Gamo Compact

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

No i od wczoraj stałem się właścicielem gamonia compact.
Pierwszy plus to rękojeść. Naprawdę wygodna. No, mały problem z ułożeniem kciuka. Może pilnik pomoże ?
Sprawia bardzo solidne wrażenie mimo sporej zawartości "plastiku". Rama metalowa sztywna z grubej blachy.
Waga jak dla mnie w sam raz. Pompowanie lekkie. Niestety sobota pracująca więc sobie prawie wcale nie postrzelałem.

Mam trzy śruty:

Gamo match - płaski moletowany 0,49g. Wchodzi pasownie. Dopycham palcem.

H&N Econ - płaski gładki 0,48g. Wchodzi bardzo lekko. Właściwie wpada.

Kovohute diabolo master - płaski gładki, brak innych danych ale wyraźnie cięższy. Wchodzi lekko.

Jaki byście polecili śrut do tego gamonia ?
Śrut powinien "sam wpadać" czy też dobrać taki bardziej dopasowany ?
Gamo Compact
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ems pisze:Jaki byście polecili śrut do tego gamonia ?
Śrut powinien "sam wpadać" czy też dobrać taki bardziej dopasowany ?
... nie powinien wpadać , ale też nie można go wbijać młotkiem.

We środę robiłem pomiar mojego Gamonia ; na exact express wyszło tak ;

112,3
112,3
112,4
112,3
111,7
112,4
112,3
112,3
112,6
112,4
112,3
111,9
112,4
112,3
112,3. Na zwykłym exact dmuchał 106 -108 m/s a na super ciężkim 97 m/s .

Nie żebym polecał expresa , ale wyszło bardzo stabilnie i jak strzelaliśmy z kurierexem w Cekausie , to obaj mieliśmy "olimpijskie" wyniki ... 8-) ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

OK. Dzięki za info. Rozejrzę się za tym expresem.
Bardzo powtarzalne prędkości.
No, ładna pogoda. Biorę gamonia postrzelać trochę.
Gamo Compact
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

Tu pytanko do Przemka,czy w twoim gamoniu da radę zdjąć plastikowe okładziny i zastąpić je np.drewnianymi.Gamo PR 45 można wyrwać za 350zł nowe,Compact 2x więcej.Trochę dużo,jak za drewniane okładziny i regulowany spust(tyle różnic chyba ,że się mylę).
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

W pewnym sklepie na M gamo compact jest za 599 zł, dostawa gratis. Przez moment zastanawiałem się nad PR45 ale w tej cenie...
Drewienko ma taki plus że zawsze można poprawić. Może za jakiś czas zrobię nowe na lewą rękę. Teraz strzelam po skosie. Lewe oko - prawa ręka.
Wydaje mi się że warto dopłacić.
Gamo Compact
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

Dla mnie to i tak kolosalna różnica cenowa.Za te dodatkowe 250zł można nabyć łucznika wz.70 w super stanie.A takie drewienko dopasowane pod swoją łapkę można dorobić samemu,tylko czy w PR 45 da radę zdjąć te plastiki.Na razie zastanawiam się nad jakimś pistolem PCA i w grę wchodzą 2 modele,marksman delukse (kopia HW 40) i gamo PR 45.
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

pablorudnik pisze:Tu pytanko do Przemka,czy w twoim gamoniu da radę zdjąć plastikowe okładziny
... bezinwazyjnie da się zdjąć tylko prawą okładzinę , ponieważ jest to dostęp do mechanizmu spustu i zaworu ...
pablorudnik pisze:Compact 2x więcej.Trochę dużo,jak za drewniane okładziny i regulowany spust(tyle różnic chyba ,że się mylę).
... w Pr45 , w 5 minut robi się spust na "pierdnięcie muchy" .... ja zdecydowałem się na militarny chwyt , bo nie pasuje mi ten matchowy , a porównanie mam , bo nawet dzisiaj strzelaliśmy ze Starszym Panem z naszych Gamoni ...
pablorudnik pisze:zastanawiam się nad jakimś pistolem PCA i w grę wchodzą 2 modele,marksman delukse (kopia HW 40) i gamo PR 45.


Miałem HW40 (bardzo dobry pistol) z Marksmana strzelałem raptem tydzień ... trzeszczał i stale przestawiała się szczerbinka mimo podklejenia śruby :/ Cenowo podobnie , ale ja dlatego nie kupiłem Marksmana , bojąc się o eksploatację. z drugiej strony jest wielu użytkowników tego pistoletu i sobie chwalą ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

Dziękuję z odpowiedz Przemku,sam pogmerałem w necie i oblukałem schematy obydwu gamoni i szkoda ,że nie ma zbytniej możliwości montażu własnych okładzin.
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

Hm, ten śrut Gamo Match Diabolo coś nie tego.
Raz wpada do portu, raz trzeba dopychać paluchem, czasem całkiem solidnie.
Ciekawe czy ja tak trafiłem czy raczej standard dla tego śrutu. Dobrze że się paczka kończy.

Trzeba kupić tego exact express. Koniecznie.
Gamo Compact
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ems pisze:Hm, ten śrut Gamo Match Diabolo coś nie tego.
... raczej bardzo "nie tego" ... :mrgreen: Kiepsko lata , brudzi , kupa opiłków i niewykończonych kielichów ...
ems pisze:Trzeba kupić tego exact express. Koniecznie.
... niekoniecznie ;) ... kup exact RS ... parę złotych taniej , lata bardzo dobrze w niskoenergetycznych pukawkach i zdaje sie byc lepszy od expressa ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

Byłem dziś w jedynym sklepie wiatrówkowym w Kielcach. Przepatrzyłem śruty. Rs-a niestety nie było.
Ale musiałem coś kupić na weekend.
Z tego co było wybrałem:
H&N Finale Match 0,53g niestety karabinowy.
Kovohute diabolo lux waga nie podana ale też ciężki.

Strzelaliście z nich ? Nadadzą się ?

Dzisiaj pracowałem więc nie postrzelałem.
Gamo Compact
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ems pisze:Strzelaliście z nich ? Nadadzą się ?
Postrzelasz , to sam zobaczysz czy pasują Twojemu "gamoniowi" ... akurat w przypadku pistoletów bez magazynka podział na śrut pistoletowy- karabinowy nie ma znaczenia , bowiem odnosi się do długości śruciny . Niektóre karabinowe (zwłaszcza te ze szpicem , potrafią zablokować obrót , przesów magazynka ) Natomiast waga ma znaczenie , chociaż jeżeli nie strzelasz na jakieś zabójcze odległości , to i tak nie zobaczysz różnicy.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

Nie, strzelam tylko na 6-10m do tarczy. Do puszki może z pięć razy strzeliłem.
Szukam śrutu który dobrze lata na krótkich dystansach.
Gamo Compact
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ems pisze:Nie, strzelam tylko na 6-10m do tarczy
To spokojnie zainteresuj się H&N sport , Geco Dynamit Nobel , ogólnie płaskie , byle w miarę znane marki . Do 15m mają czasem lepsze parametry lotu niż śruty z "główką" ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

A jak to jest z tym tomitexem lok czy sport. Naczytałem się mnóstwo różnych opinii, często sprzecznych.
Może bym wsparł polską produkcję ? :)

Pytam się bo w sklepie bida, ze cztery sruty na krzyż. Będę musiał zamówić przez internet. Ale żeby nie przepłacić za przesyłkę zrobię większe zamówienie. Więc muszę dobrze trafić ze śrutem.
Gamo Compact