Strzelanie do papierowego ptaka !!!

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

Awatar użytkownika
warchlaq
Posty: 60
Rejestracja: 2009-06-14, 09:12
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: warchlaq »

Hiszpan63 pisze:warchlaq napisał/a:
Ktos porownal jak sie ma skupienie FAC`a na 100m do limitowego karabinka?
... dyć dopiero na beżowym ktoś foty wklejał .... wynik nie powalał ...
Bezowe to dla mnie nie autorytet ;) tam się ludzi w .uja robi żeby tuningowali slavie i hw ;)
Ostatnio zmieniony 2013-09-20, 23:07 przez warchlaq, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate MK3 .22, Theoben RAPID MK II .22, Hatsan 125 .22, Tikka T3 Varmint 223REM, CZ550 FS 308Win i starczy :)

http://airgun-hunting.pl
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Hiszpan63 pisze:robią :! ... szybkie i wolne ... np. CZ-ka lub ze spowalniaczami w postaci czoka co też wg. różnych źródeł psuje lub poprawia balistykę śrutu .
Możesz podać jakieś przykłady tych CZtek z szybkimi i wolnymi? Jestem bardzo ciekaw jakie to, a że nigdy żadnej CZtki nie miałem to chętnie się dowiem.
Hiszpan63 pisze:... Temat tyczy Fac-owania średniej klasy sprężyny (Gamo) , która już przy 22J ma kres swoich możliwości i pracuje max. wysilona .
To fakt, przyznaję i wiem co masz na myśli. Miałem kiedyś Hatsana który zaraz po zakupie miał 21J :shock: i nie było to przyjemne strzelanie.
Hiszpan63 pisze:Żaden Hatsan , Gamo itp sprężynowe(sprawne , zadbane z dopasowanym niby śrutem) , nawet te skonstruowane do dużych energii , nie odznaczają się jakąś fenomenalną celnością w porównaniu z dopracowanym systemem mniejszych jednostek w 3/4 naszego limitu .
To prawda, wiąże się to chociażby z tym o czym też sam wcześniej wspomniałem. Ale w przypadku karabinków pcp te czynniki się już nie pojawiają co za tym idzie ten próg w zależności od sprzętu może pójść delikatnie lub drastycznie w górę.
Hiszpan63 pisze:i moze się okazać , a na ogół okazuje , że kilka Julków więcej niczego nie doda co można poniżej limitu i bez ceregieli .
To powiedz mi drogi Hiszpanie czemu do strzelań long range z wiatrówek pcp wykorzystuje się wiatrówki o energiach powyżej 20J w przypadku kalibru 4.5mm (np. AA S200). Rozumiem opad to jedno ale przy takich strzelaniach celność jest równie ważna. Jeśli śrut faktycznie latałby najcelniej przy 15-16J to wszelakie zawody long range czy benchrest odbywałyby się własnie w jej granicy, a tymczasem jest inaczej.
Dlatego o ile jestem w stanie zrozumieć stwierdzenie że 15-16J w sprężynie jest ok. To w przypadku pcp te 15-16J jest mocno niesprawiedliwe.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

A tu co się teraz wyprawia?

Przemek, ładny tekst napisałeś o "balistyce". Obrazek
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)