Coś prostego i względnie łatwego w naprawie

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Ja mam Walthera na moim Crosmanku i jest oki. Michał go posadził a ja nie ma zamiaru zmieniać tego co zdaje egzamin a jest tanie i sprawdzone.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

Wspomniany RV7

Dane techniczne

- Minimalny zakres regulacji (podziałka wież )- 1klik -1/4 M.O.A. ( 7mm na 100 m )
- źrenica wyjściowa 11,2 mm na powiększeniu x 2,5 i 4 mm na x 7
- Pole widzenia na 100 m - 13,8 m na powiększeniu x 2,5 i 5,2 m na x 7
- Całkowity zakres regulacji ( lewo-prawo, góra- dół ) 2,2 m (na 100 m)
- Odległość od oka 94 mm
- Średnica tubusu 25,4 mm ( 1 Cal )
- Długość 275 mm
- Waga 278 g

Waga i parametry optyki są świetne.

Tylka jak to założyć skoro nawet na przesuniętym montażu mieści max 210mm ??????
Jak wobec tego naciągnąć sprężynę skoro kostka lufy oprze się o lupkę ????

Nawet jeśli dzięki jakiemuś super wysokiemu montażowi udałoby się naciągnąć sprężynę, to jak załadować śrut ?????

I proszę nie mówicie mi o odkładaniu na optykę.
Gdybym chciał, to od ręki mogę kupić coś od Swarowskiego (tylko po co, żeby się pochwalić ?).
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

A może lepiej dać jednak spokój z uzbrajaniem subkarabinka i kupić lekki karabinek? Myślę tu o Iż-u 60/61.
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Niniejszym proszę Szanownych Moderatorów, jeśli jeszcze kiedyś przyjdzie mi do głowy napisać coś w jakimkolwiek temacie założyciela tego wątku, o przyznanie mi bana na 1 miesiąc, abym miał czas na przemyślenie swojego postępowania.

[ Komentarz dodany przez: Rlyeh: 2014-10-05, 12:25 ]
Zgodnie z życzeniem.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

witeg pisze:Niniejszym proszę Szanownych Moderatorów, jeśli jeszcze kiedyś przyjdzie mi do głowy napisać coś w jakimkolwiek temacie założyciela tego wątku, o przyznanie mi bana na 1 miesiąc, abym miał czas na przemyślenie swojego postępowania.
Witku , co to ban ? Da się to wymienić na pieniądze ? :lol: .
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Witek - nie szalej....daj się wykazać młotkowi z biżuterią od Swarovskiego...bo lupki to raczej nie kupi... :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Jeśli kasa i czas to nie problem, to może optyka prezentowana tutaj?
http://airguns.budu.pl/showme2.php?str= ... i_hammerli
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Rlyeh pisze:Jeśli kasa i czas to nie problem, to może optyka prezentowana tutaj?
http://airguns.budu.pl/showme2.php?str= ... i_hammerli
Sam szukałem tej lupki , ale nie znalazłem .
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

Tak na oko, to ten Connect-01 byłby ideolo.
Muszę poszukać o parametrach, dostępności i cenie.
Tak, cenie również.
Jak pisałem kupienie czegoś nawet z najwyższej półki, to dla mnie nie problem.
Pytanie tylko o sens uzbrajania takiej zabawki z profesjonalną i raczej drogą optykę.
Gdzieś jest optymalny kompromis i tego się trzymam.

W środowisku tuningu samochodów (i różnych nielegalnych wyścigów) podobno powiadają, że auto nie jest tego kto za nie zapłacił, tylko tego kto umie nim jeździć.
Trzymając się tej zasady nigdy więc nie kupię wiatrówki za więcej niż 1tys, gdyż zwyczajnie w moich łapkach z moimi umiejętnościami byłaby to zwykła profanacja (lub bufonada).

Ciekawe dlaczego w środowisku strzelców wiatrówkowych nie odbywają się zawody o sprzęt przegranego.........
Ilu właścicieli tych najdroższych sprzętów by się odważyło?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

młotek pisze:Ciekawe dlaczego w środowisku strzelców wiatrówkowych nie odbywają się zawody o sprzęt przegranego.........
Ilu właścicieli tych najdroższych sprzętów by się odważyło?
To sobie wyobraź , że takie propozycje padały . Do wygrania było kilka steyerów (karabinki i pistolety) jakieś FWB , no w sumie coś 7 jednostek do wyboru , zakwaterowanie i wyżywienie dla dwóch osób :! ... i co ??? Jakoś ten "miszcz" "szczelania" się nie odważył chociaż na forach był ponad elitę .
młotek pisze:W środowisku tuningu samochodów
... kierowca w samochodzie WRC nie musi być kierowcą rajdowym , strzelec z SWD na strzelnicy na pewno nie jest snajperem , a facet w kombinezonie roboczym i torbą z kluczami zapewne jest agentem ... a nie hydraulikiem .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

Hiszpan63 pisze:To sobie wyobraź , że takie propozycje padały .
Może i były takie inicjatywy, nie jestem na ciągłym podglądzie tego co na forach wiatrówkowych.
Nie są jednak regułą.
A że chętnych nie było???
Zero zdziwienia.
Ok. 50% właścicieli drogich sprzętów ma umiejętności nie przekraczające 30% możliwości tych sprzętów.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

młotek pisze:...ok. 50% właścicieli drogich sprzętów ma umiejętności nie przekraczające 30% możliwości tych sprzętów.
...za to ok. 90% właścicieli Hatsanów, etc... ma umiejętności i wiedzę przekraczające 110% całej reszty... :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Cortez cięta i jakże trafna riposta.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

młotek pisze:Ok. 50% właścicieli drogich sprzętów ma umiejętności nie przekraczające 30% możliwości tych sprzętów.
Nic nowego . Tak jest w każdej w każdej dziedzinie . Wystarczy przyjrzeć się umiejętnościom właścicieli SUV-ów z wszelkimi napędami , których umiejętność jazdy terenowej sprowadza się do przejechania , z powodu korka , trawnika rozdzielającego jezdnie :lol: . Nie wystarczy szmal , żeby być dobrym kierowcą lub strzelcem .
Cortez pisze:..za to ok. 90% właścicieli Hatsanów, etc... ma umiejętności i wiedzę przekraczające 110% całej reszty... :roll:
Posiadanie Hatsana też mistrzem nie czyni :mrgreen: .
Tyle , że bez naprawdę dobrego sprzętu , choćby chinki za 179 złotych polskich jeśli się sprawdzi , żadnego mistrza nie ma .
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

Mam pełną świadomość (czyli zero złudzeń), że z moją fizjonomią (i wiekiem) nie mam najmniejszej szansy, aby kiedykolwiek (po nie wiem jakich treningach) w 100% wykorzystać możliwości swoich sprężynowych Hatsanów.
Nawet tym już opanowanym modelem 95, przy odpowiednich warunkach, zaledwie zbliżam się do poziomu 90-95%.
Zamiana ich na coś o większych możliwościach zwyczajnie nie ma więc sensu.