Wiatrówki FAC

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
CHUDY150
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-19, 14:18
Lokalizacja: WAWA

Post autor: CHUDY150 »

No właśnie.
Może jakby więcej się na tematy FACów mówiło otwarcie, to były by bardziej pospolite i pod większą kontrolą.
Moim zdaniem więcej szkód narobią małolaty z bazarówami na polach i miastach niż właściciele dobrych sprzętów.
Ja osobiście jestem zdania że bezpieczniej jest w otoczeniu kogoś z FACiem na środku placu zamkowego niż z małolatem po piwie na pustym polu. :lol:

Kiedyś jak uzbiera mi się jakaś luźna kasa, to sprawie sobie coś fajnego.
Na razie mam inne wydatki i trochę mi z tego powodu szkoda. :(
---LOS NAGRADZA PRZYGOTOWANYCH---
sharpinnova
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-24, 21:09
Lokalizacja: stąd

Post autor: sharpinnova »

no tak choć z drugiej strony warto by też nie utożsamiać...
'małolaty z bazarówami'
...z lekkomyślnym postępowaniem...

bo sprzęt to tylko sprzęt (pomijając sprężynowe chinki które ponoć ucinają palce) i nie ważne czy ktoś ma coś za 5000 zł czy za 200 zł albo czy 20 lat jeździ na zawody i znany jest na forach ważne jest to co ma w głowie
'małolaty z bazarówami'
jako posiadacz sharpa czuje się głęboko urażony :)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

CYT:

Kod: Zaznacz cały

jeden przykład dla władzy więcej że obywatele chcą i mogą odpowiedzialnie się z nią obchodzić
nic dodać nić ująć ;) to na tyle :shock:
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

No to napisze coś od siebie. Chodzi za mną od jakiegoś roku chęć posiadania faca. Nie Po to żeby dziurawić blachy i inne rzeczy tylko po to żeby strzelić na 150m. Więcej mam frajdy ze strzelania do spinerka na 50 z bipoda niż do figurek. Mimo to nie decyduje się na zakup z kilku powodów. Najważniejszy to konieczność rejestracji. Niby nic a jednak. Niestety następstwem rejestracji było by to że jeżeli w mojej okolicy ktoś z jakiejkolwiek wiatrówki strzelił by do czegokolwiek (kogokolwiek :( ) smutni panowie w pierwszej kolejności zapukają do mnie i to ja będę musiał udowodnić że to nie ja strzelałem. Tego się boje po prostu. Dlatego na razie sobie tłumaczę że jak na 50m będę powtarzalnie trafiał w spinerek 25mm to i baniak 5l na 150 też trafię. Prawo w Polsce odnośnie broni i pneumatyków jest dziwne bo jaka logika jest w tym że czarno prochowca co ma kupę Juli można mieć bez rejestracji a wiatrówki już nie? A co do zacytowanych Malolatów z bazarówkami to nie ma się co obrażać bo oczywiste jest że nie każdy małolat i nie każda bazarówka to zagrożenie dla ludzi ale niestety życie pokazuje że zazwyczaj głupich wybryków z użyciem wiatrówki nie dokonują starsi panowie ze steyerami tylko właśnie młodzi ludzie z wiatróweczkami kupionymi na bazarze
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

maximus pisze:No to napisze coś od siebie
Marcin mam takie same zachcianki z resztą "jak każdy rasowy samiec" . Jak to mówią cyt:w miarę jedzenia rośnie apetyt .Do dziś pamiętam pierwszą w rękach trzymaną ,jak i używaną broń
Obrazek
PPS -wz43 (szkółka ) 25.10 .74.
Następcą był AK47 składana kolba, sentyment pozostał :) jak i odpowiedzialność.Po wojsku zaczepiłem się do miejscowego loku ,gdzie docierałem KBK-esy........przerwa...........po xxx latach zachciało mi się wiatrówek ,a że jako skromnie uposażony na dzień dzisiejszy rencista - niestety ,mogę tylko pomarzyć o takim sprzęcie.
Ps . mam nadzieję że zadowoliłem Twoją ciekawość :P
Pozdrawiam.............
PPS-43.. byli tacy co z tego ustrojstwa potrafili strzelać ogniem pojedynczym ( a co to znaczy to przypuszczam że na forum coś na ten temat może powiedzieć nie podważalny KOMENDANT)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
CHUDY150
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-19, 14:18
Lokalizacja: WAWA

Post autor: CHUDY150 »

sharpinnova pisze:
'małolaty z bazarówami'
jako posiadacz sharpa czuje się głęboko urażony :)
Nie chodziło mi o normale osoby.
Raczej o debili co szpanują przed kolesiami i strzelają wszędzie i do wszystkiego.

Sam miałem kilka tańszych wiatrówek i jakoś nikomu krzywdy nie zrobiłem. 8-)
maximus pisze:
Niestety następstwem rejestracji było by to że jeżeli w mojej okolicy ktoś z jakiejkolwiek wiatrówki strzelił by do czegokolwiek (kogokolwiek ) smutni panowie w pierwszej kolejności zapukają do mnie i to ja będę musiał udowodnić że to nie ja strzelałem. Tego się boje po prostu
Jakby tak mialo być, to już dawno by mnie nawiedzali. Kiedyś jak były jeszcze wiatrówki na pozwolenia, w mojej okolicy jakiś gość strzelał właśnie ze śrutu na terenie osiedla.
Nikt nigdy mnie nie sprawdzał.
---LOS NAGRADZA PRZYGOTOWANYCH---
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Do czasu kolego do czasu.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Baobab
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 437
Rejestracja: 2009-10-19, 07:58
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Baobab »

Daj adres , bedzie szybciej :mrgreen:
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

januszmariusz pisze:PPS-43.. byli tacy co z tego ustrojstwa potrafili strzelać ogniem pojedynczym ( a co to znaczy to przypuszczam że na forum coś na ten temat może powiedzieć nie podważalny KOMENDANT)
O qurczę, a skąd wiesz, że strzelałem z tego peema, a nawet oprócz kbkAK miałem taki peem na stanie? Super prosta konstrukcja strzelająca nabojami pistoletowymi (chyba Browning)7,62 ? Przy mocnym uchwycie za magazynek suwadło potrafiło zatrzymać się i iglica nie waliła w spłonkę :mrgreen: . Podrafiłem też strzelać pojedyńczym z erkaemu D :lol:
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

green_thunder pisze:O qurczę, a skąd wiesz, że strzelałem z tego peema, a nawet oprócz kbkAK miałem taki peem na stanie?
Hee..hee to wcale nie było takie trudne (intuicja) ;) . Ja do dzisiaj znam nr. swojego pierwszego peema a na stanie miałem dwa . Niestety nie udało mi się opanować strzelania pojedynczym, minimum to dwie sztuki.
Używany w WP do lat 80-tych.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_maszynowy_PPS
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Wszystko, co dobre, odchodzi... :P
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

green_thunder pisze:Wszystko, co dobre, odchodzi... :P


ale czasem przychodzi lepsze...

Pierwszy, "prawdziwy" sprzęt z którego miałem okazję strzelać to był PM-63 RAK

Obrazek
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Mam do niego tylko kaburkę skórzaną, białą, w której blow-air całkiem dobrze siedzi ;)
(a strzelać z niego, strzelałem, na 3+)