Wybór między kilkoma wiatrówkami z niższej/średniej półki

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Widzę Przemku , że kolejny raz nadepnąłem Ci na odcisk , ale tylko dlatego , ze sam podstawiasz stopę . Nie zajmuję się smarowaniem wyczynowych karabinków i nie chcę zamieniać Twojego smaru , ani hoganowskiego , z pilnie strzeżonymi recepturami , Smarolem PTFE . Twierdzę tylko , na podstawie swoich skromnych doświadczeń , że Smarol jest lepszy od standardowego smaru molibdenowego . Tyle i tylko tyle.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze:Widzę Przemku , że kolejny raz nadepnąłem Ci na odcisk
... nic z tego :P ... nie mam odcisków i noszę opancerzone buty .

Jak coś polecasz , to przedstaw zalety udowadniając , że są . Napisz w jaki sposób stosujesz . Pokaż efekty . Żeby nie było potem płaczu , że napsikał przez lufę pół opakowania spreju i zdechł system , zerwało montaż lub roztrzepało optykę .

Zwróć uwagę , że wszyscy , którzy pytają o smary w spreyu , robią to w kontekście nie rozbierania karabinka , a jedynie napsikania do systemu . To już któryś temat , gdzie zabierasz głos utwierdzając ich w przekonaniu , ze można tak bezkarnie :idea:

Nie mam nic do spreyowego smaru . Skoro ktoś chce go używać , to niech sobie używa . Ale niech wie , że wszystko trzeba z umiarem i zgodnie ze sztuką . Tego nie piszesz Filo . Nie istruujesz jak aplikować , a przede wszystkim nie informujesz , że należy karabinek rozebrać. Do tego w moim mniemaniu , czas oczekiwania na odparowanie nośnika i niewiadoma ilość pozostawionej warstwy , a tym samym nieznany efekt , dyskwalifikują takie rozwiązanie jako powtarzalne .

Dzieło przypadku Drogi Filo , a nie zamierzone działanie .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Panowie, mistrzowie no przecudna dyskusja jak mówią młodzi zajeb...ta , szkoda że nie toczy się w wątku :
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=180
Smarowanie ,konserwacja i dbanie o sprzęt jest dla nas chyba priorytetem, aktualizacja tego wątku który deczko przysnął, na pewno nie tylko takim jak ja świeżakom pomogłaby .
sphiratrioth666
Posty: 21
Rejestracja: 2015-11-27, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sphiratrioth666 »

Filo pisze:
sphiratrioth666 pisze:A odchodząc od bzdurnej dyskusji,
Jeszcze się przekonasz , że to nie jest bzdurna dyskusja . To jak rozmowa o smarowaniu desek wśród narciarzy . Tylko zaczynający ten sport lekceważy smarowanie . :>
Chodziło mi o dyskusję nie o smarowaniu, a o sklepach/zamykanie sklepów/myśleniu o wygodzie wymiany sprężyn i o to, że ja byłem w tej właśnie dyskusji na stanowisku broniącym zastanowienia się, zaplanowania, przemyślenia możliwości serwisu, włącznie z zamknięciem sklepu, w którym np. kupiliśmy konkretną, zmodyfikowaną sprężynę, po czym przeczytałem ogólne żarty, że to bez sensu problemy i żeby nie kupować mercedesa, bo się boję, że mi zamkną salony i warsztaty... Więc jakby tu powiedzieć - dla mnie bzdurne właśnie było stwierdzenie, że nie ma co się nad tym zastanawiać i je nazwałem bzdurną dyskusją, bo o tym zanim wydam choć złotówkę wolę pogadać 10h i próbowałem się np. dowiedzieć, co się robi, jeśli mam zmodyfikowaną sprężynę, kupuję ją przez 2 lata, sklep się zamyka, koniec. Dowiedziałem się, że się szuka innych po prostu i nie ma z tym takiego problemu, ok, świetnie, ale ja wolałem właśnie o tym pogadać, bo jak kupowałem samochód, to też zorientowałem się, jak jest z serwisami w mojej okolicy, kto robi dobrze, kto nie i czy jest trudno, czy łatwo zdobyć podstawowe zamienne części, w jakiej cenie, ile mnie to będzie kosztowało. Gdybym kupował nowego Merca i wiedział, że dystrybutor wycofuje się z Polski, to też prawdopodobnie kupiłbym coś innego - i tak samo podszedłem do wiatrówek, stąd w ogóle sam pomysł VORTEX'a, skoro Hatsan produkuje masowo, dostępną wszędzie sprężynę gazową, do kupienia wszędzie - ok, już od pomysłu gazowej odszedłem, ale właśnie chodziło mi o ten bezsens wmawiania, że nie warto o takich rzeczach myśleć.

