KONCEPTUS - SP 7

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Hiszpan63 pisze:Po mojemu taki kolekcjonerski
To samo powiedziałem a propos tego karabinku w innym temacie (bodajże tu http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... &start=465)
A brzmiało to tak:
"Dla kolekcjonerów, szpanerów i snobów.
Ja nie zaliczam się do żadnych, niestety. :( "
Hiszpan63 pisze:To wytwórca będzie się chwalił
Na pewno, ale hipotetyczna rozmowa:
jakiś Kewin: - A u nas to robią karabinek marki "X"
Przemek Hiszpan 63: - A u nas robią fajniejszy "SP7"
I w ten sposób mu też możemy się pochwalić :D
Hiszpan63 pisze:pomysł lub patent lub prawa autorskie powędrują za granicę

Życie.
I co do reszty Twojej wypowiedzi, też się zgadzam. :)
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
MarcFloyd
Posty: 30
Rejestracja: 2011-11-20, 10:26
Lokalizacja: Stoke On Trent

Post autor: MarcFloyd »

Tworcy zycze powodzenia, aczkolwiek chcialbym zauwazyc ze w tej cenie to bedzie on konkurowal z Daystate. I jakos oczami wyobrazni nie widze tu kolejki ustawiajacej sie po ten wyrob.
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

MarcFloyd pisze:w tej cenie to bedzie on konkurowal z Daystate
Nie będzie,bo jego przeznaczenie jest zupełnie inne.Będzie (jest?) dedykowany dla innej grupy użytkowników.
MarcFloyd
Posty: 30
Rejestracja: 2011-11-20, 10:26
Lokalizacja: Stoke On Trent

Post autor: MarcFloyd »

januszrg pisze:
MarcFloyd pisze:w tej cenie to bedzie on konkurowal z Daystate
Nie będzie,bo jego przeznaczenie jest zupełnie inne.Będzie (jest?) dedykowany dla innej grupy użytkowników.

A moglbys to sprecyzowac? Daystate, jak i inne dobrej klasy wiatrowki uzywane sa wlasnie do polowan. Ja sam mam Daystate kupionego wlasnie do tego celu.
To gdzie ta inna grupa?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

MarcFloyd pisze:
januszrg pisze:
MarcFloyd pisze:w tej cenie to bedzie on konkurowal z Daystate
Nie będzie,bo jego przeznaczenie jest zupełnie inne.Będzie (jest?) dedykowany dla innej grupy użytkowników.

A moglbys to sprecyzowac? Daystate, jak i inne dobrej klasy wiatrowki uzywane sa wlasnie do polowan. Ja sam mam Daystate kupionego wlasnie do tego celu.
To gdzie ta inna grupa?
To , że kupiłeś Daystety do tego a nie innego celu , nie oznacza , że została ona stworzona do polowań :/ Daystety i inne dobre wiatrówki , jedynie używane są do polowań ... niestety ...

O konkurencji z Daystety mówi sie w kontekscie ceny , a nie możliwości czy klasy. SP7 będzie stanowiło bazę dla własnej inwencji ... system systemem , ale "oprawa stanowiła będzie o wartości karabinu . I tu pojawi się ta inna grupa ... kolekcjonerzy i snobi ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

MarcFloyd pisze:A moglbys to sprecyzowac?
Pomogę sobie cytatem:
Hiszpan63 pisze:... system systemem , ale "oprawa stanowiła będzie o wartości karabinu . I tu pojawi się ta inna grupa ... kolekcjonerzy i snobi ...
Właśnie to miałem na myśli.Parametry schodzą na drugi plan,a najważniejszy jest wygląd.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Większość karabinków świata, w tym wiatrówek, nadaje się do polowań. Kwestia masy własnej i chwytu. Trzymając karabin za lufę, jak maczugę, można iść polować na słonie :P

Moje oczekiwania co do przeznaczenia karabinka skupiają się w strzelaniu do celi z natury rzeczy nieżywych. Dla mnie liczy się celność, prostota obsługi, ilość strzałów z kartusza. Wygląd jest ważny ale nie najważniejszy. Puki co Sp7 nie spełnia dla mnie żadnego z tych oczekiwań. Ośmielę się stwierdzić, że Przemek w swoim poście trafił w sedno tematu. Na razie sprzęt w tej cenie i z tymi parametrami poza powieszeniem na ścianie do niczego innego sie nie nadaje. A przypuszczam, że prawdziwy myśliwy nie zadowoli się ilością strzałów z kartusza. Mam Daystate i przy 150-160 strzałach z kartusza taki SP7 nie robi na mnie wrażenia.
Nie mniej jednak, fajnie, że komuś chce sie tworzyć polską konstrukcję. Zakładam, że powstanie odmiana systemu pod strzelców HFT/FT.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

bonzoo pisze: komuś chce sie tworzyć polską konstrukcję
Ja tam zdania nie zmienię...mogę to porównać do <Kubusia>, samochodu "pancernego", skonstruowanego przez przygotowujących się do walki warszawskich powstańców... :/
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
green_thunder pisze: ... mogę to porównać do <Kubusia>, samochodu "pancernego", (...)
Przepraszam, ale aluzja (porównanie) jest dla mnie zbyt górnolotne ... mógłbyś to jakoś bardziej na chłopski język :?
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Starszy_Pan pisze:OT:
green_thunder pisze: ... mogę to porównać do <Kubusia>, samochodu "pancernego", (...)
Przepraszam, ale aluzja (porównanie) jest dla mnie zbyt górnolotne ... mógłbyś to jakoś bardziej na chłopski język :?
Hmm ... ja nie Robert , ale ... Obrazek ..

