Slavia i lunetka - problem z wyzerowaniem

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

tregarth pisze:Łapka boli od naciągania
...ja tam moją besę naciągałem z prawdziwą przyjemnością... :P :lol:
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

Zawsze to darmowa siłownia,10x lewa ręka,10x prawa i tak na zmianę,po 5 paczkach śrutu biceps i triceps jak marzenie (miałem tak z harrym) :mrgreen: .
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Od naciągania to tylko biceps bo to przywodziciel ;)
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

tregarth pisze:Tak jak pisałem, założyłem oryginalny montaż od Delty. Wydaje mi się, że jest porządniejszy i solidniejszy.
Dzisiaj po pracy śmigam na poligon przestrzelić sprzęt jeszcze raz. Mam nadzieję że luneta nie padła.
Wezmę moje bazarowe TASCO i jak będzie tak jak wczoraj to zamienię lunety.
Na razie stwierdziłem, że to raczej nie Slavka bo z tłumikiem, czy bez, zachowuje się tak samo.
Kurde przyznam, że sprężyna to nie spokojniutkie CO2 :)
Łapka boli od naciągania :)
Marcin musisz podejść do tematu na spokojnie i z dużą pokorą (tu już Przemek kilka słów napisał).
Większość strzelców zaczynała od sprężyn i przejście na CO2, PCA czy tez PCP było łatwiejsze.
Ty masz do pokonania drogę odwrotną, musisz przyzwyczaić się do kopnięcia w ramię.
Musisz nawyknąć do podskoku karabinka, do chwilowego zaniku obrazu w lunecie, do powtarzalnego chwytu.

Nie wiem na jakim dystansie się zerowałeś, ja proponuje na początek 15 metrów.
Nie wiem czy poprzedni właściciel polecił Ci najlepszy śrut do lufy, jeśli nie proponuję nieśmiertelnego Exacta.
Przy ewentualnym nie dopasowaniu śrutu do lufy, to nie będzie miało aż takiego znaczenia.
Na początek nie kręć, gruby krzyż na dużej kartce, potem stabilna pozycja i spróbuj celując powtarzalnie'
wrzucić w jedno miejsce co najmniej 5 peletek.
Szybko znajdziesz odpowiedź czy luneta padła (sianie po całej tarczy),
czy też masz niepowtarzalny chwyt (będą robić się grupki przestrzelin).

Przeczytaj to co pisał Przemek jeszcze raz, spokojnie, cierpliwie i z wiarą w siebie.
Na pocieszenie ProSporta wyczuwałem pierwsze pół roku, w następnym sezonie były pierwsze pudła na zawodach,
a dopiero w kolejnym zawalczyłem o podium w pucharze.

Co do szyny, to tak jak pisał Przemek (cholercia rzeczowy z niego gość :D ) odtłuść szynę,
a przed posadzeniem montażu możesz szczęki i szyny posmarować kalafonia rozpuszczoną w spirytusie.
Ten ostatni patent sprawdzałem w Hatsanie i Webley-ou Longbowle.

Powodzenia

Uczę się strzelać od nowa 8-)
coolers
Posty: 2
Rejestracja: 2011-05-07, 13:32
Lokalizacja: Tuchola

Post autor: coolers »