Co do Diany 31 - ponawiam pytanie - to jest podobno to samo, co 34, poczytałem sobie na zagranicznych forach i tam ludzie polecają, zarówno bez tuningu, jak i z nim, sugerują, że spusty bardzo fajne, celność też bardzo ok i ogólnie przyjemny karabinek.

Ma ktoś coś do powiedzenia o GAMO CFR lub tym starszym - chyba CFX??
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Cóż nie były to durne żarty tylko przekazu nie pojąłeś.
Łopatologicznie tłumacząc niezależnie od miejsca kupujesz taki sam karabinek, części zamienne do niego są takie same. O ile nie wymyślisz sobie i specjalnie nie zażyczysz, wiatrówki przy przeglądach nie są poddawane jakimś szczególnym zmianom konstrukcyjnym, żeby standardowe części zamienne nie pasowały.
sphiratrioth666
Posty: 21
Rejestracja: 2015-11-27, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sphiratrioth666 »

Czyli może konkretyzując, w oddzielnym poście, żeby tak postawić pewną kreskę i zwrócić uwagę na aktualny problem:

1. Diana 31 Panther PRO - konkurencja między nią, a Gamo - co przemawia za nią przeciwko Gamo (strzelam, że głównie kwestia spustu - podobno te Diany mają super, a Gamo średni?) oraz co ją różnicuje od 48 - tzn. czy jest to dramatyczna różnica, średnia, mała, a bardziej teoretyczna, czy leży głównie w rodzaju naciągu
2. Gamo CFR - czytałem praktycznie same opinie na zagranicznych forach, że jest celny, że bardzo ładnie nadaje się do 50m - u mnie stanowi aktualnie konkurencję dla Diany 31
3. HW 97KT Black - najchętniej, drogi, jeśli mnie będzie stać, to raczej wezmę to, nie Dianę 48
4. Diana 48B T06 - jeśli już miałbym kupować drogi, to raczej wezmę HW, jak mówiłem, ale czy jest coś, co przemawiałoby za tą Dianą poza bocznym naciągiem - szczerze, to naciąg mi akurat wisi, z leżenia mogę łatwo przejść do siadu seiza i w nim przeładowywać, jestem przyzwyczajony

PROBLEM DODATKOWY: Jaki montaż do tych karabinków, jeśli wezmę DOC'a 3-9x40?

Pozdrawiam.
sphiratrioth666
Posty: 21
Rejestracja: 2015-11-27, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sphiratrioth666 »

