Bullpup Skorpion-pierwszy polski bulik

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

Mnie się też taka alternatywa podoba. :)
Muszę powiedzieć że jestem zbudowany. Myślałem że nie dożyję nowych polskich wiatrówek.
Oj chyba nadchodzi czas na karabinek... :)
Gamo Compact
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Projektowane tradycyjne łoże wydłużyłbym z przodu do takiego jak jest w Dianie Stutzen.
Karabinek wyglądałby wizualnie ciężko (osłona na lufie robi swoje) i może realnie byłby ciężki.
Gdyby udało się wyciągnąć 4 kg masy to byłoby O.K.
Ale to tylko moje widzimisię, ja lubię ciężkie konstrukcje :P

Poniżej nieudolna :oops: wizualizacja w Paintcie

Obrazek

Nie wiem jak jest rozwiązane ładowanie kartusza i być może takie rozwiązanie drewienka by przeszkadzało,
ale właśnie takie coś by mi się podobało i wyższa baka :mrgreen:

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Pozwoliłem sobie zrobić małe porównanie: Skorpion w normalnej osadzie, Diana Stutzen, sztucer CZ w wersji stutzen. Skale niezachowane.

Obrazek

Kilka moich takich luźnych myśli, w Skorpionie, zbyt krótka kolba. Po przedłużeniu osady do końca kartusza, cała wiatrówka byłaby jeszcze bardziej szeroka z przodu. Jeśli już się bawić, to zaadoptować wzór osady od sztucera, ale z baką Monte Carlo. Poza tym, ja bym pozostał przy układzie bullpup. Jest to potężnie chwytliwy marketingowo wyróżnik tej wiatrówki. Niestety kartusz długi tak samo jak lufa nie daje jej zwiewności i lekkości.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

No to teraz projekt osady do której był stworzony ten system:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
guntuning.com
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

daras pisze:No to teraz projekt osady do której był stworzony ten system:
I tak ma być :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

A mi najbardziej podoba się projekt SlaweQ :oops: Gdyby jeszcze była z 4-taktem hhmmmm miód. Ale właściwie dla czego by nie zrobić pewnej dowolności dla klienta? Przecież jeden i ten sam "Skorpion" może występować jako Bullik, struzel i zwykły karabinek. W takiej konfiguracji zaspokoił by pragnienia chyba wszystkich konsumentów. Oczywiście gdyby cena nie była zaporowa.
Pozdrawiam: Mateusz
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

IMHO bulik tzn bullpup sprawdza się doskonale w peemach do walki w zamkniętych pomieszczeniach i nie wiem czy wiatrówka w tym układzie jest ok.
Nie wiem bo nie strzelałem, lecz chyba i tak pozostanę przy tradycji. Bardziej odpowiadała by mi proteza w stylu QB którego kiedyś Prezes światu pokazał.
Szkoda że i tak nadal pozostanie PeCePem, czyli karabinkiem dla wybranych. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Bulik świetny, ustawiam się w kolejce. Co do różnych osad to rzeczywiście może udało by się chłopakom zrobić tak żeby można było dobrać sobie osadę z kilku stworzonych pod ten system. Dla mnie sprzęt pod hft dobrze jak ma osadę troszkę protezową ale to podnosi dość znacznie cenę gotowego zestawu.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

DZIKIslupsk pisze:A mi najbardziej podoba się projekt SlaweQ :oops: Gdyby jeszcze była z 4-taktem hhmmmm miód. Ale właściwie dla czego by nie zrobić pewnej dowolności dla klienta? Przecież jeden i ten sam "Skorpion" może występować jako Bullik, struzel i zwykły karabinek. W takiej konfiguracji zaspokoił by pragnienia chyba wszystkich konsumentów. Oczywiście gdyby cena nie była zaporowa.
Pozdrawiam: Mateusz
Ciekawe rozwiązanie. :)
Kasować za system stałą kwotę i otworzyć klientowi furtkę na trzy podstawowe osady + opcja specjalna (custom) . W odpowiednich relatywnych cenach.
A nie oszukujmy się jeżeli chodzi o osady to było by Nas czym raczyć :) .

