Tanie PCP

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Najważniejsza sprawa, co będziesz strzelał przede wszystkim. Nie da rady żeby było dobrze do wszystkiego.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

Są jeszcze inne ważne sprawy. Nie wiem, ile waży Simalux, ale wiem, ile waży BigNikko. I powiem Ci, że stawianie wielkiej lunety na lekkim karabinku zaprocentuje tylko i wyłącznie koszmarną statyką. Będzie Ci się to chwiać i latać w każdą stronę. Pod BN ludzie kupują ciężkie karabiny i często dodatkowo dociążają, zakładają haki, palmresty i inne cuda wianki. Oczywiście można i dociążyć CZ200, ale to wciąż nie będzie karabin do strzelania FT

Nie masz kasy? Pomyśl o HFT. Owszem, tak się porobiło, że i tu nierzadko zestaw kosztuje 6-8 tysięcy i wcale nie jest to rzadkie zjawisko. Jednak z czeszką i jakimś Leapersem też można powalczyć. Zabawa jest inna, ale nie mniej fajna, a co najważniejsze - może być sporo tańsza niż FT. Za dobrą lunetę do HFT trzeba wydać około 1000 złotych, mniej lub więcej. I masz lupę, z którą przejdziesz każdy tor. Wszystko powyżej to juz fanaberie - SF, lepsze światło, lepsza rozdzielczość. Tysiak wystarczy, a może jeszcze zostanie.

A jeśli (jak mi się wydaje) już się zafiksowałeś na wielkie powiększenia to jeszcze tak na koniec - BigNikko cieszy się o wiele większą popularnością wśród strzelców FT zrzeszonych w PFTA. Właściwie wszyscy mają BN, na palcach jednej ręki można policzyć wszystkie inne modele razem wzięte. Więc pewnie jest z jakiegoś powodu lepsza od Simaluxa :)
A na powiększeniu x40 widać każde bicie serca. I tak sobie myślę, że jeśli nie jesteś jeszcze doświadczonym strzelcem to będzie Ci to bardzo przeszkadzać. Ale to w sumie Twój wybór, myślę, że z Maximusem dość juz Ci powiedzieliśmy. Decyzja należy do Ciebie :)
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
ahael
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-04, 12:10
Lokalizacja: r-wy

Post autor: ahael »

Na iwebie i tu polecają burrisa timberline. Jak jest sprawdzony, szkła sa dobre, to wezmę przy czym poszuka jeszcze może najdzie mnie na cos innego.

Włąśnie ciężar cztki razem z szkłami jest super lekki - mi się iosobiście to niezmiernie podoba. Super, przy pomocy paru uzytkowników kupiłem sprzet w skali 10 to 10/10 :)
Także narazie nie zamierzam zmieniać karabinka.

Optyki też, ze wzgledow finansowych, choć jest wystarczająca.

Jeszcze jedno pytanie - czy czyszcząc szkła optyki ( pierwszy raz - po AB w Rybniku - padało jak chole.. ) mam uzyć szmatki Bushnella?? Boję się że moze to zostać ( ślady ) bo teraz w deszczu jest wszystko.

Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

ahael pisze:Jeszcze jedno pytanie - czy czyszcząc szkła optyki ( pierwszy raz - po AB w Rybniku - padało jak chole.. ) mam uzyć szmatki Bushnella?? Boję się że moze to zostać ( ślady ) bo teraz w deszczu jest wszystko.
Ja lunetę traktuję tak jak obiektyw w aparacie - Najpierw gruszka (możesz użyć też butli powietrznej, tylko nie za ostro). To wydmucha wszelki kurz, piasek, inne farfocle. Potem jakiś płyn do czyszczenia optyki (polecam nikonowski, rewelacja), delikatna szmatka albo patyczki higieniczne do uszu i czyścisz.
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
ahael
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-04, 12:10
Lokalizacja: r-wy

Post autor: ahael »

Emhyrion pisze:
ahael pisze:Jeszcze jedno pytanie - czy czyszcząc szkła optyki ( pierwszy raz - po AB w Rybniku - padało jak chole.. ) mam uzyć szmatki Bushnella?? Boję się że moze to zostać ( ślady ) bo teraz w deszczu jest wszystko.
Ja lunetę traktuję tak jak obiektyw w aparacie - Najpierw gruszka (możesz użyć też butli powietrznej, tylko nie za ostro). To wydmucha wszelki kurz, piasek, inne farfocle. Potem jakiś płyn do czyszczenia optyki (polecam nikonowski, rewelacja), delikatna szmatka albo patyczki higieniczne do uszu i czyścisz.
Dziękuję, już soczewka lśni :)

dziś strzelałem do tarcz z CZtki i bushnella :

tu kolega chciał sobie postrzelac z mojego karabinku ( ma aa510) i się zdziwił :shock: że jego AA robi większe skupienie od CZtki Kurierexa :) tu jego tarcza
Obrazek

a u moja ( jednak douczyć sie trzeba )
Obrazek

pozdrawiam,
Michał