Wiatrówki FAC

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Jeli wyrok został zatarty, to dalej twierdzisz, że nie byłeś karany. Kiedyś (bo nie wiem, czy była nowelizacja), następowało to po pięciu latach od dnia zakończenia kary, przy przestępstwach nie mających znamion zbrodni. (Zbrodnia, niekoniecznie zabójstwo człowieka).
sharpinnova
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-24, 21:09
Lokalizacja: stąd

Post autor: sharpinnova »

FAC-a niestety nie można stosować tam gdzie się to spodoba posiadaczowi, trzeba o tym pamiętać.
Nie powalczymy z nim również na zawodach, bo takie są przyjęte przepisy przez organizatorów.
polecam odwiedzić bron.iweb.pl... jakiś facet popisuje się tym ze przebił FACiem :) cieniutką blachę od kosza na śmieci gdzieś w środku miasta... temat widoczny dla każdego

pomijam już kwestie tego że to trochę śmieszne biorąc pod uwagę to gadania o bezpieczeństwie i patrzenia z nieufnością na świeżych członków, ocenianie ich jak jakieś samo ustanowione wyrocznie a tu nagle takie coś... jakby jasny przekaz 'co wolno ...... to nie tobie.......'
czyli kalka tych układów 'na górze' gdzie posłowie dostają pozwolenia bez problemów a szary obywatel może pomarzyć...

moje zdanie jest takie: wiadomo prawo zakazuje i nie przestrzeganie go może skończyć się reperkusjami... ale niektórzy mają całe hektary własnej ziemi

polskiemu prawu daleko do doskonałości i możesz mieć problemy nawet jeśli się go idealnie trzymałeś... za dużo w nim idiotycznych formułek które można pod wszystko podciągnąć...

poczytajcie np. co stanowi wiatrówkę w świetle polskiego prawa - jak się zastanowić to nawet pistolet do piaskowania jest wiatrówką (tyle że w limicie) choć są i takie rzeczy co nie są w limicie a do urzędowej definicji pasują... sorry za lekkie zejście z tematu
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

sharpinnova pisze: ...
polecam odwiedzić bron.iweb.pl... jakiś facet popisuje się tym ze przebił FACiem :) cieniutką blachę od kosza na śmieci gdzieś w środku miasta... temat widoczny dla każdego

pomijam już kwestie tego że to trochę śmieszne biorąc pod uwagę to gadania o bezpieczeństwie i patrzenia z nieufnością na świeżych członków, ocenianie ich jak jakieś samo ustanowione wyrocznie a tu nagle takie coś... jakby jasny przekaz 'co wolno ...... to nie tobie.......'
czyli kalka tych układów 'na górze' gdzie posłowie dostają pozwolenia bez problemów a szary obywatel może pomarzyć...
...
To, że na iwebie moderatorzy działu FAC tolerują takie chwalenie się, to ich sprawa.
Tu nikt nie pogłaszcze po głowie za takie zachowanie, nie ma też tutaj podforum poświęconego FAC-om.

Drugą część rozumiem, że skierowałeś do mnie.
O bezpieczeństwie i strzelaniu z głową nigdy za mało pisać.
Gdzie miałem okazję strzelać z FAC-a napisałem, a do bycia wyrocznią mi daleko.
Nigdzie też nie napisałem, że nowemu nie wolno, a stary to może.
Chodzi tylko o zdroworozsądkowe podejście do sprawy.

To że wskazuje się potrzebne do legalnego użytkowania wiatrówki FAC procedur i ograniczeń,
nie ma na celu zniechęcenia potencjalnego strzelca,
tylko uświadomienie mu odpowiedzialności jaka na nim spoczywa.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
sharpinnova
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-24, 21:09
Lokalizacja: stąd

Post autor: sharpinnova »

nie spoko to nie było skierowane w nikogo oprócz wcześniej wspomnianego forum... w zasadzie to forum (NW) mi odpowiada bo nie ma tu takich praktyk a na pytanie odpowiada się krótko i zwięźle bez niepotrzebnych osobistych wycieczek...

absolutnie zgadzam się z twoim zdaniem co do zdroworozsądkowości
Awatar użytkownika
CHUDY150
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-19, 14:18
Lokalizacja: WAWA

Post autor: CHUDY150 »

sharpinnova - wydaje mi się że troszki dymu zaczynasz szukać. Nieprawdaż?
---LOS NAGRADZA PRZYGOTOWANYCH---
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

CHUDY150 pisze:sharpinnova - wydaje mi się że troszki dymu zaczynasz szukać. Nieprawdaż?
Sory , zastanów się , ? czy by za bardzo emocjonalnie nie podchodzisz do tematu :P
I dosłownie:CYTUJĘ
O bezpieczeństwie i strzelaniu z głową nigdy za mało pisać.
Gdzie miałem okazję strzelać z FAC-a napisałem, a do bycia wyrocznią mi daleko.
Nigdzie też nie napisałem, że nowemu nie wolno, a stary to może.
Chodzi tylko o zdroworozsądkowe podejście do sprawy. ( I TYLKO TYLE) ;)
Ostatnio zmieniony 2010-03-01, 22:55 przez januszmariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Pojadę OFF TOP'em
To jest kolejny temat na naszym forum w którym zaczyna się nerwowa wojenka o poglądy.
Lubię (i to bardzo) to nasze forum za brak takich podjazdów, kłótni i zagrywek. Lubię je bo tutaj każdy może mieć swoje zdanie i poglądy a reszta zwyczajnie to akceptuje.
Więc PROSZĘ...
Dajcie sobie sianka z wyszukiwaniem na siłę agresorków w wypowiedziach.
Przecież wszyscy strzelcy to fajne chłopaki!!!
Dzięki!
Awatar użytkownika
CHUDY150
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-19, 14:18
Lokalizacja: WAWA

