Bushnell Trophy 3-9x40

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

kzaleski
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-29, 19:58
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: kzaleski »

Panowie a jak się nazywa to zjawisko ,jak się patrzy przez lunetkę na cel i przesuwa się oko na boki to krzyż ucieka z celu.Bo wlaśnie jestem na etapie kupna nowej lunetki i,tylko w jednej na 6 tego zjawiska nie ma ,krzyż stoi jak drut na celu choć by nie wiem pod jaki kątem by patrzył.A co najśmieszniejsze jest najtańsza[80zł]Francuzka 4x30 jakoś na literę S.Czy to jest właśnie ta tz.paralaksa.Czy mógł by mnie ,któryś z kolegów oświecić?
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

To jest błąd paralaksy.
guntuning.com
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

kzaleski pisze:Panowie a jak się nazywa to zjawisko ,jak się patrzy przez lunetkę na cel i przesuwa się oko na boki to krzyż ucieka z celu.Bo wlaśnie jestem na etapie kupna nowej lunetki i,tylko w jednej na 6 tego zjawiska nie ma ,krzyż stoi jak drut na celu choć by nie wiem pod jaki kątem by patrzył.A co najśmieszniejsze jest najtańsza[80zł]Francuzka 4x30 jakoś na literę S.Czy to jest właśnie ta tz.paralaksa.Czy mógł by mnie ,któryś z kolegów oświecić?
Cena w tym przypadku nie ma znaczenia, istotny jest rodzaj powiększenia i wielkość obiektywu.
Przy małym obiektywie nawet tanie lunetki będą miały minimalny błąd paralaksy, w ich wypadku trzeba zwrócić uwagę czy dają czysty (w miarę, tu cena ma przełożenie na jakość szkieł) obraz.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
kzaleski
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-29, 19:58
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: kzaleski »

Nie dawno miałem w ręku Tasco 3-9x4 z krzyżem i siatką opadu pocisku i było to podświetlane w dwóch kolorach.No ładnie to wyglądało tylko nie wiem czy coś jest wart.Jak radzicie pchać się w to czy dać se siana z taką lunetką.Może ma ktoś taką ,był bym wdzięczny za opinie o tej lunetce.
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

Jeśli to chińskie Tasco to daj sobie spokój.Mój Harry rozkopał to po 200 śrutach.A to podświetlanie itd. to tylko kolejne rzeczy które muszą się w chince rozlecieć
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
kzaleski
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-29, 19:58
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: kzaleski »

Witam kolegów ponownie.Bardzo minie korcą lunetki z siatką balistyczną ,czy jest to przydatne w wiatrówkach ,czy jest to raczej bajer. Co myślicie na ten temat,czy któryś z kolegów korzysta z takie siatki .Chciałbym poznać wasze zdania?
Awatar użytkownika
Wierzbin
Posty: 64
Rejestracja: 2008-02-24, 22:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jeśli mówisz o siatce Ballistic Plex jaka jest wykorzystywana w lunetach Burris czy Leupold, to jak najbardziej można ją wykorzystać do strzelania rekreacyjnego czy HFT.
Jeżeli natomiast masz na myśli wygięte 2 łuki z drabinką montowane w większości chińskich lunet, to raczej wykorzystać będzie to ciężko, lub wcale.
Dwie gasrurki i dwa szkiełka.
kzaleski
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-29, 19:58
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: kzaleski »

A cha czyli lepiej kupić lunetkę z krzyżem Mil-Dot.Tak się zastanawiam nad Leapersem 3-9x32AOzMIL-DOTEM .Czy może doradzisz mi coś lepszego,bo tyle tego teraz jest ,że sam już nie wiem co kupić.
Awatar użytkownika
Wierzbin
Posty: 64
Rejestracja: 2008-02-24, 22:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Mimo wszystko proponuję lunetkę tytułową z wątku.
Dwie gasrurki i dwa szkiełka.
kzaleski
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-29, 19:58
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: kzaleski »

Powiedz mi tylko ile takie lunetki stoją.Bo z tego co wiem to są powazne firmy i nie sondze aby mieli lunetki po pare stówek.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Za 300 można kupić nówkę a z drugiej ręki troszkę taniej.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Za 300
Marcinku, napisz proszę gdzie, nówkę...
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Swojego czasu w komercyjnych na iwebie były za tyle nie sprawdziłem czy jeszcze są.

http://www.allegro.pl/item438944213_bus ... y_bcm.html
ten odrobinke droższy.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Mareczek55
Posty: 68
Rejestracja: 2008-06-01, 15:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mareczek55 »

teraz na iwebie można kupic Trophy nawet za 270 , a chyba nawet widziałem za 260 zł. Tylko z krzyżem Multi-X, bo z mildotem to powyżej 300.
AA TX200 Mk3, HW30, Łucznik 87, CP 88, Łucznik 1970, C 1077
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

maximus pisze:Swojego czasu w komercyjnych na iwebie były za tyle nie sprawdziłem czy jeszcze są.
Marcinku bez urazy, ale nigdy w komercyjnych te bushnelle nie były za 300 pln, nowe :) a tym bardziej z MD. Multi-X zawsze był tańszy, ale nie aż tak,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS