KONCEPTUS - SP 7

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Rozumiem, ale się Jerzemu nie dziwie. Taka odpowiedz i reakcja jest pewnie wynikiem tego że Polski rynek jest bardzo specyficzny i ciężko tu prosperować bo jest kupa malkontentów. Zapytaj Darasa to ci to wszystko dokładnie wytłumaczy.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

maximus pisze:Rozumiem, ale się Jerzemu nie dziwie. Taka odpowiedz i reakcja jest pewnie wynikiem tego że Polski rynek jest bardzo specyficzny i ciężko tu prosperować bo jest kupa malkontentów. Zapytaj Darasa to ci to wszystko dokładnie wytłumaczy.
Wiem . A z Darasem o malkontentach rozmawiałem ... wczoraj ... przy kawce .. :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Na ścianie, to wolałbym kosę spod Racławic powiesić...konstrukcja mniej-więcej porównywalna...
MarcFloyd
Posty: 30
Rejestracja: 2011-11-20, 10:26
Lokalizacja: Stoke On Trent

Post autor: MarcFloyd »

Maximus, gdzie ty tu widzisz wbijanie szpil? Klient kupujac produkt ma prawo oczekiwac informacji o nim. Kupujac produkt z okreslonej klasy cenowej ma prawo oczekiwac jakosci porownywalnej z innymi produktami tej klasy. To rynek.
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Właśnie - klasa cenowa. Umówmy się, że mówimy o karabinkach nowych, ze sklepów, BSA R-10, AA s410 (orzech) lub s510 też kosztują ok.4 tys. zł i nikt nie narzeka że za drogie, a SP 7, produkowany praktycznie jednostkowo jest za drogi?
Daysatate to juz wydatek od min. 4,8 tys wzwyż, aż do ok.10 tys. I nadal kol. MarcFloyd uważasz że to ta sama klasa cenowa? Bo ja nie. SP 7 jest tańszy niz każdy nowy Daystate.
Nie rozumiem i nie widzę zasadności zarzutu wysokiej ceny SP 7.
W UK przy zachowaniu obecnej ceny uważam że zbyt na SP 7 będzie duży, więc biznes ruszy i będzie kasa na zrobienie wiatrówki dla nas, do HFT, o parametrach optymalnych własnie do strzelania tej dyscypliny.
To są takie moje prognozy, czas pokaże jak to wszystko się uda. Ja życzę powodzenia Konceptusowi i trzymam kciuki :)
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
Tytus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 421
Rejestracja: 2010-11-20, 20:17
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin

Post autor: Tytus »

green_thunder pisze:Na ścianie, to wolałbym kosę spod Racławic powiesić...konstrukcja mniej-więcej porównywalna...
No, autentyczna kosa byłaby prawdziwym antykiem, aczkolwiek porównanie wydaje mi się niesprawiedliwe.
Będę tej konstrukcji kibicował, chociaż nie mam zamiaru jej kupować.
Podoba mi się prostota rozwiązania, dostrzegam w tym pewną elegancję.
Chętnie obejrzałbym ten system w taktycznej osadzie.
Cena jest słona, ale trzeba zdać sobie sprawę z realiów produkcji małoseryjnej. No, chyba że Jerzy kupił linię produkcyjną Łucznika.
Jedyne co Konceptus zawalił to marketing. Ja bym przygotował próbną serię 3-4 egzemplarzy i poprosił parę osób znanych w środowisku o niezależną recenzję. Wydaje mi się, że pukawka by się obroniła, a i konstruktywne uwagi można byłoby wykorzystać w rozwoju. Bez tego to tylko wydziwiamy i misiamy.
A ja mam motylka, nie muszkę.
MarcFloyd
Posty: 30
Rejestracja: 2011-11-20, 10:26
Lokalizacja: Stoke On Trent

Post autor: MarcFloyd »

Cheng, kad wziales te ceny? On jest przeznaczony na rynek brytyjski. Huntsman Classic to 700 funtow, wiec duzo taniej. Air Ranger czy M4 to 1000, wiec niewiele drozej. Musialbys porownac ceny w UK, nie w Polsce.

Ja nie napisalem ze jest za drogi. Ja napisalem ze jesli sprzedajesz samochod w cenie mercedesa to bedziesz konkurowal wlasnie z mercedesem a nie np. Skoda.

Ps AA S410 to okolo 500 funtow, duzo taniej od SP7...
Ostatnio zmieniony 2011-12-17, 22:44 przez MarcFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Ceny Daystate weź z Koltera => jesteś w Polsce. AA i BSA weź z Mili...a.
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

MarcFloyd pisze:Skad wziales te ceny?
.. z polskich realiów cenowych ... i dobrze , że nie włoskich , bo by było jeszcze o połowę drożej ... :P


Oczywiście Jarek był sporo szybszy ... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
MarcFloyd
Posty: 30
Rejestracja: 2011-11-20, 10:26
Lokalizacja: Stoke On Trent

Post autor: MarcFloyd »

Cheng, ani ja nie jestem w Polsce ani SP7 nie jest przeznaczona na polski rynek wiec nie mam pojecia co usilujesz udowodnic. SP7 bedzie konkurowalo z innymi produktami na rynku brytyjskim - majac cene bardzo wysoka jak na produkt kompletnie nieznany o niewyrobionej marce.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nie licz , że 4 tys. zł zostaną przeliczone na funty ... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
MarcFloyd
Posty: 30
Rejestracja: 2011-11-20, 10:26
Lokalizacja: Stoke On Trent

Post autor: MarcFloyd »

Hiszpan63 pisze:
MarcFloyd pisze:Skad wziales te ceny?
.. z polskich realiów cenowych ... i dobrze , że nie włoskich , bo by było jeszcze o połowę drożej ... :P


Oczywiście Jarek był sporo szybszy ... :mrgreen:


No, to swiadczy jedynie o skandalicznie wysokich marzach, zeby nie napisac zdzierstwie ;)
MarcFloyd
Posty: 30
Rejestracja: 2011-11-20, 10:26
Lokalizacja: Stoke On Trent

Post autor: MarcFloyd »

Hiszpan63 pisze:Nie licz , że 4 tys. zł zostaną przeliczone na funty ... :mrgreen:
Myslisz ze cena bedzie nizsza? Z tego co pisal to nie ma takiego zamiaru...
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Hiszpan63 pisze:Nie licz , że 4 tys. zł zostaną przeliczone na funty ... :mrgreen:
Ale na 1,002.98 EUR. już przeliczono :D
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

To, że nie jesteś w Polsce to widzę, a brytyjskie realia znam aż za dobrze - bywam tam/pracuję/ z przerwami od 1995 roku :)
Przypomniałem ceny innych karabinków w Polsce, cena SP 7 też jest podanaw Polsce =4 tys zł. To ja nie rozumiem, co ty próbujesz wykazać powołując się na brytyjskie ceny? Przecież porównujemy to, co możemy kupić w Polsce w danej chwili, prawda?
A jak będzie cena w UK..... zobaczymy, na razie nikt tego nie wie jeszcze :)
orzeszki....koniecznie :)