Tylne zasilenie w QB 79

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Bastik
Posty: 10
Rejestracja: 2011-09-11, 16:12
Lokalizacja: opole

Post autor: Bastik »

Mam małe pytanko odnośnie qb78. W zasobniku posiadam jeszcze gaz a karabinek nie chce już strzelać. Często jedna śrucina zostaje mi w lufie. Spadku siły zbytnio nie odczuwam. Śruby od katuszy też nie da się ręką odkręcić. Czy to jest normalne?
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Normalne bo ciśnienie trzyma tą nakrętkę. Co do spadku energii, to skoro jej nie wyczuwasz to musisz liczyć strzały. Potem strzel kilka razy na sucho aż cały gaz się ulotni i odkręć korek.
guntuning.com
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Bastik pisze:Mam małe pytanko odnośnie qb78. W zasobniku posiadam jeszcze gaz a karabinek nie chce już strzelać. Często jedna śrucina zostaje mi w lufie. Spadku siły zbytnio nie odczuwam. Śruby od katuszy też nie da się ręką odkręcić. Czy to jest normalne?
Tak jest to normalne - ciśnienie jest jeszcze na tyle wysokie byś miał problem z odkręceniem korka, ale zbyt niskie by wystrzelić śrucinę biorąc jeszcze pod uwagę że możesz mieć w karabinku jakieś przedmuchy na uszczelkach czy popychaczu i w takim wypadku brak odpowiedniej dawki gazu w stronę lufy.

Nie martw się tym to nie problem.
Łuk z badyla i sznurka
Bastik
Posty: 10
Rejestracja: 2011-09-11, 16:12
Lokalizacja: opole

Post autor: Bastik »

Witam.
Gdy załaduje nowe katusze z co2 i pozostawię karabinek na 12godz. nie jest on już zdolny do strzału. Czy to normalne że gaz się tak ulatnia. Czy można temu jakoś zaradzić?
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Coś jest nie halo. Ja nieraz przez zapomnienie (albo lenistwo) zostawiałem bombiczki na kilka dni i wszystko było OK...QB-tka strzelała nadal.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Gdzieś ulatnia Ci się gaz. Ja w takim wypadku zanurzam system w wodzie i widzę gdzie ucieka gaz.
guntuning.com
Bastik
Posty: 10
Rejestracja: 2011-09-11, 16:12
Lokalizacja: opole

Post autor: Bastik »

A może najlepiej powymieniać wszystkie uszczelki. Bo posiadam jeszcze oryginalne. Czy wiecie gdzie można kupić zestaw uszczelek do qo78.
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Zapytaj Miki-ego, powinien mieć.
http://www.serwis.wiarus.org/ lub na PW.
Bastik
Posty: 10
Rejestracja: 2011-09-11, 16:12
Lokalizacja: opole

Post autor: Bastik »

Wielkie dzięki za informacje. Znalazłem zestaw uszczelek na Allegro.