Sp7 to ... taki pomysł zerżniety ze Spartana , z lufą może od Hw , LW , Diany czy nawet LIDERA , niewiadomymi parametrami , nieprzetestowany i ze względu na możliwość kombinacji z kartuszami i lufami , każdy indywidualny egzemplarz będzie strzelał inaczej ... do tego łoże do indywidwualnego wyrobu ... czyli taki Kitclassic do samodzielnego montażu ... a co ma do tego "Kubuś" ?? ... a no Polski Samochód Pancerny Kubuś ... na podwoziu z Chewroleta , z płytami pancernymi z niemieckiej pancerki , uzbrojony w radziecki km DP i cała jego polskość to kilka złomowych płyt i robota przy spawaniu . A że wchodziło się przez podwozie to i wygodny nie był ... ot i cała analogia .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
MarcFloyd
Posty: 30
Rejestracja: 2011-11-20, 10:26
Lokalizacja: Stoke On Trent

Post autor: MarcFloyd »

Z opisu tworcy wynika ze jest to wiatrowka przeznaczona do polowania. Wiec jak rozumiem taki wlasnie ma rynek. Jako taka konkurowala bedzie wlasnie m.in. z Daystate bo to ta sama klasa cenowa.

Jesli natomiast jest ona 'do wiszenia na scianie' - to powodzenia tym bardziej bym nie wrozyl. Rynek 'kolekcjonerow i snobow' wiatrowek jest, IMHO, dosc plytki a po drugie nakierunkowany glownie na egzemplarze starsze.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Powiem tak, nikt z nas nie zrozumie kogoś kto kupuje SP7 tak samo jak najedzony nie zrozumie głodnego. To po prostu trzeba czuć. Karabinek ten jest skierowany do osób dla których 3000 - 4000 to tak jak dla nas 300 - 400 i tak należy na to patrzeć. Czy się będzie sprzedawał? Nie wiem ale myślę że tak. Zagraniczny klient na ten karabinek musi pracować tydzień czasu a nie jak u nas 2-3 miesiące.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

maximus pisze:Powiem tak, nikt z nas nie zrozumie kogoś kto kupuje SP7 tak samo jak najedzony nie zrozumie głodnego. To po prostu trzeba czuć. Karabinek ten jest skierowany do osób dla których 3000 - 4000 to tak jak dla nas 300 - 400 i tak należy na to patrzeć. Czy się będzie sprzedawał? Nie wiem ale myślę że tak. Zagraniczny klient na ten karabinek musi pracować tydzień czasu a nie jak u nas 2-3 miesiące.
Marcin ... ok. ... tylko ja nie neguję zasadności kupowania , a tylko bardzo sceptycznie przyglądam się wprowadzaniu go na rynek . Kto ile ma kasy , to jego sprawa i nie obchodzi mnie na co ją wydaje . Natomiast zachwycanie się wyrobem o którym nic nie wiadomo , do tego tak naprawdę jest to tylko pólprodukt, nie może być całkowicie bezkrytyczne :/ Sam wygląd ?? ... do powieszenia na ścianie ?? Za takie pieniadze można zamowić wypasioną customowa replikę asg i też powiesić na ścianie ....

Jak już mówimy o pieniądzach to np . kupić system Cz200 , lufę LW , loże Darasa z zastrzeżeniem , że kryje kartusz i masz super celny , indywidualny karabin .. prawdopodobnie taniej , a pewna konstrukcja . Jak Jerzy określi parametry SP7 , przetestuje , znajdą się nabywcy, którzy opiszą spostrzeżenia , to ja się będę zachwycał i indywidualnym wyglądem i możliwościami. Poki co to taki Hatsan do dopasowania , a efekt może być różny. Jedyny argument , to owo sztucerowe przeładowanie , ale tu przydałby się magazynek .. :mrgreen: Kolejna kwestia , to energia ... to w końcu limitowy karabin , czy Fac ?? ... a może jedno i drugie ... to jakie są zasady zakupu ?? To produkt licencjonowany , czy robota chałupnicza ?? Przepraszam , ale wypuszczając cokolwiek na rynek , pod własnym szyldem , wypadałoby oświecić klienta . Bo tak to kupa domysłów i szczerze mowiąc ... garażowa klepanina .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ale ja ciebie Przemku rozumiem, nigdy SP7 nie kupię bo interesuje mnie tylko i wyłącznie hft1. Tylko rozchodzi się o to że jest kupa szumu że to albo świetny sprzęt albo kupa łajna. Tak naprawdę nie wiemy kompletnie nic i jedyne co możemy to poogladać go sobie i powiedzieć czy się podoba czy nie. Mi się podoba. Nie rozpatruje ceny bo nie interesuje mnie on. Nie kupił bym go za 1000 zł bo mi nie potrzebny do niczego. Ale nie rozumiem wbijania szpili że za drogi że za mało strzałów że testów nie ma. To wszystko jest w kwestii sprzedającego i rynek zweryfikuje co to warte. Ja popieram bo jest to projekt nasz rodzimy. Ot co. A jak czytam wypowiedzi że za drogi i po co kupować to mi zaraz przed oczami stają mądrale co piszą że w ogóle po co konstrukcje z 3-5 tyś skora za 300 zł też da się strzelać.
Nie atakujmy, dajmy szanse rozwinąć się temu projektowi i poczekajmy na jakieś recenzje.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

maximus pisze:Nie atakujmy, dajmy szanse rozwinąć się temu projektowi i poczekajmy na jakieś recenzje.
Zgoda :D ... tylko na konkretne pytania Jerzy odpowiedział , że opis i testy w pierwszej kolejności ukażą sie na wyspach :/ Tym samy kopnął mnie w dupę , bo a nóz za kilka godzin wygram w totka :roll: i może bym sobie kupił :mrgreen: .. żeby na ścianie powiesić ... ot co ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)