FAC at 44

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Na oficjalnej stronie tego nie ma. Być może przeszkodą byłaby wielkość magazynka albo systemu w takim kalibrze.
luki at44
Posty: 9
Rejestracja: 2010-07-19, 11:51
Lokalizacja: rawicz

co do celności at44-10

Post autor: luki at44 »

moja 7 letnia córka na dystansie 30m strzela 9-10 powtarzalnie na 5 tarczach po 10 strzałów.
fakt że z podpórki ,ale już nie jeden wymiękł tzw wyjadacz. z bractwa kurkowego np.

więc mogę powiedzieć że hatsan at44-10 to dobry wybór oczywiście w limicie .
nie potrzeba ileś tam dżuli nam starcza 17j do dobrego wyniku.


pozdr.
obecnie hatsan at44-10
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Witam,
Wszystko jest dla nie zrozumałe. To, że chce sie zaiponować sąsiadowi 60J. Ale to może przysporzyć wielu kłopotów. Słyszałem o sytułacji w której został zastrzelony ptak(czy pies czy jakieś inny zwierz) na wiosce i wszystkie wiatrówki badali na chromo i ponoć 3 osoby odpowiadały za nielegalne posiadanie broni. Czyli mieli FAC-a. Ale ja to zasłyszałem od kogos więc są to dane nie potwierdzone.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
ahaeel
Posty: 9
Rejestracja: 2011-02-03, 23:51
Lokalizacja: Jestes??

Post autor: ahaeel »

tregarth pisze:Taaaaak!
Rozbryzgujące się pod wpływem uderzenia śrutu, elementy domowych bibelotów może i bawią na początek, ale mogę zagwarantować, że o wiele większą satysfakcję przynosi trafienie 1 groszówki z 20m.
Dziesiątka w tarczy to też czysta przyjemność, a do tego nie potrzeba armaty z niewiadomo jakim powerem.
Stanowczo kolega powinien pójść na jakieś fajne strzelanie z kimś obytym i poczuć to lekkie ukłucie zazdrości kiedy padają "dyszki", uczucie które motywuje do ćwiczeń, ćwiczeń i ćwiczeń.
Żaden problem kolego. z 50m ustrzelę ta jednogroszówkę AT. Armata.. hmm.. Lubię patrzeć przez lupę jak najpierw cel obrywa ze 100m ( pet-y, duże zakrętki, itd ) a później dolatuje do mnie dźwięk uderzenia ;)

AT wcale nie jest takie złe jakim go piszą. I nie wiem po co zkreslacie FACi z góry na niepowodzenie, bo moc - po co ci ona itp. O gustach sie nie mówi. Rejestracja to druga rzecz - kupujący powinien o tym wiedzieć a w tematach nie powinno byc pisane - chyba że użytkownik nie wie o takim czymś - o tym.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Nie Ahael, w temacie powinno być to pisane zawsze. Wiesz dlaczego? Bo oprócz wiatrówkowiczów czytają fora różni inni ludzie między innymi policjanci poszukujący łatwej sprawy żeby podbić sobie statystyki, dziennikaże szukający sensacji. Oni liczą na to że ktoś tu napiszę "stary olewaj rejestrację czy strzelnicę, wal gdzie i jak ci się podoba z tej flinty" A on już z tego zrobią użytek, możesz mio wierzyć. I nie prubuj zagłuszyć i usprawiedliwiac swojego sumienia. Masz nie zarejestrowanego Faca i strzelasz poza strzelnicą to zostaw to dla siebie ale nie prubuj przekonać nas do tego że to sprawa tego który to robi. Bo każda czarna owca psuje opinie naszemu środowisku. A jeśli nudzi cię już napominanie przez kolegów to zarejestruj wiatrówkę wtedy każdemu możesz napisać "stary zluzuj pośladki bo karabin mam zarejestrowany".
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
ahaeel
Posty: 9
Rejestracja: 2011-02-03, 23:51
Lokalizacja: Jestes??

Post autor: ahaeel »

Poniosło mnie, źle sformułowałem Max posta.
TRZEBA uświadamiać ludzi o rejestrowaniu nadlimitówek i wszystkim co z nimi związane.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ależ pochopne wnioski wysówasz. Jesteś mile widziany na tym forum i na innych też. Ale to co robisz jest łąmaniem prawa. Ja też się z tym prawem nie zgadzam i nie mogę go zrozumieć. Bo jak to jest że mogę kupić bez rejestracji szarpsa CP który ma ze 1300 J a muszę rejestrować wiatrówkę 20 J. Z tym że prawo na dziś dzień stanowi właśnie tak jak jest. A każde łamanie tego prawa może skutkować tym że w końcu ktoś tam na górze postanowi to ukrucić to przy same d..ie i wprowadzi limit jak np w niemczech i będziemy mieli 7.5 J co dla mnie oznacza koniec strzelania FT w takiej formie jak dziś. Nie chcę tego a każdy kto naża mnie na taką ewentualność no nie jest do końca moim kolegą po lufie.

