hw57 głośna, czy tak ma być?

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 64
Rejestracja: 2013-08-05, 09:44
Lokalizacja: k/Białystok

Post autor: Praktiko »

Cześć. Trochę mnie nastraszyłeś tym swoim niestety z papranym HW 57(współczuję). Miałem plan aby kupić w przyszłym roku ten model. Ciekawe czy ktoś jeszcze miał problemy z takim HW? Kupując w AK Hobby i dodając tuning Hogana można tego uniknąć , tylko cena...
Zostaje Slavia Ultra lub HW 50 chociaż polubiłem dolny naciąg i wolałbym nie mieszać :)
Pozdrawiam i nie przejmuj się :!
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Nie bój się, nie będzie problemu. Taki defekt jak u mahonx zdarza się niezwykle rzadko. No i mógł soe trafić w dowolnym karabinku. Niw wynika on z cech karabinka tylko z niewłaściwe wykonanego spawu. Także bierz HW57 i się nie martw. To wspaniały karabinek. Polecam.
:-D
Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 64
Rejestracja: 2013-08-05, 09:44
Lokalizacja: k/Białystok

Post autor: Praktiko »

Czytałem co pisałeś o swoim HW. Czy dalej ma 150 m/s czy może dodałeś mu mocy i jak to wpłynęło na kopniaczek i celność? Czy łatwo ją demontować do smarowania i ewentualnej wymiany części? Z góry dziękuję za odpowiedź . Pozdrawiam Robert
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Jako, że czasu mam mało i dostęp do części chwilowo utrudniony to na razie ma ile miał. Pod koniec miesiąca pewnie będzie więcej czasu.

Lufa dobra to na celność nie narzekam: strzela lepiej niż ja celuje.

Składa się i rozbiera dość łatwo.
:-D
Awatar użytkownika
TeEn
Posty: 34
Rejestracja: 2011-12-13, 08:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TeEn »

Praktiko, HW 57 to karabinek wart przemyślenia. Ma oczywiście również i wady jak każdy chyba :lol: .
A co do szmocy to w moim jest około 15J i trochę wierzga (Full Hogan - ale nie wiem kiedy), bo pewnie i musi - nie jest to jakieś straszne kopanie ale zdławienie do 12-13J załatwić powinno sprawę. Jeśli chodzi o jakość to tak jak mildot pisał - zawsze może trafić się bubel, u mnie na służbie HW jest prawie 2 lata a w moje ręce trafił po trzecim właścicielu. Rocznik owego egzemplarza to 2008 - stan bez zastrzeżeń, celny, oksyda cacy.

Dla mnie najistotniejsze wady HW57 to:
W osadzie:
- chwyt za daleko od spustu jak się ma krótkie palce jak ja mam,
- na mojego ryjka to baka za niska do lupy (choć na niskim montażu z lupą z obiektywem 32 - jest już bardzo blisko do stanu żeby było O.K.)
- stopka kolby przy strzelaniu z optyki jest troszkę za wysoko, ale to można łatwo załatwić stosując regulowaną stopkę.

W systemie:
- brak możliwości łatwego zastosowania tłumika.

Zalety znajdziesz wszędzie.
Zatem kupuj i dołącz do klubu niepopularnego karabola.
Tomek
-------------------
HW57+Burris Timberline 4,5-14x32 / Cross2240Mod+Gamo 4x28 WA
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

TeEn pisze: Dla mnie najistotniejsze wady HW57 to:
W osadzie:
- chwyt za daleko od spustu jak się ma krótkie palce jak ja mam,
- na mojego ryjka to baka za niska do lupy (choć na niskim montażu z lupą z obiektywem 32 - jest już bardzo blisko do stanu żeby było O.K.)
- stopka kolby przy strzelaniu z optyki jest troszkę za wysoko, ale to można łatwo załatwić stosując regulowaną stopkę.

W systemie:
- brak możliwości łatwego zastosowania tłumika.
Dla mnie chwyt jest w sam raz. Kwestia indywidualna. :) Mam łapki w rozmiarze M/L i średniej długości paluchy.

Za niska baka to przypadłość większości karabinków. Niestety większość ma osadę dostosowaną do otwartych. Jest kilka wyjątków jak HW97, PS... Rozwiązanie proste: podwyższenie baki np. od Jorgusia. Używane ostatnio były po 50zł z wysyłką.

