PCP jaki ?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

swt
Posty: 49
Rejestracja: 2015-03-23, 12:24
Lokalizacja: Turek

Post autor: swt »

trafienie celu z jak największej odległości będzie mi sprawiało największą frajdę, nawet jeśli trafię raz czy dwa na kilkanaście strzałów. Zasięg 60 80 m będzie optymalny do strzelania?.
AirArms TX200MK3 (Dębowy) / DOC 3-9x40 /Sportsmatch OP25C.
Walther CP99 - Diabolo
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

swt pisze:Zasięg 60 80 m będzie optymalny do strzelania?.
Sam sobie wypróbuj jaki będzie dla Ciebie optymalny . Masz tylko jedno ograniczenie - karabinek ma nie przekraczać energii strzału 17 J . Na dystansie 60 - 80 m przy tej energii , ze względu na znaczny opad , możesz już nie wyzerować lunety wieżyczkami . Niezbędne mogą się okazać podkładki pod montaż .
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Optymalny - i tu mnie nikt nie przekona, jeśli chodzi o wiatrówki limitowe, to 30 - 50 metrów. Maksymalny - bez ograniczeń :P
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

green_thunder pisze:Optymalny - i tu mnie nikt nie przekona, jeśli chodzi o wiatrówki limitowe, to 30 - 50 metrów. Maksymalny - bez ograniczeń :P
Dokładnie tak.
@swt, po co? masz strzelać na 60-80m do celu wielkości butelki od "Igristoje" jak można na 30-50 jak wspomniał Robert do nakrętek, kapsli lub jak Daniel pisał do lusek od kbks-u. Trzeba strzelać w jak najmniejszy cel na optymalnym dystansie a nie jak najdalej w wiadro.
Daystate MK3 FT-R
swt
Posty: 49
Rejestracja: 2015-03-23, 12:24
Lokalizacja: Turek

Post autor: swt »

Wieć panowie powiem tak. Stwierdziłem że zrezygnuje z PCP, i kupię dobrą sprężynę trochę przemyślałem sprawę i strzelanie na 50 60 m w zupełności mi wystarczy.
Dla tego chce kupić możliwie jak najlepszą wiatrówkę sprężynową i lunetę do sumy 3000 zł. Pisałem z Greenem i on przekonuje mnie do HW 77, w sumie dobra opcja dolny naciąg cena na prawdę spoko, lecz ja myślę ze chce już karabinek na lata do mojego amatorskiego strzelania i wolałbym od razu kupić coś dobrego, chyba że to HW 77 jest tak na prawdę dobre więc czekam na wypowiedzi co sądzicie o tym wszystkim decyzja podjęta tylko pomóżcie dopasować mi karabinek. Widziałem że ogolnie nie ma dużo modeli w tej cenie rozmyślam nad AA TX200MkIII i HW 97 lecz czytałem temat DoktoraPio, i wychodzi na to ze HW97 po przeróbce jest lepsze od AA, a znów AA jest lepsze od HW jeśli chodzi o wyciągnięcie z pudła i nie przerabianiu. Chodź od tego tematu już mineło trochę może teraz się coś zmieniło budowa tworzenie tych karabinków tego nie wiem i dla tego pytam.
Ewentualnie zastanawia mnie WALTHER LGV MASTER PRO, lecz to łamaniec więc na ostatnim miejscu. Chyba że czegoś nie widzę a są inne modele warte uwagi, i zaznaczam że preferuję bardziej karabinki z dolnym naciągiem. Pozdrawiam
swt
Posty: 49
Rejestracja: 2015-03-23, 12:24
Lokalizacja: Turek

Post autor: swt »

