Tanie PCP

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Hiszpan63 pisze:
bonzoo pisze:Tylko szkoda, że nigdy ich na żadnych zawodach nie widuję, bo chętnie bym porównał ich wyniki z moimi.
Ja też nie bywam :/ A chętnie bym Cię Sławku na Bemowo zaprosił , tam na 50m do kapselków postrzelać można i jak udowadniam nowym Kolegom , nie jest to aż takie trudne :P
No nie wykluczone, że się kiedyś do was wreszcie wybiorę. Planuję w przyszłym roku być na zawodach organizowanych przez WKFT. O ile będą. :P A jakie to kapsle na 50m zdejmujesz? Wrzuć jakąś fotkę celu :mrgreen: Zaciekawiłeś mnie tym. U mnie pada więc pójdę postrzelać. Wyzeruje lupkę na 50m i przetestuje kapselki. Na 41m strzelam do tego:

Obrazek
:P
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No, strącamy np. teflonowe tulejki od śrutu na 20 m, albo same śruciki z belki...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

bonzoo pisze:Wyzeruje lupkę na 50m i przetestuje kapselki. Na 41m strzelam do tego:
Otóż to właśnie ; na Twoim zdjęciu , po środku jest korek od mineralnej i na "naszej 50-tce jest właśnie tak widoczny :P Ja mam "0" na 15m , to je zgarniam pierwszym dotem na x4 i drugim na x9. Czasem też strzelamy do ciut większych , ale bardziej płaskich , od mleka , bo fajnie latają.

[ Dodano: 2010-09-29, 17:08 ]
green_thunder pisze:No, strącamy np. teflonowe tulejki od śrutu na 20 m, albo same śruciki z belki...
To prawda :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Niestety ( i dobrze :mrgreen: ) ja nie mam dotów i na 41m strzelam początkiem grubej sekcji (odpowiednik dota) a na 50m to już muszę kombinować. Ale to nie problem, muszę sprawdzić tylko ile klików trzeba by można było strzelać początkiem grubej sekcji. Albo doświadczalnie sprawdzić ile nad kapsel muszę celować. My tu gadu gadu a trzeba iść to sprawdzić. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Fakt, kapselki to cel idealny :mrgreen: tani, łatwo dostępny i fajnie lata jak się trafi :o
I nawet ja w to trafiam na 30 metrze.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Mamy też plastikowe wojaki, jak wrócę do domu, to wkleję marnej jakości fotkę takowych.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nelo ; właśnie takich :mrgreen: Tyle , że te na zdjęciach od Piotrka (jak wklei :mrgreen: ) są z mojej hodowli ... jak już będą , to przyjżyj się czego im brakuje... :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

No to postrzelałem. lało jak diabli ale co mi tam :mrgreen:
Stanowisko strzeleckie, pozycja stojąca oparta o otwarte okienko:

Obrazek

cel dystans 50m

Obrazek

Kapsel:

Obrazek Obrazek
Ze względu na deszcz, nie chciało mi się latać do kulochwytu, więc powiesiłem kapsel na sznurku i obciążyłem nakrętką. Fajnie podskakuje jak się go trafi. :mrgreen:

Myślałem, że to będzie trudniejsze. Dwa strzały rozpoznawcze na tarcze i kolejne trzy do kapsla. Trzeci trafił :shock: A później to już była zabawa. Musiałem tylko pamiętać w który splot na siatce muszę celować. :P Nie chciało mi się przestawiać lupki :oops:
Kilka szybkich strzałów na tarczę, Gdyby nie wiaterek to byłoby nieźle.

Obrazek
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Fajny masz ten "otwór strzelniczy" :mrgreen:
bonzoo pisze:Myślałem, że to będzie trudniejsze
Właśnie tak wielu myśli , chociaż ze sprężynki troszkę trudniej ;)
bonzoo pisze:Kilka szybkich strzałów na tarczę, Gdyby nie wiaterek to byłoby nieźle
Też dziś strzelałem w deszczu (na polu :P ) na 30m 5-7 cm poprawki na wiatr...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

U mnie wiaterek dzisiaj kręcił. Zobaczę jeszcze jutro. Gdyby nie padało to skoczę strzelić na 100m
ahael
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-04, 12:10
Lokalizacja: r-wy

Post autor: ahael »

Witajcie ponownie koledzy !