witeg pisze:Cóż nie były to durne żarty tylko przekazu nie pojąłeś.
Łopatologicznie tłumacząc niezależnie od miejsca kupujesz taki sam karabinek, części zamienne do niego są takie same. O ile nie wymyślisz sobie i specjalnie nie zażyczysz, wiatrówki przy przeglądach nie są poddawane jakimś szczególnym zmianom konstrukcyjnym, żeby standardowe części zamienne nie pasowały.
Pojąłem, pojąłem i nadal są durne, bo logiczne, że rozmawiałem o właśnie takich zmianach, gdy kupuję po tuningu CEKAUS'a lub AKHOBBY (czyli "sprężyna eksportowa" i Hogan), a potem np. zamyka się AKHOBBY i nie dostanę już w 15 min potrzebnych na złożenie zamówienia przez Internet tej samej sprężyny, którą mam, więc wiem, że muszę szukać, wiem, że da się znaleźć coś innego, ale jest to potencjalna rzecz do rozważenia - jako problem. Tak samo sprężyna np. z tuningu Hatsana w CEKAUS'ie wygląda inaczej, niż ta oryginalna. A wiem dzięki takiej dyskusji, że to nie jest jakiś wielki problem, tylko co najwyżej pewien wrzód na dupie, gdyby trzeba było szukać czegoś po zamknięciu wygodnego źródła części serwisowych i tyle. Np. jeśli w ramach konserwacji katany znalazłem naturalny olejek z pąków goździków, który mogę dolać do parafiny/oleju maszynowego i zrobić własny choji-abura za grosze, zamiast ogromną kasę, ale ten olejek jest w jednym sklepie internetowym, całą reszta to nie z pąków lub w ogóle nie naturalne - w efekcie będę kupował i cieszył się zapachem klasycznego choji oraz nie przejmę się, gdyby sklep zamknęli, bo wiem, że kosztem zapachu znajdę 10 łatwo dostępnych zamienników, choćby idąc do apteki, na stację benzynową itd. A z tymi sprężynami nie wiem, więc zamiast normalnie odpowiedzieć, że jest tak, a tak, żartowanie lub bezsensowne komentarze, żeby się zastanowić, czy w ogóle wydawać kasę nie są dobrym rozwiązaniem. Jeśli ktoś mnie pyta o to, czy może używać tylko oryginalnego choji-abura, bo przeczytał, że idealnie działa np. zwykła parafina lub olej samochodowy/maszynowy/silikonowy, ale nie jest pewien i boi się go użyć nawet na tańszym ostrzu, to mu spokojnie odpowiem i wyjaśnię, co to są lekkie oleje mineralne, co to są średnie i ciężkie, jak to działa i jakie ma znaczenie, a nie będę pisał dla własnej zabawy w stylu "huhu, nie no, oczywiście - kupuj olejek za 100 zł 50ml, mimo że sam sobie odpowiedziałeś na pytanie i inni mówią, że to bez różnicy z zamiennikami, huhu" :-) Z tym olejkiem to jest problem dla katanowców mniej więcej taki, jak pytanie, czy strzelę na kilometr z wiatrówki, ale mając wiedzę mamy do wyboru - albo się nią podzielić, nie traktując kogoś z góry jak kretyna, albo trzymać go niżej siebie, bo jest zielony w danej dziedzinie. Można wybrać obie drogi, tylko druga jest bez sensu, tym bardziej, jeśli ktoś jest rzeczywiście pewien swojej wiedzy, umiejętności i doświadczenia, a nie musi go udowadniać przed sobą samym głównie.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

sphiratrioth666 pisze:Pojąłem, pojąłem i nadal są durne, bo logiczne, że rozmawiałem o właśnie takich zmianach, gdy kupuję po tuningu CEKAUS'a lub AKHOBBY (czyli "sprężyna eksportowa" i Hogan), a potem np. zamyka się AKHOBBY i nie dostanę już w 15 min potrzebnych na złożenie zamówienia przez Internet tej samej sprężyny, którą mam, więc wiem, że muszę szukać, wiem, że da się znaleźć coś innego, ale jest to potencjalna rzecz do rozważenia - jako problem.
A jednak nie pojąłeś.

Już ok. 1778 niejaki Honoré Blanc wyprodukował pierwsze muszkiety z zamiennymi częściami. Ponoć prezentacja wyglądała tak, że losowo wybrał części muszkietu z różnych skrzyń, złożył broń i strzelił. Amerykański ambasador w Paryżu, niejaki Thomas Jefferson był pod takim wrażeniem, że od razu zarekomendował George'owi Washingtonowi zakup większej partii muszkietów produkowanych według systemu Blanca. Mało brakowało, aby namówili Blanca do przeprowadzki do Ameryki, której bardzo przydałoby się wtedy uniezależnienie od dostaw broni z Europy.

