Bullpup Skorpion-pierwszy polski bulik

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Pekator.com pisze: Wg. naszej wstępnej kalkulacji nie powinna przekroczyć na gotowo 2k pln.
Cena za wersje z magazynkiem będzie ok. 100pln wyższa.
Jeśli cena będzie taka z osadą to konkurencji nie będziecie mieć :mrgreen: . Karabinek z regulatorem za 2000 pln? Kurcze, chyba zacznę odkładać kasę :mrgreen:
woytan

Post autor: woytan »

Wszystkie niejasności rozwieje na zapowiedzianym spotkaniu...

Tak więc do zobaczenia na początku roku 2012 :P
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Mam pytanie czy QB 57 to taki jakby bulik?
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

DZIKIslupsk pisze:Mam pytanie czy QB 57 to taki jakby bulik?
... nie jakby , tylko tak ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Tak to taki jakby bulik.

Obrazek
guntuning.com
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

daras pisze:Tak to taki jakby bulik.
Z nowa osadą i w tym wykonaniu to na 100 % bulik :lol:
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Chwat
Posty: 59
Rejestracja: 2010-10-20, 21:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Chwat »

Gratulacje dla twórców! Czytałem ostatnio o Waszym konkurencie SP-7 ale Wy bijecie go na głowę. Przede wszystkim myślicie nad rozwojem i produkcją w innych wersjach. To poszerzy rynek. Poza tym cena jak na prototyp jest rewelacyjna. Konkurencją na razie jest CZ200 bo turecki szajs nie liczy się. Wierzę, że wraz z rozwojem produkcji, cena również obniży się na tyle by nie mieć konkurencji wogóle. Nie zapominajcie o dobrym (najlepszym) marketingu; w dzisiejszych czasach to podstawa sukcesu ekonomicznego firmy.
No i moja sugestia by zrobić na bazie tego systemu karabinek tarczowy 7,5J z diopterem. Ładna osada typu proteza w kolorze żółtym i kupuję od razu (zamawiam) :) np coś takiego: http://pekator.com/content.php?dzial=14 ... lang=pl&m=#
A i gwarantuję, że z pewnością wielu innych by kupiło takie cudo.
Będziecie wielcy!
Powodzenia!
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Gratki dla pomysłodawców i wykonawców projektu :D

Fajnie że testy będą robione u nas, będę czekał na ich wyniki (celność, wydajność).
Ja osobiście widziałbym system w tradycyjnej osadzie, zresztą we wstępniaku była mowa o takiej możliwości.
Zresztą pewnie Darek ma już pomysł na ciekawe drewienka w dwóch lub więcej wersjach :roll:

Uczę się strzelać od nowa 8-)
witboj
Posty: 123
Rejestracja: 2008-04-15, 13:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

Chwat pisze:Gratulacje dla twórców! Czytałem ostatnio o Waszym konkurencie SP-7 ale Wy bijecie go na głowę. Poza tym cena jak na prototyp jest rewelacyjna. Konkurencją na razie jest CZ200 bo turecki szajs nie liczy się.
A czemu uważasz, że SP-7 to konkurent? To są dwie różne koncepcje karabinków i absolutnie nie konkurują ze sobą. Ci, którym spodoba się SP7 raczej nie kupiliby by bulla. To tak jakby twierdzić, że dubeltówka jest konkurencją dla sztucera ;-)

W zasadzie to taki karabinek na polskim rynku nie ma żadnej konkurencji za to ma niewielki popyt rodzimy.

Poczekajmy na wersję HFT , wtedy faktycznie CZ-200 ale także s400 czy FX Typhoon będa z nim konkurować.

Jedyne, z czym chciałbym / mam nadzieję się zgodzić, to stwierdzenie, iż tureckie produkty nie będą konkurencją ale tego na podstawie zdjęć się nie oceni. Nadzieja płynie bardziej z oceny jakości dotychczasowych prac chłopaków z Pekatora.

Też mocno będę rozważał zakup wersji HFT po testach, bardziej żeby dołożyć cegiełkę do projektu i szeroko rozumienego rozwoju strzelectwa w Polsce jak z braku strzeladeł ;-)
Chwat
Posty: 59
Rejestracja: 2010-10-20, 21:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Chwat »

witboj pisze:
Chwat pisze:Gratulacje dla twórców! Czytałem ostatnio o Waszym konkurencie SP-7 ale Wy bijecie go na głowę. Poza tym cena jak na prototyp jest rewelacyjna. Konkurencją na razie jest CZ200 bo turecki szajs nie liczy się.
A czemu uważasz, że SP-7 to konkurent? To są dwie różne koncepcje karabinków i absolutnie nie konkurują ze sobą. Ci, którym spodoba się SP7 raczej nie kupiliby by bulla. To tak jakby twierdzić, że dubeltówka jest konkurencją dla sztucera ;-)

W zasadzie to taki karabinek na polskim rynku nie ma żadnej konkurencji za to ma niewielki popyt rodzimy.

Poczekajmy na wersję HFT , wtedy faktycznie CZ-200 ale także s400 czy FX Typhoon będa z nim konkurować.

Jedyne, z czym chciałbym / mam nadzieję się zgodzić, to stwierdzenie, iż tureckie produkty nie będą konkurencją ale tego na podstawie zdjęć się nie oceni. Nadzieja płynie bardziej z oceny jakości dotychczasowych prac chłopaków z Pekatora.

Też mocno będę rozważał zakup wersji HFT po testach, bardziej żeby dołożyć cegiełkę do projektu i szeroko rozumienego rozwoju strzelectwa w Polsce jak z braku strzeladeł ;-)
Miałem na myśli jedynie konkurencję twórczą oraz sposób rozwoju, modyfikacji wzoru i promocji. Tutaj jestem przekonany, że Pekator odniesie zdecydowanie większy sukces. Chłopaki mają ogromne doświadczenie i duże, własne zaplecze techniczne a na dodatek wiedzę strzelecką.
Nie da się zrobić dobrego produktu zlecając jego wykonanie (choćby w części) podwykonawcom a tak powstaje SP-7. Stąd też pewnie jego niebotyczna cena.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Projekt zwykłej kolby do testów, mam nadzieję że się nada. Osada jest prawa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
guntuning.com
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Moim skromnym zdaniem, nada się idealnie :mrgreen:
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
jacek_gda
Posty: 6
Rejestracja: 2010-07-15, 23:34
Lokalizacja: Gdańsk

Bullpup - Scorpion

Post autor: jacek_gda »

Zapowiada się co najmniej ciekawie. Cieszę się, że projekt o którym tyle słyszałem od Wojtka i Darka w końcu się materializuje ;) Mam nadzieję tylko, że nie trzeba będzie was w@#$%^&ć tak jak to zrobił Tymon, żeby takich projektów pojawiało sie więcej :mrgreen:
Gunpower Shadow, AR20 FT
http://jacekgda.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Ja tam lubię wiosła :)
Tak jak zapewne znakomita większość Nas, Trzymam kciuki za projekt.
I również czekam na testy, co prawda o PCP wiem tyle ile jestem w stanie przeczytać , ale bardzo ciekawi mnie jak się ta Swojska konstrukcja sprawi :).

Pozdrawiam Serdecznie.
Kombat69
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
vit91151
Posty: 13
Rejestracja: 2011-03-27, 18:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vit91151 »

Projekt zwykłej kolby do testów, mam nadzieję że się nada. Osada jest prawa.
Całkiem niezła. A może nawet jako alternatywa dla bulika. Taka druga wersja, dla bardziej ortodoksyjnych. Ale wtedy nie zapominaj też o lewych.