Post autor: CHUDY150 »

Tak tylko stwierdzam. Jestem dziś nadzwyczaj wyluzowany.
Ale te FACo-fobie, to dziwne zjawiska.
Skoro nie lubi się nadlimitówek, to i palnej się nie powinno tolerować.
Niech sobie każdy myśli jak mu wygodniej, ale po co odrazu na wstępie komuś odradzać kupno lub używanie FACa. Tylko z powodu że trzeba się z nim obchodzić jakby się palnej używało. Widocznie jak ktoś się na niego legalnie decyduje, to dorósł do tego żeby posiadać cos takiego.
A napewno jak ktoś zapyta się o palną, to nie padnie pytanie " Po co ci palna?" Przecież wystarczy proca.
Pozdro.
---LOS NAGRADZA PRZYGOTOWANYCH---
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Marcin i tu się mylisz , bo jak myślę , miałeś mały kontakt z " bronią" ( niestety , praktyka i doznania w tym Ci pomogą. ;)
pozr. Wiarus
Ostatnio zmieniony 2010-03-01, 23:12 przez januszmariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Rozumiem że FAC jest już traktowany jako broń pneumatyczna tak?
Awatar użytkownika
CHUDY150
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-19, 14:18
Lokalizacja: WAWA

Post autor: CHUDY150 »

Jest traktowany pod względem prawa jako broń pneumatyczna.
I trzeba się z nią obchodzić jak z bronią palną.
A szczególnie jeśli chodzi o strzelanie. Do póki prawo się nie zmieni, powinno się strzelać tylko na strzelnicy koncesjonowanej.
---LOS NAGRADZA PRZYGOTOWANYCH---
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

tregarth pisze:FAC jest już traktowany jako broń
NIestety , mamy limit , i jest oki . Powyżej 17 -rejestracja ( nic więcej nie muszę dodawać )
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Przyznaję że w wojsku nie byłem.
Ale mój ojciec jest emerytowanym wojskowym, mama całe życie pracowała w jednostce wojskowej jako pracownik cywilny. Całe moje dzieciństwo było związane z wojskiem.
Nie jeden egzemplarz broni w łapkach trzymałem, kilka razy nawet udało się postrzelać.
I szacunek do broni mam. Czy palnej czy pneumatycznej. Nawet nasze limitowe dmuchawki traktuję z pełną ostrożnością.
I broń Boże nie popieram ani nie ganię chęci posiadania FAC'a
Po prostu zwróciłem uwagę na to, że rodzi się kolejny niezdrowy konflikt na forum.
I kurde jakoś tak mi się wydaje, że czego byśmy tu nie napisali, jakich rad i ostrzeżeń nie udzielali to i tak, jak się jeden z drugim uprze, to kupi nawet i broń palną.
A co z nią zrobi? Na to kurde to już w ogóle nie mamy wpływu (a czasami szkoda)
Mam tylko nadzieję że nikt nie poczuł się urażony moimi wypowiedziami i nie uznał że staram się bagatelizować kwestię posiadania broni - takiej czy innej.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Marcin , i dużo mylisz " nie każdemu jedna droga " i nie będę się powtarzał
OT: i mam nadzieję
Ostatnio zmieniony 2010-03-02, 00:04 przez januszmariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
sharpinnova
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-24, 21:09
Lokalizacja: stąd

Post autor: sharpinnova »

@chudy
nie mam nic przeciw FACom - wprost przeciwnie...
sądzę że od myślenia 'a po co komu FAC', nie daleko do 'a po co komu wiatrówki? broń sportowa itd.'

w kontekście tego forum to powiedzmy zrozumiałe że dla wielu wiatrówka to strzelanie do tarcz, skupienia rzędu 20mm na 30metrach itd.
ale ktoś może chcieć mieć FACa i ma do tego prawo...

no oczywiście inną sprawą jest to czy problemem są FACi czy polskie prawo (bo 16 J jest ok a 17.5J już nie... absurd)
a ten przykład z koszem na śmieci był adekwatny, gdyż strzelanie do koszy na śmieci i to w środku miasta nie jest ok... nie zależnie od tego czy to z FACa czy nie


Na koniec dodam że to bardzo dobrze że ktoś chce mieć ponad limitową wiatrówkę mimo utrudnień z nimi związanych. Bo zawsze ta jedna wiatrówka więcej to o jeden przykład dla władzy więcej że obywatele chcą i mogą odpowiedzialnie się z nią obchodzić