I nie ignoruj Policji bo o wielu sprawach które dzieją się wokoło forum nie masz zielonego pojecia. Gdybyś miał nie pisał byś tu tych rzeczy.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
ahaeel
Posty: 9
Rejestracja: 2011-02-03, 23:51
Lokalizacja: Jestes??

Post autor: ahaeel »

maximus pisze:Ależ pochopne wnioski wysówasz. Jesteś mile widziany na tym forum i na innych też. Ale to co robisz jest łąmaniem prawa. Ja też się z tym prawem nie zgadzam i nie mogę go zrozumieć. Bo jak to jest że mogę kupić bez rejestracji szarpsa CP który ma ze 1300 J a muszę rejestrować wiatrówkę 20 J. Z tym że prawo na dziś dzień stanowi właśnie tak jak jest. A każde łamanie tego prawa może skutkować tym że w końcu ktoś tam na górze postanowi to ukrucić to przy same d..ie i wprowadzi limit jak np w niemczech i będziemy mieli 7.5 J co dla mnie oznacza koniec strzelania FT w takiej formie jak dziś. Nie chcę tego a każdy kto naża mnie na taką ewentualność no nie jest do końca moim kolegą po lufie.

I nie ignoruj Policji bo o wielu sprawach które dzieją się wokoło forum nie masz zielonego pojecia. Gdybyś miał nie pisał byś tu tych rzeczy.
Marcin. Na sam początek chcę dopisać, że iglicę mam zmienioną na 16-tkę, coraz bardziej nie podoba mi się ta cała sprawa, a w ciągu tych kilku tyg. nie chcę mieć niemiłych przygód z Panami Policjantami, naprawdę załamałbym się chyba, też dużo nie wiecie(wiesz) dlaczego tam chcę jechać, dlatego ta sprawa by mnie załamala.

Czemu nic nie jest robione w tym kierunku?? Czemu tyle sportowych sprzętów ( kbk'sy ) leżą i się marnuja bo trudniej dostac pozwolenie na sportową broń niz myśliwską\palną??
Jakie są szanse, by przekonać rząd do zmiany poglądu na te sprawy??

Zawsze można powiedzieć " zostaw sprawę, jest ok jak jest, tylko możesz pogorszyc sytuację "

Więcej tematycznych postów nie będzie pisane o ile nie będzie wykazana jakas inicjatywa.
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

ahaeel pisze:Czemu nic nie jest robione w tym kierunku?? Czemu tyle sportowych sprzętów ( kbk'sy ) leżą i się marnuja bo trudniej dostac pozwolenie na sportową broń niz myśliwską\palną??
Jest nowa UoBiA - jak ktos chce moze sie pobawic.
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dzis miałem okazję obejrzeć regulator do hatsana at 44 firmy Pekator jak równiez postrzelać z karabinka z zamontowanym już regulatorem. Sam regulator wykonany na wysokim poziomie, widać że nie jest to konstrukcja z "szopy pana Staszka". Karabinek z regulatorem na chrono pokazał odchyłki do 3 m/s na exact-cie prosto z pudełka. A to wszystko w limicie. Według zapewnień producenta w Fac-u jest jeszcze lepiej. Podaje link do strony producenta

http://www.pekator.com/index.php?option ... &Itemid=55
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
marekpajer
Posty: 143
Rejestracja: 2010-07-14, 02:15
Lokalizacja: kraków

Post autor: marekpajer »

Tego lub Tych producentow wszyscy dobrze znamy :D
QB79 PCP ,AM850 PCP ,Cros3576, 2240, BMK19,30 i powiększająca się kolekcja CP
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Wszystko już pokazywali na forach.
I tak sukces ich od cennika zależy.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

I tak sukces ich od cennika zależy.

Też tak myślę, jeśli będą rozdawać za free to sukces murowany. :mrgreen:
guntuning.com
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Nie pisałem za free!
Ale tak za słoik ogórków... Obrazek
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

To zależy czy kiszone, czy marynowane. :D
guntuning.com