Tak jak ktos napisał, zacytuje "trzeba zgrac karabinek z sobą, wtedy wyniki będą" mniej więcej :P

Dziś już "zczaiłem" o co tu chodzi. otuż CZetka jest ustawina IDEALNNIE tylko optyka.. Wiem juz ( nawet gdzies zapisałem ) co mam robic jak chwycę karabinek do strzału z ta optyką. No prawie same 10-tki. Kurczę, tylko w Bushnellu L. jest tak gryby krzyz, że niech to szlag trafi.

Przesiadając się ze sprężyny na PCP to jak z malucha na mercedesa :) Ja HW98FT które będzie na sprzedaż ( niestety - niepotrafie okiełznać, nawet po tuningu Hogana ) choć sprubóje ) przesiadając się na CZtkę to tylko mi radochę przynosiła :) a HW znowu no kurcze męczyłem się. To takie strzelanie z duszą ( sprężyny - mocne, - jesli do tacz i na zawody a o tym myslałem ) a PCP to uciecha. Czysta jak woda źródlana. Pierwsze nastawienia optyki i juz 10-teczkina tarczy :) No jestem pod wrażeniem co CZtka potrafi.

Teraz jeszcze zapytam - dziś po strzelanku ( 238/250pkt ;) ) uderzyłem kompensatorem ( tym na końcu lufy w CZtce ) o krzesło. Widać że CZ ma dość mocno i ładnie przez konstuktorów zabezpieczoną lufę ( kostka trzymie, póżniej ósemka itd. Jutro sprawdzę na tarczy, ale juz sie boję, humor straciłem cholera...

Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ahael pisze:Teraz jeszcze zapytam - dziś po strzelanku ( 238/250pkt ) uderzyłem kompensatorem ( tym na końcu lufy w CZtce ) o krzesło. Widać że CZ ma dość mocno i ładnie przez konstuktorów zabezpieczoną lufę ( kostka trzymie, póżniej ósemka itd. Jutro sprawdzę na tarczy, ale juz sie boję, humor straciłem cholera...
Jak pamiętam , w tym karabinku , nakładka na lufę jest plastikowa... to powinno zamortyzować niewielkie uderzenie :/ Mimo wszystko sprawdź ... i zbyt często nie uderzaj ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ahael
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-04, 12:10
Lokalizacja: r-wy

Post autor: ahael »

Hiszpan63 pisze:
ahael pisze:Teraz jeszcze zapytam - dziś po strzelanku ( 238/250pkt ) uderzyłem kompensatorem ( tym na końcu lufy w CZtce ) o krzesło. Widać że CZ ma dość mocno i ładnie przez konstuktorów zabezpieczoną lufę ( kostka trzymie, póżniej ósemka itd. Jutro sprawdzę na tarczy, ale juz sie boję, humor straciłem cholera...
Jak pamiętam , w tym karabinku , nakładka na lufę jest plastikowa... to powinno zamortyzować niewielkie uderzenie :/ Mimo wszystko sprawdź ... i zbyt często nie uderzaj ....
:> postaram się nie rzucać juz CZtką ;)

Wziąłem latarke, podłożyłem deseczką, bushnell nawet w nocy daję rade i pare strzałów ( kurka - tłumik by sie przydał ) - jest ok. dwie 10-teczki :) dwa strzały. Muszę poczytać o HFTN ( NHFT ..? )

Ma ktoś tłumik na swojej CZtce..?? dorabiany na gwint? Czy jakaś fajna przejścióweczka i jest ok. Tłumik z AitMagnuma 850 ładnie wyciszał. Idało się go wkręcić i wykręcić itd.

Jak to jest z tymi tłumikami? Jedni mówią że obniżają energię, mi osobiście w AM850 dawały kilku cm opad, lecz nie wiem czym to było spowodowane. I czy tak właściwie jest potrzebny. Sąsiadzi nie marudzą - są ok. ale 200m dalej mam bloki a PCP jednak dość mocno hałasuje. Sam nie wiem. Jesli nie będa obniżać mocy i nie będzie opadu - to fajna sprawa.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ahael pisze:Czy jakaś fajna przejścióweczka i jest ok.
Wystarczy przejściówka ...
ahael pisze:Jesli nie będa obniżać mocy i nie będzie opadu - to fajna sprawa.
Energii raczej nie obniża , nieznacznie obniża punkt trafienia , niweluje zawirowania powietrza za śrutem (troszkę jak separator) działa jako dociążnik , wycisza ... w zależności jaki tłumik , jak duży , jak ciężki , jak pojemny , będzie Ci pasował , albo nie ... nie musisz , nie zakładaj ... Cz-ka jest dobrze wyważona bez tłumika ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)