Fotki naszych zabawek

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Robercie a powiedz mi ile w tym crosie jest strzałów z bombiczki i jaką energią dysponuje pistol? i ewentualnie da się tam kolimator jakiś mpsadzić bez tych kości montażowych.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Strzelam na większe odległości niż "ligowo-piwnczne", bo po prostu nie mam gdzie, więc takich zadowalających mnie strzałów mam ok.30. Energia zmierzona przy 20-tym to 8,437J.
Przy mniejszej odległości będzie tych strzałów więcej, na pewno.
Nie rozpatrywałem posadzenia kolimatora, nie wiem, jakie one mają montaże. Tu jest pokrywa zamka bez żadnych dedykacji, lufa też goła. Ale są chyba jakieś montaże obejmujące lufkę i drugim pierścieniem kolimator, nie szukałem. Koledzy specjaliści (Peyalo, Miki) przerabiają kartusz na ładowanie z gaśnicy, koszty spadają, jak głupie wtedy :mrgreen:. Ja jestem z niego zadowolony, myślałem, że kupiłem jeszcze jedną zabaweczkę (mając doświadczenia z replikami, których już nigdy nie kupię), a tu tymczasem celna, tania, ręczna armatka bez podrzutu :lol: . Ludzie wzmacniają go jeszcze, zmieniając popychacz śrutu na dłuższy, zamek też, dochodzą do prawie 13J. Występuje też wrsja PCA z dostawianą kolbą, chyba w 4,5mm, zaraz poszujam i dokleję.
He, he, he - nie, nie poszujam - poszukam :P
http://www.radex2.pl/wiatrowka-crosman-2289g-p-222.html
http://www.nzairgunners.com/nzairgunfor ... php?t=5084
Myślałem o czymś takim: http://tarcza.pl/index.php?p545,montaz- ... k-laserowy
Ostatnio zmieniony 2010-09-30, 10:57 przez green_thunder, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Podoba mi się ten pistol. Nie chcę repliki, chciałem coś na co2. Na ładowanie z butli nie będe brzerabiał bo bombiczki są tanie i na moje strzelamie 100 sztuk które kosztują pewnie ze 130 zł starczy na bardzo długo. Mam już w głowie plan co z nim zrobię. Napewno nie będe się nudził zimą. narazie muszę wyjśc na prostą z pieniędzmi i potem to go kupię. Może ty już będziesz sprzedawał :mrgreen: .
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

green_thunder pisze:Ale są chyba jakieś montaże obejmujące lufkę
Są kostki montażowe Obrazek
http://www.militaria.pl/crosman/kosci_m ... _p3387.xml
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

maximus pisze:i ewentualnie da się tam kolimator jakiś mpsadzić bez tych kości montażowych.
Dlatego wstawiłem tamten link. Takie kości posiadam na crosie i spełniają swoją rolę.
Są na pierwszych zdjęciach.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

No to panowie tak jak obiecywałem foty osady z maszyny Darka. Drewno orzech amerykański wykończone specyfikami od Łukasza Pietruszki. Finish wyszedł za bardzo świecący ale mam całą zimę na zabawę z nim. Ta osada to pierwszy z kroków do stwożenia idealnej maszynki pod hft. Koniec pras planowany na początek przyszłego sezonu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Piękności :mrgreen:
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Ładnie ta maszynka wygląda, tylko przez ten separator przypomina działko na czołgi :lol:

Powiem Ci Marcinie, że będziesz miał nie lada problem, dylemat z lupką.
Jak posadzisz jakieś maleństwo, to będzie wyglądało jak kiosk na kadłubie okrętu podwodnego.
Ten Viper jak dla mnie ma odpowiednie proporcje wielkościowe w stosunku do karabinka.
Pomyśl, skoro lupka odpowiada, to może wagę da się zaakceptować.

Jeszcze raz gratulacje no i brawa dla Darasa :D

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Ładne toto, nie powiem. Gratulacje!
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Miód malina. :mrgreen: Popieram Sławka Viperek pasuje do tego karabinka. A nawet mogło by być coś większe. Wagę docenisz w pozycji stojącej i klęczącej. Przy leżącej nie ma znaczenia. Ale to moje zdanie. Dla mnie optimum to w granicach 5kg. Obecnie mój zestaw waży 4,5kg.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dzięki chłopaki ;) . A co do innej lupki to powiem tak, najpierw zostanie zdjety płaszcz bo znalazłem informacje że waży 700 gram. W jego miejsce przyjdzie płaszcz aluminiowy albo wogóle nic a na koniec lufy separator. Wtedy zobaczymy jak będzie z wagą. Dla mnie w tej chwili jest ciężko i po całym dniu targania sprzetu po torze ostatnie strzały nie są już takie jak być powinny tylko troszke na odpierdziel. W lupie jest potencjał do odchudzenia. Nie wiem dokładnie ile waży viper ale pewnie z 700 g, to o 400 wiecej niż efr i 300 niż timberline. Mogę jeszcze długi kartusz zastąpić średnim ale nie wiem jak jest różnica wagi. No nic zobaczymy , mam całą zimę na kombinacje.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

A separator? Pomaga w czymś czy raczej "wizualny" efekt daje? Może pożegnaj się i z nim?
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

:D nic nie pomaga bo to bajer tylko taki jest. On tam nic nie waży prawie bo to aluminium. Ale z nim też się pożegnam
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

maximus pisze: ...
Dla mnie w tej chwili jest ciężko i po całym dniu targania sprzętu po torze ostatnie strzały nie są już takie jak być powinny tylko troszkę na odpierdziel.
...
Ja tylko pierwszy rok udawałem twardziela i targałem najpierw FWB, a potem ProSporta na ramieniu przez całe zawody.
Efekt był taki jak opisywałeś, a to były czasy jeszcze torów z 50-oma figurkami :shock:
Teraz mam karabinek w torbie albo w walizce, noszę go od stanowiska do stanowiska
i tylko staram się kłaść w jak najmniej ubłoconym miejscu :mrgreen:

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

SlaweQ pisze:
Teraz mam karabinek w torbie albo w walizce, noszę go od stanowiska do stanowiska
i tylko staram się kłaść w jak najmniej ubłoconym miejscu :mrgreen:
Dokładnie tak robię. Czasem jak są bardzo blisko stanowiska to przenoszę karabinek na ramieniu. Krótkie karabinki jak Styer można nosić na ramieniu. Długie nie polecam. Często schylając się po sznurek lub w innym celu łatwo zahaczyć o coś lufą.