Witajcie.
Jako poprzedni właściciel tej Slavki poczułem się wywołany do tablicy.
Po CO2 może się wydawać że karabinek szarpie, to jednak jest sprężyna, której energia wyzwala się nie tylko w lini wzdłuż karabinka, pomimo ślizgów jakieś boczne skręty zawsze będą. Postrzelaj z fabrycznego Harrego, to jest kop!
Co do lupki. Miałem ustawiony PP 3-12x42 AO na dwuczęściowym montażu tej samej firmy i stała jak wbita. Dodałem Ci śrutu KTK (niby) na którym lufka najlepiej pracowała. Na 40 metrów torem balistycznym bez większego wysiłku mieścił się się w 8 typowej tarczy 14x14.
Myślę że problemem może być przyzwyczajenie z poprzedniego karabinka, Sprężynka lubi lekki chwyt, niech sama pracuje :)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Na te slavki fatum jakie usiadło czy co? Spróbuj postrzelać np.: z dubeltówki, albo przy strzale sam lekko uderzaj w ramie. Jak później z powrotem zaczniesz strzelać z wiatrówki to będzie Ci się wydawało, że w ogóle nie kopie.
Ps.: Przepraszam za małe OT.
Pozdrawiam: Mateusz
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Już wszystko gra panowie!
Posłuchałem mądrzejszych ode mnie i na spokojnie pojechałem jeszcze raz postrzelać.
Lupka tym razem siedziała, jak już wspomniałem, na średnim montażu Delty.
I co?
I bajka!!!
:)
Wstępne zerowanie zajęło mi jakieś 5-6 pelletek. Po tej operacji na odległości 20 kroków, każdy dobrze utrzymany strzał wchodził w KZ'kę o średnicy 40mm (dzik się przewracał :) )
Oczywiście zdarzały się pudła ale to moja pierwsza sprężyna i snajper ze mnie żaden :oops: .
W każdym razie - Slavia jest BOSKA!!!
coolers pisze:Dodałem Ci śrutu KTK (niby) na którym lufka najlepiej pracowała.
- nadal tak jest! Ogólnie to bardzo polubiłem ten śrut za stosunek jakości do ceny :)
Dzięki za pomoc i rady.
Teraz tylko trenować, trenować, trenować
Awatar użytkownika
C!chy
Posty: 33
Rejestracja: 2011-06-24, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: C!chy »

Dzięki koledzy! Przemek, nic już przy optyce nie mieszałem!... ;) Do zobaczenia jutro na Bemowie! :mrgreen:
--=C!chy=--
 
[ Slavia 634 + PP 4-16x50 AOE ]
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

C!chy pisze:Przemek, nic już przy optyce nie mieszałem!... Do zobaczenia jutro na Bemowie!
... Do zobaczenia ... karabinu nie zapomnij ... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
C!chy
Posty: 33
Rejestracja: 2011-06-24, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: C!chy »

Napiszę, coby wszyscy wiedzieli... Montaż na moim karabinku zakładany był chyba przez jakiegoś jednorękiego bandytę. Jest to tak spieprzona robota, że szkoda gadać! Nie został dobrze wpasowany w szynę, po czym dość ciasno go skręcono, dzięki czemu szyna zmiażdżyła krawędzie i nie nadaje się on już do niczego. Na razie nie ma co mówić o uszkodzeniu lupki, trzeba zakupić nowy montaż (tak tak, wiem, E59 :) ) i wtedy dopiero zerować, i sprawdzać.

Serdeczne podziękowania dla chłopaków z Bemowa za miłe przyjęcie mojej osoby. :) A szczególnie dla Darka za warsztat i Przemka, który nie bał się wysmarować łap i włożył trochę czułości w moją niedopieszczoną Slavcie! :mrgreen:
--=C!chy=--
 
[ Slavia 634 + PP 4-16x50 AOE ]
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

C!chy pisze:Na razie nie ma co mówić o uszkodzeniu lupki, trzeba zakupić nowy montaż (tak tak, wiem, E59 :) :
Wcale bo nie! Obrazek
Jednoczęściowe są na sprężyny! Nie słyszałeś tego?
Standardowo więc zaproponuję Sportsmatch AOP55.
Można go dopasować do wszystkiego co strzela i przez co się patrzy!
Idealny do twojej dużej lupy! Też mam taką na AOP55 oczywiście :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
C!chy pisze:Przemka, który nie bał się wysmarować łap i włożył trochę czułości w moją niedopieszczoną Slavcie!
Hmmm To już mu kozy nie wystarczają :?
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Starszy_Pan pisze:Hmmm To już mu kozy nie wystarczają
... czasem już nie ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

JesperKyd pisze:Można go dopasować do wszystkiego co strzela i przez co się patrzy!
Raczej nie...jeśli już, to trzyśrubowy...tam są bardzo krótkie frezy, widziałem ten egzemplarz, dlatego był założony cofnięty, dwuczęściowy PP...
Awatar użytkownika
C!chy
Posty: 33
Rejestracja: 2011-06-24, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: C!chy »

Daniel, u mnie może być problem z jednoczęściowym montażem, bo tak jak mówi Robert frezy są króciutkie... :/ Widziałem ten E59 u Dariusza na HW i myślę, że pasowałby do mojej Slavki idealnie. A poza tym jest to montaż osiowy a przy tym nie drogi. :)
--=C!chy=--
 
[ Slavia 634 + PP 4-16x50 AOE ]