Walther LGM-2

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Elegancki kolorek. U siebie też taki będe miał. Naprawde fajnie to wygląda. Brawa dla Czarusia :mrgreen:
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Ja chciałbym zobaczyć jak ta dzwignia jest przerobiona. Tak z bliska i bardziej szczegółowo. O ile można oczywiście.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Oczywiście, że można, choć możliwości mam ograniczone. Normalnie dźwignia jest dłuższa, co jest przeszkodą w ładowaniu śrutu i w ogóle strzelaniu przy założonej optyce. Wcześniej, żeby strzelać z lupką musiałem do ładowania zdejmować optykę, co nie sprzyjało powtarzalności. Teraz nie ma tego problemu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kol Hyena jakiś nerwowy, a pisałem, że zdjęcia później bo nie wchodzą na fotosik :P

Przyklejone na klej, tryśnięte lakierem "piecowym" i ładnie i działa.
Ostatnio zmieniony 2008-01-27, 20:10 przez Cezar, łącznie zmieniany 1 raz.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Ja nie chce opisu tylko zdjęcia kolego. Bo wiem o co chodzi w tym wypadku. Interesują mnie szczegóły konstrukcyjne. Możesz wstawić zdjęcia z bliskiej odległości, czy to trudna sprawa. Bo nie wiem w czym problem. Włącz sobie makro żeby były ostre.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

A trochę opisów tutaj, proszę. Może zrozumiesz :P
http://dzikizachod.fieldtarget.net/view ... light=lgm2
Może więcej herbatki, a mniej energetyzerów...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Dagoo może jeszcze powiesz coś na temat lupki, jak to się ma airmax do weavera. Głównie obraz i jego ostrość.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Lupkę opiszę w innym dziale. Na razie mam małe porównanie, strzelałem tylko do tarczki.
Ale jakiejś zdecydowanie różnicy tragicznej nie widzę, choć pewnie szkła troszkę gorsze...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

PIknie drewienko wyszło. To oceniam, na reszcie sie nie znam. Cofnąłem sie do 1880r, tam nie mieli PCP, PCP i PCV.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

No właśnie i to co robisz Krzysiek jest godne podziwu i szacunku :)
Bo takie tam odnowienie osady, czy przerobienie PCA na PCP to raczej z wygody i lenistwa, niż dla wyższych celów. Ale ja nie dałbym rady tak jak Ty, brak zdolności i cierpliwości, więc się za to nie biorę.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Hmm, brak mi słów. Ale właśnie ja podziwiam tych, którzy z łatwością przerabiają, dorabiają, unowocześniają swoje wymarzone wiatrówki. Ja nie mam takich wiadomości by tak skomplikowane czynności przeprowadzać, toteż cofnąłem sie w bardziej przyjazne czasy. Tu tylko papierek, ewentualnie pomoc przyjaciół potrzebna.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

dagoo pisze:Może więcej herbatki, a mniej energetyzerów...
aż pospamuję
Rafał przyznaj się ile zgrzewek dziennie wypijasz.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Krzysiek, najgorsze jest to, że te techniczne ciekawostki jak i sposoby odnowy osad to ja papuguję, sam nie jestem w stanie nic wymyśleć :/ . No chociaż z jednego to jestem dumny ;) Nie mogłem odkręcić śrubki trzymającej tę dźwignię portu ładowania i musiałem ją rozwiercić. Okolice w których mieszkam to zupełna plaża w temacie zakupów pod wiatrówkę części, czy czegokolwiek ( olej lniany sprowadzam ze Swarzędza ).Jechałem do Jacka i musiałem coś mieć. Choć On mnie pocieszał, że coś wymyślimy... I o 2 w nocy wpadłem na pomysł po przeszukaniu wszystkiego, łącznie z zabawkami dziecka, że taka śrubka jest w tzw. diamencie do cięcia szkła. I była i pasowała, idealnie :D Ale to jedyne, na co sam wpadłem :-?
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

A teraz proszę o szczegóły dotyczące przezbrojenia sprzętu na PCP. Tylko elementy karabinu. Oczywiście proszę podać koszt podzespołów. Wyczerpująco.

PS. Piotr jak pije to nie siedzę na forum. Bo mam ciekawsze zajęcia niż siedzenie w domu.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

A co Ty ze skarbowego jesteś ?
Przerobienie PCA na PCP :
-wywalenie pompki, całej, kompletnej
-regulator
-kartusz
-sprężynka zbijaka
i już...
Koszt w zależności gdzie, kiedy, od kogo i co w granicach 1300 - 1600 pln. Zależy co i jak się trafi :P
Czyli w sumie mamy PCP walther a"la dominator lub hunter za cenę 3 tys pln, ale ważne dla mnie, że na raty, a nie od razu wydać kupę kasy. Poza tym wolę to niż np hw 100 lub AA s400... Do tego butla, przejściówka do ładowania i leniuch na całego :D
A w szufladzie leży sobie spokojnie pompka w razie gdyby wiatru zabrakło w butli lub cóś... Sama przeróbka jak już wszystko masz trwa podobno ok 2-3 godzin, a powrót potem do PCA parę minut...
hyena pisze:PS. Piotr jak pije to nie siedzę na forum. Bo mam ciekawsze zajęcia niż siedzenie w domu.
Pytanie Piotra było uzasadnione, rzadko ostatnio bywasz...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Czyli ogólnie za około 3 tyśiące, mamy bardzo dobry karabin PCP.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.