QB 78 inaczej

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

No pewnie że są :)
I jak na razie tylko dwie takie na świecie :D
Strzelec31
Posty: 319
Rejestracja: 2010-01-03, 15:40
Lokalizacja: Kuźnica Katowska

Post autor: Strzelec31 »

Ważyłeś może całość :?
QB78(.177) + Gamo 6-24x50AOE
Pilne:
!Zaginiona!
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

A i owszem ważyłem.
Zestaw ze zdjęcia waży 4,1kg
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Sexy kuferek ;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

A tak z ciekawości ile kosztuje taka piękność?
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Strzelec31
Posty: 319
Rejestracja: 2010-01-03, 15:40
Lokalizacja: Kuźnica Katowska

Post autor: Strzelec31 »

Ja stawiam 600-700 złotych 8-)
QB78(.177) + Gamo 6-24x50AOE
Pilne:
!Zaginiona!
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

W kwestii ceny proszę pytać prezesa.
Rlyeh pisze: 
Sexy kuferek
- miałem obić czymś innym ale na razie brak funduszy więc została stara derma (jak na razie się sprawdza), kupować innego też nie planuję (przynajmniej na nim "bichola" wytrenuję :P )
Awatar użytkownika
JohnLJA
Posty: 92
Rejestracja: 2010-11-26, 16:51
Lokalizacja: TSA

Post autor: JohnLJA »

Po raz kolejny Daras pokazał co potrafi robić najlepiej.
Osada ta jest ciekawa z technicznego punktu widzenia a zaopatrzona w nią wiatrówka wyróżnia się z posród egzemplarzy produkowanych masowo.
Jednak osobiście nie założyłbym czeoś takiego do QB78. Poprostu wolałbym osadę o bardziej tradycyjnych kształtach w stylu myśliwskiego sztucera lub coś w militarnym klimacie. Najważniejsze że osady podobają się ich właścicielom :D
3xN (Norconia, Norica, Navy)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Kiedyś też tak myślałem o protezach do czasu aż nie postrzelałem troszkę z karabinka w osadzie protezowatej. Dziś jak składam się do klasycznej osady mam wrażenie jak bym składał sie do trzonka od łopaty :mrgreen: .
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
JohnLJA
Posty: 92
Rejestracja: 2010-11-26, 16:51
Lokalizacja: TSA

Post autor: JohnLJA »

Szczerze mówiąc nigdy nie miałem okazji strzelać z wiatrówki z osadą wyczynową, no może miałem jakąś namistkę w postaci FWB 300S ale tam było zncznie mniej do regulowania. To że osadę można dopasować do indywidualnej budowy każdego strzelca napewno ma wpływ na komfort strzelania oraz wyniki na tarczy. Jdnak sam protezowaty wygląd jakoś mi się nie widzi. Najlepszym rozwiązaniem byłby zapewne kompromis, osada o klasycznym kształcie i wykończeniu z dyskretną na tyle ile jest to możliwe regulacją baki oraz stopki.
3xN (Norconia, Norica, Navy)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

No i jest to do zrobienia. Popatrz a mój karabinek. Mi też samo alu nie leży, im wiecej drewna i to fajnego tym lebiej. Zaden myśliwski kształt ani wspaniała linia nie zrekompensują ci wrażenia kiedy chwytasz karabinek a osada klei się do ciebie jak by właśnie pod ciebie była robiona. Takie moje zdanie. Jak byś poczytał moje posty z przed 2 lat o osadach protezowych to brzmiały jak twoje. Za to te kolegów co mieli rególowane osady wtedy były wipisz wymaluj jak moje dziś :) . Widzisz jakie koło histora zatoczyła. Idąc dalej tym tropem to pewnie za kolejne dwa lata ty będziesz pisał innemu nowemu wiatrówkowiczowi to co ja dzisiaj a on to co ty. Wspomnisz moje słowa ;)
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Powiem tak, to Daras przekonał mnie do sportowego wyglądu osady i powiem, że jestem mu niezmiernie wdzięczny.
Gdy zamontowałem system w osadzie oczywiście zacząłem się przymierzać i tu zaskoczenie. Bez żadnych regulacji wiatrówka układa się o niebo lepiej niż w standartowej osadzie. Po regulacjach okazało się że potrzebuję wysokiego montażu do lunety ale to Pikuś (Pan Pikuś). Osada tak jak napisał maximus, dosłownie klei się do strzelca. Zobaczymy jeszcze jak to się przełoży na wyniki w tarczy :) i ewidentnie wyjdzie czy strzelec jest dupa czy nie całkiem :P
Jak postrzelam to postaram się opisać wrażenia.
Awatar użytkownika
JohnLJA
Posty: 92
Rejestracja: 2010-11-26, 16:51
Lokalizacja: TSA

Post autor: JohnLJA »

Nie twierdzę że osady wyczynowe są złe, one mi się poprostu niezbyt podobają z wyglądu.
Wiem jak bardzo niekomfortowa jest sytuacja gdy strzelec musi trzymać karabinek w bardzo nienaturalny dla siebie sposób.
Osada typu myśliwskiego też może się idealnie ,,kleić" do strzelca jeżeli jest odpowiednio dobrana. Minusem w jej przypadku jest brak możliwości dostosowania do innych użytkowników, wprawdzie mozna ją przedłużyć, przyciąć, coś dokleić itd, jednak nigdy nie będzie możliwe tak dokładne dopasowanie jak w przypadku osad wyczynowych. Przy wyczynowej osadzie nie ma z tym problemu , trochę kręcenia śrubkami i może z niej korzystać każda osoba.
3xN (Norconia, Norica, Navy)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

maximus pisze:mam wrażenie jak bym składał sie do trzonka od łopaty
To raczej pasuje do protezy :lol:
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Miałeś Janusz rególowaną osadę?
Diablik + Waver v10 2-10x38