Do czego zmierzam? Otóż w sprzęcie produkowanym masowo istnieje coś takiego jak zamienność części. Sprężynę możesz zamówić w dowolnym warsztacie, jeśli tylko znasz jej wymiary. Sprężyny w wiatrówkach, o których mowa produkowane są masowo, zobacz np. ilu sprzedawców na Allegro nimi handluje.

Nie martw się tym więc. Strzelaj, trenuj i baw się dobrze. Szkoda życia na zmartwienia. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
sphiratrioth666
Posty: 21
Rejestracja: 2015-11-27, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sphiratrioth666 »

Ślubek pisze:
sphiratrioth666 pisze:Pojąłem, pojąłem i nadal są durne, bo logiczne, że rozmawiałem o właśnie takich zmianach, gdy kupuję po tuningu CEKAUS'a lub AKHOBBY (czyli "sprężyna eksportowa" i Hogan), a potem np. zamyka się AKHOBBY i nie dostanę już w 15 min potrzebnych na złożenie zamówienia przez Internet tej samej sprężyny, którą mam, więc wiem, że muszę szukać, wiem, że da się znaleźć coś innego, ale jest to potencjalna rzecz do rozważenia - jako problem.
A jednak nie pojąłeś.

Już ok. 1778 niejaki Honoré Blanc wyprodukował pierwsze muszkiety z zamiennymi częściami. Ponoć prezentacja wyglądała tak, że losowo wybrał części muszkietu z różnych skrzyń, złożył broń i strzelił. Amerykański ambasador w Paryżu, niejaki Thomas Jefferson był pod takim wrażeniem, że od razu zarekomendował George'owi Washingtonowi zakup większej partii muszkietów produkowanych według systemu Blanca. Mało brakowało, aby namówili Blanca do przeprowadzki do Ameryki, której bardzo przydałoby się wtedy uniezależnienie od dostaw broni z Europy.

Do czego zmierzam? Otóż w sprzęcie produkowanym masowo istnieje coś takiego jak zamienność części. Sprężynę możesz zamówić w dowolnym warsztacie, jeśli tylko znasz jej wymiary. Sprężyny w wiatrówkach, o których mowa produkowane są masowo, zobacz np. ilu sprzedawców na Allegro nimi handluje.

Nie martw się tym więc. Strzelaj, trenuj i baw się dobrze. Szkoda życia na zmartwienia. :^)
A jednak pojąłem, bo rozumiem te dyskusje tak samo, jak Ty i nadal uważam je za bezsensowne, tylko Wy nie pojmujecie, że od samego początku mówimy o tym samym z innej perspektywy - ja po prostu uważam za niedogodność już to, że nie mogę wejść w 15 min na stronę sklepu, w którym zawsze kupuję, pojechać do warsztatu, w którym zawsze robię samochód, tylko muszę siedzieć ileś tam na allegro, w google'ach, szukać czegoś i upewniać się, że na pewno będzie pasowało, bo nigdy nie kupiłem nic zamiennego bez upewniania się, że na pewno pasuje akurat do tego jednego modelu, który mam. Co więcej - nie mając doświadczenia w samych wiatrówkach - nie wiem, jak bardzo tutaj sprawia problem dopasowanie części zamiennych, bo każdy człowiek ma świadomość, że części zamienne kompatybilne są bardziej lub mniej, to też może wpływać na wybór zakupu. Tyle.
sphiratrioth666
Posty: 21
Rejestracja: 2015-11-27, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sphiratrioth666 »

Może jeszcze raz aktualny temat posta i proszę o pomoc na temat, serio :-)

