Renowacja osady.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Ja kupiłem na bazarku, lecz spójrz na fotkę co ją umieściłem kilka postów wcześniej.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Michał, Słownik w komórce :oops:

Akhad, nie kupował bym czegoś co nie jest porządnie zapakowane. Równie dobrze może być tam jakiś inny olej. Trzeba sprawdzać skład i % oleju.
Na końcowe 2-3 warstw wolę dać jednak czysty olej lniany (zapomniałem tego wcześniej dopisać).
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Akhad pisze:Okej, tak też zrobię, dzięki za pomoc :)

A, jeszcze jedno głupie pytanko - gdzie mogę nabyć taki olej?
Można też w niektórych sklepach spożywczych albo w aptece (chyba najdroższe rozwiązanie).
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

blucas pisze:Michał, Słownik w komórce
...ojjjj,Łukasz to tak w ramach czepialstwa :P :mrgreen: :mrgreen:
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Akhad pisze:Okej, tak też zrobię, dzięki za pomoc :)

A, jeszcze jedno głupie pytanko - gdzie mogę nabyć taki olej?
Ja używam na co dzień / bogaty w kwasy omega 3 a ryb nie lubię :D / i kupuję w pobliskim Hipermarkecie . Nawet kupując przez internet kupuj po prostu olej lniany a nie erzace / zamienniki /.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Filo pisze: Nawet kupując przez internet kupuj po prostu olej lniany a nie erzace / zamienniki /.
Za Wilkipedią : Pokost lniany – produkt otrzymywany przez zagęszczenie oleju lnianego, z dodatkiem substancji przyspieszających wysychanie (tzw. sykatyw), stosowany jako środek do impregnacji drewna, tynków i innych materiałów porowatych. Czysty pokost bywa rozcieńczany, głównie terpentyną balsamiczną w celu ułatwienia penetracji w głąb twardego drewna. Zabezpiecza przed wilgocią oraz czynnikami atmosferycznymi. Produkt pochodzenia naturalnego, ekologiczny.
Miałem okazję używać pokostu na drewnie , bardzo ładnie uwydatnia usłojenie i konkretnie zabezpiecza drewno , w porównaniu z olejem pokostu wystarczy położyć 2-3 warstwy aby uzyskać pożądany efekt.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

januszmariusz pisze:Miałem okazję używać pokostu na drewnie
Teraz dopiero spojrzałem , że cena opakowania o którym wspomniał Akhad dotyczy opakowania 200 ml. Cena może świadczyć o dobrej jakości , choć oczywiście nie musi , a pokost jest stosowany od dawien dawna , choć zawsze otwartym jest pytanie o zawartość cukru w cukrze :lol: .
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

januszmariusz pisze: Za Wilkipedią : Pokost lniany – produkt otrzymywany przez zagęszczenie oleju lnianego, z dodatkiem substancji przyspieszających wysychanie
Przypomniało mi się , że już 40 lat temu , w swoich czarnoprochowcach / wówczas chyba nielegalnych / stosowałem do wykończenia osady olej lniany rozcieńczany naftą oświetleniową na pierwsze warstwy . Taka mikstura głęboko penetrowała drewno, bo raz, że rzadka, a dwa, że sama nafta ma właściwości głęboko penetrujące, a trzy, że nafta szybko się ulatnia razem z lotnymi składnikami oleju lnianego .