałów, podyktowana stylem osady i co za tym idzie małym kartuszem, dyskwalifikuje go do rekreacji (w porównaniu do np: AT-44), ale tego karabinka nie kupuje się do strzelania grillowo-puszkowego. Już sama możliwość opcjonalnego zastosowania różnych luf jest atrakcyjna. Na upartego to i tor HFT da radę przejść. I jeszcze jedno: SP 7 będą kupowali raczej Ci, którzy mają już z czego strzelać zarówno rekreacyjnie, jak i zawodniczo. To taki zajączek... dla samego "mania". Jeśli kiedyś będzie mnie stać, to kupię sam system i poczekam sobie na osadę custom, bo strzelać mam z czego.... ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Ostatnio bylem u kolegi Jerzego i miałem przyjemność pooglądać pod zespoły do sp7.Miałem je w ręce wszystko bardzo starannie wykonane i wygląda bardzo solidnie.Niestety nie było złożonego karabinka by móc się do niego poprzytulać.Same elementy robią bardzo dobre wrażenie.Co do wyglądu całości jednym się podoba drugim nie. :)
Szkoda że nie ma możliwości postrzelać i przetestować go pod katem skupienia i wszystkich parametrów. :cry:
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

No właśnie. Ja poczekałbym z opiniami do póżnej wiosny, kiedy pojawi się finalny i dopracowany produkt. Wtedy zobaczymy... poza tym Jurek (Jka) obiecał mi , że po powrocie z ciepłych krajów, da mi przy okazji popykać ze swojego, już po wymianie modułu spustu. Nie mogę się doczekać.... :P

P.S. Chłopaki z Wybrzeża już przestrzelili Jurkowy, ale tylko na 24m - tarcze na iwebie. Wyszło obiecująco.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Jak kolega Jka będzie w Polsce to i ja pewnie się do niego wybiorę. Wtedy coś więcej napiszę na temat samego karabinka.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12