A Panowie zapomniałem dodać ze w sklepie Cekaus jest oferta TX200MKIII z opcją tuningu która podobno polepszą tą wiatrówkę, jak możecie wytłumaczcie mi o co chodzi z tą przeróbką czy warto dopłacić ?, czy lepiej kupić HW97 i dać gdzieś do przerobienia, czy sklep Cekaus też zajmuje się tym modelem ?.
I jeszcze znalazłem to co o tym sądzicie
http://allegro.pl/wiatrowka-walther-lgu ... 77139.html
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Jeśli o CEKAUS chodzi, to warto dopłacić.
Potrafią tam złom ożywiać ;) a z tego co strzela, wycisnąć ile się da. Dostajesz do rąk wiatrówkę gotową do strzelania. Przystrzelanie celowników na określoną odległość co najwyżej cię czeka, albo zerowanie lunety.
Ja też "świeżak" jestem i nie zaczynałbym od górnych półek. Nie ma idealnych wiatrówek, a jeśli sam do końca nie wiesz, czego chcesz, to lepiej zacząć taniej, od czegoś klasycznego bez zakładania, że na lata (choć akurat te "klasyki" jakoś się niespecjalnie zużywają" przy odpowiednim traktowaniu.
Nazbierałem strzeladeł już sztuk kilka i każde ma swoje uroki i przekleństwa. Strzelam ze wszystkich, w różnych proporcjach i okolicznościach - ważne byś się dobrze bawił. Pozbyć się kasy zawsze zdążysz :mrgreen:
swt
Posty: 49
Rejestracja: 2015-03-23, 12:24
Lokalizacja: Turek

Post autor: swt »

Gebi miałem już hatsana 90 bez lunety i na 50 metrów strzelałem do buetlek po piwie vodce i trafiałem bez kłopotu. Wiem ze nic nie jest doskonałe po prostu chce kupić karabinek raz bo strzelam totalnie amatorsko i skoro nie raził mnie bardzo hatsan 90 to taki karabinek myślę że nie będzie mi przeszkadzał bo wiadomo wykonanie i ogólnie cała całość będzie 100 x lepsze niż hatsan 90 tak myślę.
AirArms TX200MK3 (Dębowy) / DOC 3-9x40 /Sportsmatch OP25C.
Walther CP99 - Diabolo
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

To się zgapiłeś - bo green wystawiał na forach pięknego TXa-200 za rozsądne pieniądze.... :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
robertsocha
Posty: 103
Rejestracja: 2014-03-09, 22:55
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: robertsocha »

Wiadomość usunięta przez autora.
Ostatnio zmieniony 2015-06-01, 17:02 przez robertsocha, łącznie zmieniany 1 raz.
photochem
Posty: 98
Rejestracja: 2014-06-30, 20:21
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: photochem »

Tx200 mk3 po tuningu ze szkiełkiem (4-14x42) i pokrowcem jest do wzięcia za 1900 na e-tawernie...
HW97k (Dębowy) + DOT 4-16X42| Gamo PR45
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

HW 77/97, TX 200, Prosport, zapewne również Walther LGU są karabinkami na lata, celniejszymi od przytłaczającej większości ich użytkowników, co byś nie wybrał będzie dobre, a czy Tobie będzie pasować to już inna sprawa, ale w tym nikt nie pomoże.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Sprężynowa ewolucja :mrgreen:


Hatsan 90 -> http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=926

AA ProSport -> http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1354


Kilka innych po drodze i ostatnie poniżej.


HW98C w łożu od Darasa :D , u góry oryginał kolegi:

Obrazek


HW97C angielski brzydal :P

Obrazek


A Ty kolego chciałbyś tak od razu, najlepszą sprężynę, bez frajdy poznawania.
Każdy kto z sensem strzela ze sprężyny podpowie Ci to co jemu aktualnie najlepiej leży.
Nie będzie to niestety oznaczać, ze taki karabin będzie Tobie pasował :roll:

Najlepiej udać się na jakieś spotkanie, choćby takie jak chłopaki robią na Bemowie.
Przymierzyć się do jednego/drugiego karabinu, posłuchać opinii właściciela, pogadać, strzelić.
Jak chcesz od razu za pierwszym podejściem coś na lata wybrać, to się nie śpiesz.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...zawołajta mnie, jak piana będzie gotowa, bo mam ochotę na bezy... :evil:
swt
Posty: 49
Rejestracja: 2015-03-23, 12:24
Lokalizacja: Turek

Post autor: swt »

Więc Panowie, więc ten zestaw http://allegro.pl/wiatrowka-walther-lgu ... 77139.html jest okej czy ta luneta jest warta uwagi jeśli chodzi o możliwości tego karabinka co mi polecacie.
Czy lepszą opcją by było MKIII z cekaus po przeróbce i dokupić lupkę zaznaczam ze strzelam totalnie amatorsko dla przyjemności.
Czy może HW97 prosto z pudła mi wystarczy czy te zmiany w niej są tak ogromne ?.
Ogólnie to są trzy modele które mnie interesują i chce wybrać któregoś z nich.
Watlher mnie przekonuje ceną i to ze odrazu jest lupka co o nim sądzicie.