Wiatrówka dla nowicjusza.

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

A ja stanowczo wnoszę o utworzenie przyklejonego tematu o tytule Ściek, Rynsztok, Zlew, Szambo, lub podobnie i tam spuszczać od razu takie brednie...i nie będę tłumaczył, dlaczego...
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Amen.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IrcB9DxUyyA[/youtube][/youtube]
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

green_thunder pisze:A ja stanowczo wnoszę o utworzenie przyklejonego tematu o tytule Ściek, Rynsztok, Zlew, Szambo, lub podobnie i tam spuszczać od razu takie brednie...i nie będę tłumaczył, dlaczego...
JesperKyd pisze:Amen.
Nic nie zmieni faktu , że zaczynałem od Lidera . Cała reszta jest pochodną tamtej decyzji :P .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze:Nic nie zmieni faktu , że zaczynałem od Lidera
... tylko nie zapominaj , że cię na niego stać . Podobnie jak mnie , bo to zaledwie kilka paczek Mocnych ...

Ale Ci co maja to kupić, nie maja często Twoich umiejętności i zapału grzebania , bo karabin kupuje się głównie do strzelania i trafiania . Strzelectwo nie jest domeną rusznikarzy , tylko zwykłych ludzików chcących się pobawić . Samochodu nie kupuje się po to by pod nim leżeć , tylko jeździć ...

@Filo ... okulary tez kupujesz byle taniej , a potem doklejasz kolejne soczewki z denka coca-coli by lepiej widzieć ???
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

Hiszpan63 pisze: Strzelectwo nie jest domeną rusznikarzy , tylko zwykłych ludzików chcących się pobawić
Święte słowa, tym bardziej, że przy nikłym talencie podczas zwykłego czyszczenia karabinka można nabawić się znacznych wahań ciśnienia gdy np. zdarzy się tak jak w moim przypadku, że po wykonanej jak mi się zdawało zgodnie ze wszelkimi regułami konserwacji okazało się, że strzał stał się niezwykle cichy i miękki, tyle tylko, że śrut odlatywał na ok 25 m i spadał na ziemię.
Odkrycie, że w cylindrze jakimś cudem został oderwany kawałek szmatki którą go wycierałem zajęło blisko godzinę w której rozebrałem i złożyłem karabinek pewnie 5 lub 6 razy.
Ale nic to !, po pokonaniu takiego wyzwania to „i chwała rośnie i doświadczenie się gromadzi …”
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze: Strzelectwo nie jest domeną rusznikarzy , tylko zwykłych ludzików chcących się pobawić .
Przemku , gdybym wcześniej nie kupił tego Lidera , tylko zalogował się na naszym Forum i przeczytał , że zabawa zaczyna się od 500 zł a prawdziwe trafianie od , powiedzmy , 1200 zł , to pewnie byśmy dzisiaj nie dyskutowali . Tak naprawdę " gonienie króliczka " zaczęło się nie w momencie przeróbki Lidera , tylko w momencie gdy zauważyłem , że zdecydowanie lepiej utrzymuję przyrządy zgrane na punkcie celowania niż trafiam . To od tego momentu Lider wisi emerytalnie na ścianie a zabawa się rozkręca . Nie przyrównuj tych decyzji do zakupu okularów , bo inaczej wycenia się przyjemności a inaczej konieczności .
A propos strzelania przez rusznikarza . Znam takiego w Warszawie ( firma jednoosobowa " Darz Bór ") który od 20 lat nie był na polowaniu a zajmuje się bronią myśliwską :D .
erli
Posty: 78
Rejestracja: 2015-07-06, 13:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: erli »

Filo pisze:Przemku , gdybym wcześniej nie kupił tego Lidera , tylko zalogował się na naszym Forum i przeczytał , że zabawa zaczyna się od 500 zł a prawdziwe trafianie od , powiedzmy , 1200 zł , to pewnie byśmy dzisiaj nie dyskutowali .
AMEN! Święte słowa! polać mu! :) Dokładnie o tym przez cały czas mówię... nie ma sensu polecać bazarowych chinek komuś kto szuka dobrego sprzętu i ma na to 500 pln, ale ludzie którzy szukają szmocy za jak najniższe pieniądze - bo nie wiedzą co to wiatrówka i nigdy jej w rękach tak naprawdę nie mieli - to niech biorą, a może co 10 albo co 50 z nich zarazi się czy przeróbkami czy strzelaniem tak jak Ty Filo i będziemy mieli kolejnego kompana.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Owszem , tylko polecanie chłamu , bo Ciebie na niego stać i możesz sobie ozdobnie powiesić na ścianie zupełnie nie spełnia opcji porady . Nie przyrównuj wszystkich miarą jednego porfela , bo skończy się tak , że ktoś za Twoją radą to coś kupi , a potem publicznie opluje .

Gdybyś zawarł od razu informację , że masz takowy , tylko kompletnie zbudowany od podstaw , to ok , tyle , że w temacie tuning i naprawa . Porady w stylu : ja taki mam i jest ok , to naciąganie kogoś na koszty lub zgoła wyrzucenie przez niego pieniędzy .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze:Owszem , tylko polecanie chłamu , bo Ciebie na niego stać i możesz sobie ozdobnie powiesić na ścianie zupełnie nie spełnia opcji porady .
Nigdy nie polecałem najtańszych chinek , a tylko broniłem decyzji tych , którzy z racji małej kasy , lub zapału do tego sportu , decydują się zacząć od " sprzętu " za 200 zł .
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Przestańcie już tetryczyć.............. Zawsze to samo, chce kupić strzeladło do 300 zł to czego się za taką kasę można spodziewać???? TANDETNA CHINKA, ale zaczyna strzelać, zadawać pytania uczyć się, jest źle jak nic nie czyta tylko pyta i to jeszcze o takie sprawy których tu są tony opisów. Trzeba zrobić blokadę takich tematów do 2 stron, propozycje doświadczonych strzelających i niech robi co chce.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

mironTG pisze:Przestańcie już tetryczyć..............
Przemku , teraz powiemy amen ? Niech Mirek ma satysfakcję ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze:Przemku , teraz powiemy amen ?
... allah akbar :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)