Bullpup Skorpion-pierwszy polski bulik

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Jak jest napisane w tytule jest to system bullpup i i jest dobrym rozwiązaniem dla wiatrówki bullpup.
No i właśnie jako bull została zaprojektowana. Chciałem ją osadzić w typową osadę, jednak konstrukcja systemu nie pozwala za wiele, dlatego zupełnie odstąpiłem od wycinania typowej osady do testów. Następne modele będą bardziej uniwersalne, wtedy każdy zainteresowany będzie mógł sobie wybrać co chce.
guntuning.com
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Miałem QB78-PCP z osadą z prostą kolbą, bez baki, obecnie mam QB78 z prostą, składanie jest idealnie intuicyjne, żednych problemów...obie autorstwa ś.p. Pawła (na drugim planie)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

maximus pisze:Tylko nie zapominajmy że bull to bull i nie ma być ani karabinkiem HFT ani karabinkiem LR. W naszych warunkach ma to być karabin rekreacyjny z którego oddaje się szybki strzał z przyłożenia praktycznie.
Tym bardziej powinien to być automat. No bo jak - przykładam i strzelam a potem?
Środek ciężkości jest mniej więcej w okolicach chwytu. Fajnie. Ale jeśli dźwignia będzie z prawej strony, to przeładowanie będzie wymagało zmiany chwytu lewą ręką, inaczej karabin będzie nam leciał kolbą na glebę. Dźwignia z lewej strony też nie jest rozwiązaniem, bo wciąż jest niewygodnie.
Jako jednostrzałowa wiatrówka bullpup mi się kompletnie nie podoba. Rekreacyjne strzelanie musi być przyjemnością a nie ciągła walką o załadowanie wiatrówki. Inna sprawa, jak to będzie półautomat - wsadzam magazynek, a potem sobie strzelam ileś razy z przyłożenia.
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
vit91151
Posty: 13
Rejestracja: 2011-03-27, 18:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vit91151 »

Chciałem ją osadzić w typową osadę, jednak konstrukcja systemu nie pozwala za wiele, dlatego zupełnie odstąpiłem od wycinania typowej osady do testów. Następne modele będą bardziej uniwersalne, wtedy każdy zainteresowany będzie mógł sobie wybrać co chce.
A zatem przyjdzie mi poczekać a widzę, że nie tylko mnie. Bo zapotrzebowanie może i na bulika jest, ale nie tylko.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Mnie zupełnie wystarczy jeden strzał z przyłożenia, potem opuszczam karabinek przeładowuje i następny strzał. Tak samo strzelam sobie pod domem lub na zawodach z FWB i wogóle mi to nie przeszkadza. Nie widzę problemu tym bardziej że skorpion będzie wyposażony w magazynek.
Ostatnio zmieniony 2011-12-29, 18:28 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

maximus pisze:Mnie zupełnie wystarczy jeden strzał z przyłożenia, potem opuszczam karabinek przeładowuje i następny strzał. Tak samo strzelam sobie pod domem lub na zawodach z FWB i wogóle mi to nie przeszkadza. Nie widzę problemu tym bardziej że skorpion będzie wyposażony w magazynek samo indeksujący.
Zawsze do tej pory miałeś zamek nad spustem.
Wyobraź sobie teraz, że masz go tam gdzie stopkę w FWB. Nadal się relaksujesz podczas przeładowania?
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
vit91151
Posty: 13
Rejestracja: 2011-03-27, 18:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vit91151 »

Może trochę nie na temat. Nie mam nic przeciwko bulikowi i bardzo mi się podoba. Jednak go nie kupię i poczekam na inną osadę. Bulik jest fajny, ale.............

Ale mając taki potencjał, możecie zrobić właściwie dowolną konstrukcję.
Na iwebie ciągle toczy się dyskusja co kupić, AA S400 czy HW100. Jedno lekkie i tanie. Drugie z magazynkiem, regulatorem i drogie. To są na ogół dyskusje ludzi, kupujących swoje pierwsze PCP.
Zróbcie karabinek który łączy wszystkie zalety obu modeli, a jest pozbawiony ich wad.
Chętni ustawią się w kolejce. Będą w niej również Ci, którzy rozważali kupienie AT. w kalibrze 4,5 mm. do strzelania w limicie.

