Zgubiło misię zero Tasco 3-9x40

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
wujek
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wujek »

Mam problem po może 50/100 oddanych strzałach rozkręciło się boczne pokrętło - można ustawiać tylko w lewo , w prawo pokrętło odkręca się po prostu z gwintu . W czasie strzelania na 45/50m trudno wogóle gdziekolwiek trafić . Na 12m można . Mam dwie tarcze na początku strzelania na 12m i pod koniec już z okręcającym się pokrętłem . Poproszę o sugestie co zrobić - naturaknie będę reklamował wyrób , ale czy domagać się zwrotu kasy czy naprawiać , czy aby luneta już nie gubi zera . Jak ogarnę sie z połączeniem bluetooth to wrzucę tarcze .
Proszę o radę :( .
TX200 HC plus DOT
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

wujek pisze:Mam problem po może 50/100 oddanych strzałach rozkręciło się boczne pokrętło - można ustawiać tylko w lewo , w prawo pokrętło odkręca się po prostu z gwintu
Reklamować, nie zastanawiać się nawet.
Choć może być też tak, że masz krzywo szynę/lufę i krzyż jest już ustawiony na maxa w prawo stąd brak regulacji w tę stronę. Nie zmienia to faktu, że jeżeli coś się samo rozkręciło i można to reklamować -to należy.
Powodzenia.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wujek »

Regulacja w prawo była ale przestała istnieć po kilkudziesięciu strzałach .
TX200 HC plus DOT
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

:shock:
no to ładnie.
no reklamować trzeba na pewno natomiast warto zastanowić się nad tym czy da się zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego problemu w przyszłości.
Nie znam Twojego Harrego, więc sam musisz ocenić czy nie przydało by się go trochę ucywilizować.
-czekam na tarczkę-
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Spokojnie. Reklamować i tyle - Delta nie robi problemów w takich wypadkach i wymienia na nówkę bez szemrania, a każdej lupie na rozruchu może się przydarzyć. Podejrzewam raczej wadę fabryczną niż wyjątkową zabójczość karabinka. Najprawdopodobniej miałeś pecha i tyle. :/
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wujek »

zdjęcia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Tak naprawdę, nic nowego z tego co napisałem niżej się nie dowiesz, więc możesz nawet nie czytać tylko reklamować ;)

Na tej pierwszej tarczy, Zero jest stabilne tak na oko moje (wsparte troszkę programami), różnice między 1 i 2 strzelaniem są stosunkowo niewielkie - Tam gdzie celowałeś pod tarczę POI masz jakieś pół cala wyżej, ale myślę że można to zrzucić na podrzut i ten pojedynczy odskok no i moje metody "na oko".
Obrazek
Druga tarcza to totalne sitko i nie ma za bardzo co tu analizować, jedyne co widać to, że nie ma przestrzelin po prawej stronie, no ale to już sam stwierdziłeś ;) A rozrzut jest taki, że pokrywa przestrzeliny z dwóch poprzednich strzelań.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wujek »

Witam . No i mam nowy model , wymienili bez szemrania . W starej wyszły jeszcze uszczelki przy regulacji ostrości . natomiast zaproponowałem im ,że zmienię na DOT za moją dopłatą , powiedzieli , że to już to szefostwo musi się wypowiedzieć - na razie abym wypróbował drugą , aż się boję powiem szczerze , może kupić jednak montaż dampa ???
TX200 HC plus DOT
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Bez przesady, nie ma się czego bać :) Trafił Ci się kiepski egzemplarz. Poza tym masz gwarancję. Chyba że wolisz DOT-a, to wtedy zamieniaj. Jak się szef zgodzi. Dampa wydaje mi się zbędna,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

tutaj niestety nikt Ci na odległość nie doradzi, ale tak serio-serio to dampa zawsze wydłuży żywot lunetki. Więc może warto. Może warto też pomyśleć jak ograniczyć kopniaka - jeżeli jest spory.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wujek »

No dobra, dzięki za podpowiedzi będę walczył dalej . Pozdrawiam.
TX200 HC plus DOT
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Nie ma co walczyć tylko montować i testować. Delta nie daje 3 lat gwarancji na lupy w których regułą jest rozpadanie się. Trafił ci się po prostu egzemplarz ze świąteczną niespodzianką i tyle. Nos do góry! :)
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 62
Rejestracja: 2007-11-08, 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wujek »

No już nie potestuję , całe szczęście luneta nie siedziała na karabinku , który wyskoczył mi z rąk łamiąc się , co widać w innym temacie .

[ Dodano: 2007-12-19, 21:00 ]
Zawiozłem z reklamacją drugą już lunetę DOC , moim zdaniem powinna być jedakowa ilość klików lewo/prawo i chyba powinno być seryjnie lepiej ustawione zero - skupienie 10/12 cm po lewej stronie tarczy , dodam że strzelam w salonie na 12m więc nie ma mowy o wiaterku .
Jestem zły jak cholera nie strzelałem od 2 tygodni , nie mogę pocieszyć się nowym nabytkiem nawet (TX) , zakupiłem drugi montaż BLK i nadal d....a . Czekam aż sprawdzą lunetę już jej nie wymieniają od ręki .

Ps . Mam pytanie co daje że sprawdzą lunetę na kolimatorze ? Dzis rozmawiałem z kimś z tej firmy , chyba monterem , twierdził , że wszystko jest ok , tylko minimalnie zacina się pokętło po lewej stronie :lol:
TX200 HC plus DOT