Pozdrawiam!
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
woytan

Post autor: woytan »

Kombat69 pisze:
DZIKIslupsk pisze:A mi najbardziej podoba się projekt SlaweQ :oops: Gdyby jeszcze była z 4-taktem hhmmmm miód. Ale właściwie dla czego by nie zrobić pewnej dowolności dla klienta? Przecież jeden i ten sam "Skorpion" może występować jako Bullik, struzel i zwykły karabinek. W takiej konfiguracji zaspokoił by pragnienia chyba wszystkich konsumentów. Oczywiście gdyby cena nie była zaporowa.
Pozdrawiam: Mateusz
Ciekawe rozwiązanie. :)
Kasować za system stałą kwotę i otworzyć klientowi furtkę na trzy podstawowe osady + opcja specjalna (custom) . W odpowiednich relatywnych cenach.
A nie oszukujmy się jeżeli chodzi o osady to było by Nas czym raczyć :) .

Pozdrawiam!
Mam taką wizję ale na ile da się ją urealnić życie pokaże.
Założenie jest proste - sprzedaż tego karabinka na podobnych zasadach jak to się ma przy sprzedaży choćby nowych aut...

Reasumując założenie...
Wyprodukować uniwersalny system który będzie w sprzedaży w stałej cenie plus danie możliwości wybrania dodatków (oczywiście dodatkowo płatnych):
- zamek czterotaktowy, rear bolt bądź sidelever
- osłona lufy ze zintegrowanym tłumikiem
- lufka LW bądź inna dostępna u nas w zadanym przez klienta kalibrze
- magazynek
- długość/pojemność kartusza
- osada do wyboru z galerii bądź wg. własnego projektu
- regulacje osady
- rodzaj wykończenia osady
- itd....

Docelowo system będzie monoblokiem, a kartusze będą z rur fi 30mm lub 35mm w zależności czy będzie stosowana osłona lufy czy też nie bądź wg. życzenia klienta.

Ten system sprawdza nam się idealnie przy sprzedaży naszych wyrobów za granice naszego kraju jednak mam obawy czy sprawdzi się na polskim rynku.
Ale nie ma co teraz gdybać czas to wszystko zweryfikuje!
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Hiszpan63 pisze:
daras pisze:No to teraz projekt osady do której był stworzony ten system:
I tak ma być :D
Od czegoś trzeba zacząć i ten krok (powyżej) wydaje mi się jedynie słuszny. Myślę, że wiele osób chciałoby mieć krótką, a wyśmienitą wiatrówkę, mnie już od dawna wkurza obijanie się pokrowca o nogi, transportowo też byłaby OK., a najważniejsze, że nie byłaby podobna zupełnie do niczego :lol:
witboj
Posty: 123
Rejestracja: 2008-04-15, 13:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

JesperKyd pisze:IMHO bulik tzn bullpup sprawdza się doskonale w peemach do walki w zamkniętych pomieszczeniach i nie wiem czy wiatrówka w tym układzie jest ok.
Dokładnie tak - tego typu konstrukcji raczej nie wynaleziono z myślą o wiatrówkach. Ale ponieważ niektórzy obcokrajowcy stosują wiatrówki do polowania, w tym w gęstych lasach i krzakach oraz tępienia szkodników, w tym w zamkniętych pomieszczeniach no to potrzeba się znalazła. Dodatkowo wiatrówki kupują często miłośnicy militariów oraz Call of Duty więc jakiś tam popyt, również w celach rekreacyjnych, istnieje...
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

Moim zdaniem trzeba by pójść dalej i zaprojektować karabin z jakąś formą automatycznego przeładowania. Czemu?

Bo tak sobie spróbowałem wyobrazić, że leżę z tym bullpupem i strzelam. I nijak mi nie wychodzi, żeby przeładowanie karabinka dźwignią umieszczoną zaraz przy ramieniu było wygodne. Jeśli już to side lever, ale tylko w ostateczności. Wszelkie rear bolty to będzie kompletna porażka, oznaczająca konieczność oderwania kolby od ramienia, a co za tym idzie, składanie się od początku przed każdym strzałem.
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Tylko nie zapominajmy że bull to bull i nie ma być ani karabinkiem HFT ani karabinkiem LR. W naszych warunkach ma to być karabin rekreacyjny z którego oddaje się szybki strzał z przyłożenia praktycznie. W ogóle nie wyobrażam sobie komfortowego złożenia do tego typu karabinka pozbawionego baki. Ale jak chłopaki pisali być może opcjonalnie będą też inne osady i wtedy już nie potrzeba wymyślnych systemów przeładowania. Aczkolwiek jakiś pół automat był by świetny i może kiedyś powstanie skorpion MK2, MK3, MKxx i wtedy będzie możliwość zakupić i takie cudo.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

maximus pisze:W ogóle nie wyobrażam sobie komfortowego złożenia do tego typu karabinka.
Też troszkę mnie to zastanawiało i dlatego poprzednio napisałem że nie wiem czy wiatrówka bullpup jest dobrym rozwiązaniem.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)