1. Diana 31 Panther PRO - konkurencja między nią, a Gamo - co przemawia za nią przeciwko Gamo (strzelam, że głównie kwestia spustu - podobno te Diany mają super, a Gamo średni?) oraz co ją różnicuje od 48 - tzn. czy jest to dramatyczna różnica, średnia, mała, a bardziej teoretyczna, czy leży głównie w rodzaju naciągu
2. Gamo CFR - czytałem praktycznie same opinie na zagranicznych forach, że jest celny, że bardzo ładnie nadaje się do 50m - u mnie stanowi aktualnie konkurencję dla Diany 31
3. HW 97KT Black - najchętniej, drogi, jeśli mnie będzie stać, to raczej wezmę to, nie Dianę 48
4. Diana 48B T06 - jeśli już miałbym kupować drogi, to raczej wezmę HW, jak mówiłem, ale czy jest coś, co przemawiałoby za tą Dianą poza bocznym naciągiem - szczerze, to naciąg mi akurat wisi, z leżenia mogę łatwo przejść do siadu seiza i w nim przeładowywać, jestem przyzwyczajony

PROBLEM DODATKOWY: Jaki montaż do tych karabinków, jeśli wezmę DOC'a 3-9x40 + w jakim stopniu każdy z nich znany jest jako niszczyciel lunet? Bo czytałem już np. o Dianie 31 zarówno, że niszczy, jak też że nie ma z tym problemu.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Nie chce mi się liczyć ile razy napisałeś "czytałem".
Gdybyś naprawdę czytał, znalazł byś odpowiedzi.
A pytanie o montaż całkowicie mnie przekonuje że g... czytałeś. :/
Moja rada zatem, czytaj ze zrozumieniem raz jeszcze co przez 4 strony Tobie napisano oraz inne posty w dziale wiatrówki.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

JesperKyd pisze:A pytanie o montaż całkowicie mnie przekonuje że g... czytałeś.
Zdaje mi się , że kolega 666 to kolejny obsesjonat .
sphiratrioth666
Posty: 21
Rejestracja: 2015-11-27, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sphiratrioth666 »

JesperKyd pisze:Nie chce mi się liczyć ile razy napisałeś "czytałem".
Gdybyś naprawdę czytał, znalazł byś odpowiedzi.
A pytanie o montaż całkowicie mnie przekonuje że g... czytałeś. :/
Moja rada zatem, czytaj ze zrozumieniem raz jeszcze co przez 4 strony Tobie napisano oraz inne posty w dziale wiatrówki.
A Twój post mnie przekonuje, że gówno wiesz na temat ogólnego szacunku wobec innego człowieka, gdy jesteś starszy lub bardziej doświadczony akurat w danej dziedzinie i piszesz głównie po to, aby podbudować brak wiary w swoje własne ego - moja rada - włącz mózg i zacznij myśleć, zanim coś napiszesz lub jeśli nie masz zamiaru realnie odpowiadać na pytania, to nie męcz swojej klawiatury i zajmij się czymś, co lubisz, zamiast tracić czas, żeby nic nie pomóc, tylko się wyżyć :-) Ja pytam o konkrety, a nie ogólniki, których tu jest pełno w różnych tematach. Tyle, że polskie fora wszędzie tak wyglądają - jakoś za granicą jest kulturalniej i ludzie bardziej odpowiadają lub dyskutują, niż przeskakiwać się w tym, kto jest lepszy - właśnie przez takie posty nie za bardzo miałem w ogóle ochotę tu zakładać konto, bo to forum pełne jest podobnego syfu.
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Idę po chipsy!

:shock:
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

sphiratrioth666 pisze: właśnie przez takie posty nie za bardzo miałem w ogóle ochotę tu zakładać konto, bo to forum pełne jest podobnego syfu.
Kolega oczekuje zainteresowania , analizy jego preferencji i potrzeb , a po zakupie odpowie , że nie o to mu chodziło i wpuściliśmy go w maliny . Wyraźnie kolega 666 przeliczył się z oczekiwaniami .