Stopka regulowana to też kwestia indywidualna. Ja w dowolnym karabolu potrzebuję stopkę regulowaną. Taka budowa. W moim przypadku 40zł za używaną stopkę od Anschutza + trochę pracy. Jest opis na beżowym.
:-D
Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 64
Rejestracja: 2013-08-05, 09:44
Lokalizacja: k/Białystok

Post autor: Praktiko »

Dzięki koledzy za odpowiedzi. Z wad wymienionych przez TeEn może przeszkadzać mi jedynie za niska baka, ale da się to obejść. Mocy to za bardzo nie pragnę aby celny był i tyle . Na sto metrów z niego nie zamierzam strzelać. Karabinek może i nie popularny , ale ci którzy go mają jakoś szybko nie chcą się go pozbyć :D Temat zakupu będzie realizowany w przyszłym roku(jeśli nic nie stanie na przeszkodzie) więc czasu na przemyślenie jaki trochę mi zostało. HW są długowieczne więc jak kupię to trochę lat z niego postrzelam. Skłaniam się więc ku nowemu , ale jak coś wyskoczy w K/S to przemyślę sprawę.
Pozdrawiam
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

No cóż, dawno mnie nie było, ale pojawiły się nowe fakty w sprawie HW57, podejrzewanej o pęknięcie cylindra.
Otóż w końcu stwierdziłem że sam do niej zajrzę i są efekty.
Po wyczyszczeniu cylindra z resztek kleju, upaprany na całej długości, wyczyszczeniu sklejonej wargi uszczelki i opanowaniu irytacji (chociaż lepsze było by słowo wkur..nia) stwierdziłem że będę strzelał i z takiej. Fakt że kiedy wróciła z serwisu miała 4J, ale mówię co tam, strzelam z otwartych i w domu damy radę.
Puknąłem może z 50 razy i coś zaczęło mi spadać na tarczce, mierzę energię i 2,5J. Stwierdziłem że to raczej mało prawdopodobne, że cylinder dalej się rozszczelnia. Znowu rozebrałem i okazało się, że jest pęknięta uszczelka, a dokładnie w wgłębieniu pomiędzy wargą a denkiem jest szczelina, w części długości zabrudzona/okopcona a w innym prawie biała -pewnie świeże uszkodzenie i stąd kolejny spadek energii.
Inwestycja w incorsie 51,25 PLN z wysyłką i dzisiaj 14J :)
Jest troszkę zimno więc strzelam w domu, dla porównania głośności wziąłem S634 syna, gdyby nie to, ze trochę sprężyna dzwoni na prowadnicy to głośność porównywalna.
Kolejny raz potwierdziło się powiedzenie "jak chcesz żeby coś było dobrze zrobione..."
ale przecież nie trzeba się znać na wszystkim.
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

mahonxx pisze:Kolejny raz potwierdziło się powiedzenie "jak chcesz żeby coś było dobrze zrobione..."
ale przecież nie trzeba się znać na wszystkim.
mahonxx pisze: Fakt że kiedy wróciła z serwisu miała 4J,
Pogratulować uporu i cierpliwości no i fakt , jesteś lepszy od serwisu ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 202
Rejestracja: 2012-01-14, 17:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

januszmariusz pisze: jesteś lepszy od serwisu ;)
No Tomek! Jak mi coś pierdyknie to walę do Ciebie, termin naprawy długaśny ale blisko ;)
HW30S(C)_RV7
TX 200 HC_RV9
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Obrazek
Uszczelka wyciągnięta z HW, praktycznie nic nie widać
Obrazek
tu już troszkę widać :D

Obrazek
a to nowa uszczelka po wczorajszym strzelaniu, pewnie zanim uporam się z zanieczyszczeniami w systemie będę musiał ja wymienić :evil:
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

...co tam są za paprochy :shock: (kawałki starej uszczelki,albo klej z cylindra)
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

To klej z cylindra, niestety wyczyszczenie go to katastrofa. Ze ścianek nie było najgorzej, ale denko zaczęło się łuszczyć od strzelania i oto efekt. Teraz jest praktycznie czysto, ale uszczelka dostała w ...pe i tak się ciesze, że dało się to uratować.
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

A skąd klej na cylindrze? W środku jakieś elementy były sklejane?
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911