Sądzę, że dyskusje będą dotyczyć, nie tego jaki z w/wymienionych wybrać, ale np. wyboru osady do Waszego karabinka.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

vit91151 pisze:Zróbcie karabinek który łączy wszystkie zalety obu modeli, a jest pozbawiony ich wad.
...ależ taki już jest - BSA R-10 :shock:
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Emhyrion pisze: zawsze do tej pory miałeś zamek nad spustem.
Wyobraź sobie teraz, że masz go tam gdzie stopkę w FWB. Nadal się relaksujesz podczas przeładowania?
No powiem ci że jak już opuszczę karabinek to jest to dla mnie bez różnicy. Powiem ci tak że mam zamiar kupić bula a jak firma przewidzi opcjonalnie osadę standardową że tak powiem to być może dokupię jeśli będę widział taką potrzebę. Ale to moje odczucie i tak ja pisał vit i woytan też z resztą fajnie by było jak by każdy mógł coś dobrać pod siebie na jednej konstrukcji systemu.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
vit91151
Posty: 13
Rejestracja: 2011-03-27, 18:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vit91151 »

green_thunder pisze:
vit91151 pisze:Zróbcie karabinek który łączy wszystkie zalety obu modeli, a jest pozbawiony ich wad.
...ależ taki już jest - BSA R-10 :shock:
No, nie do końca - cena nowej BSA R-10 oscyluje około 3000 zł zamiast około 2000 zł. I w tym cały problem. Co do reszty, to zgadzam się.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

A może by tak dać szansę innym "poszaleć" i pozwolić osadę zaprojektować?
Np w formie konkursu gdzie wygraną byłby słoik ogórków (wiadomo po co :P ) i wejściówka na testy.

Pozwolę sobie udostępnić (wskazać) darmowe narzędzie do tego celu. http://librecad.org/cms/home.html
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Dwa razy ogłaszałem konkurs na osadę. Raz nagrodą był pistolet Iż 53, drugi raz dowolna osada wykonana przeze mnie. Po obu konkursach miałem niesmak, bo wszyscy się napracowali, a nagroda była jedna.
guntuning.com
Awatar użytkownika
vit91151
Posty: 13
Rejestracja: 2011-03-27, 18:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vit91151 »

Nie wiem, czy jest o co walczyć. Te ogórki mogłyby być na kaca, którego możnaby sie nabawić, po obejżeniu jakiegoś projektu. Widziałem osady Darasa. Jak by zrobili karabinek z jego osadą ( dla mnie lewą ), regiem i magazynkiem w granicach 2000 zł. to bym zaraz kupił.
Zaraz i nie mówię tu o zarazie chorobowym. I tyle.
Steyr 110, AA410, Hatsan55+Alchemik
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Na pewno bullpup jest głównym wyróżnikiem tego karabinka, jednak przeładowanie mogłoby być lepiej rozwiązane. Wyobrażam sobie, że leżę i jestem już poukładany i przygotowany, strzelam i teraz chcę załadować. Rynienka, zameczek itp. Odrywanie się od ziemi, sięganie po śrut i znowu składanie. Dużo roboty.

KW Alex tez jest w układzie bullpup, jednak tutaj jest miejsce gdzie można oprzeć policzek i bez odrywania się przeładować broń.
Obrazek

Może dałoby się nieco przedłużyć kolbę, dodać policzek i pomyśleć nad magazynkiem. Wtedy tak na prawdę nawet czterotakt nie byłby straszny, a do rekreacji magazynek i szybkie przeładowanie byłoby super.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Uważam, że ten pomysł to nie jest kociołek, wiszący nad ogniskiem, do którego wrzucamy ulubione przysmaki poszczególnych biwakowiczów, bo wyjdzie breja bez smaku... :/

Zaczęło się od bulla i niech tak zostanie, z załadowaniem, jakie będzie optymalne...
Potem można pomyśleć o klonach...takie jest moje zdanie i będę się go trzymał tym bardziej, że z założenia produkcja ma być ekonomiczna, a cena przyjazna...potem dopiero wersje LX, GTS, GTI... ;)