Sharp Innova 1210+ Lista chętnych na korpus

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

_GrAz_
Posty: 34
Rejestracja: 2012-03-26, 19:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: _GrAz_ »

Jakie gabaryty tego tłumika? Może ujawnicie jakieś dane konstrukcyjne?
Rekinblu
Posty: 60
Rejestracja: 2011-09-29, 07:24
Lokalizacja: Lubelskie

:)

Post autor: Rekinblu »

Jest dość skomplikowany gdyż tłumi naddźwiękowe śruty na razie tyle mogę powiedzieć i jest w wstępnej formie do adaptacji w każdej wiatrówce. Docelowo dla Sharpa 1210 ma powstać specjalna wersja z dodatkowo zaadaptowaną przestrzenią od końca lufy do ósemki.
_GrAz_
Posty: 34
Rejestracja: 2012-03-26, 19:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: _GrAz_ »

Czyli komercja? To jaka cena?
Rekinblu
Posty: 60
Rejestracja: 2011-09-29, 07:24
Lokalizacja: Lubelskie

Ot takie cosik

Post autor: Rekinblu »

Trochę oftopowo ale dotyczy Szarpa i nie tylko. Nowy tłumik . Wiem korpusy czekają wszyscy już tuż tuż . A o tłumiku bo sporo osób się mnie pyta o nie ma 20 cm i średnicy po zew. 35mm . Jest dwu tulejowy z wsumie 6 komorami , 5 stożkowych z czego 4 ruchome . Docelowo można go zaadaptować do każdej lufy . Dla szarpa 1210 powstanie specjalna wersja 7 komorowa z adaptacją przestrzeni od końca lufy do ósemki . Korek wylotowy jest z stożkowym podtoczeniem (korona tłumika) . Kolega ma mi przynieść aparat do pomiaru natężenia dźwięku to zobaczycie różnice , w między czasie nagram filmiki z i bez aby obrazowo i słyszalnie było. Oto parę zdjęć.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

Rekinblu pisze:bo sporo osób się mnie pyta
jeszcze jedno pyta :)

a w nowej ósemce nie można by przewidzieć jakieś mocowanie dwójnogu?
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
Rekinblu
Posty: 60
Rejestracja: 2011-09-29, 07:24
Lokalizacja: Lubelskie

Parę poprawek

Post autor: Rekinblu »

Ot parę poprawek przy korpusie przy popychaczu podfrezowanie korpusu aby nie opadał przy pochylonej wiatrówce i głębiej popychacz się chowa , druga poprawka podfrezowanie przy porcie ładowania jest teraz miejsce na palce (może mniej estetycznie ale super się sprawdza) teraz palec wskazujący tam się mieści i super się śrut wkłada . Ot i zdjęcia.
Obrazek Obrazek Obrazek

Jka widać aby tknąć i będą skończone po świętach .

BTW. Wesołych Świąt i mokrego Jajka :mrgreen:
Awatar użytkownika
arend
Posty: 62
Rejestracja: 2010-03-29, 21:06
Lokalizacja: z Łomianek

Post autor: arend »

A czy dałobysię zrobić wkładkę z rynienką na śrut pod popychacz. Wiem że marudzę , ale byłby to przydatny gadzet.
ranger .45, Navy .36
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + DOE 3-9x40
i dużo sześciomilimetrówek
Rekinblu
Posty: 60
Rejestracja: 2011-09-29, 07:24
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Rekinblu »

Pewnie że się da ale wtedy zapomnij o dobrym uszczelnieniu i koszt wzrośnie korpusu i popychacza .

Tak samo wiercenie otworów w ósemce pod dwójnóg nie ma sensu po pierwsze za cienkie ścianki po 2 grunt pod nami nie zawsze jest płaski i wtedy dwójnóg kosi wiatrówkę
Awatar użytkownika
arend
Posty: 62
Rejestracja: 2010-03-29, 21:06
Lokalizacja: z Łomianek

Post autor: arend »

Acha. Dobra. Więc z niecierpliwością czekam na korpusy.
ranger .45, Navy .36
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + DOE 3-9x40
i dużo sześciomilimetrówek
gerwazy
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-01, 21:19
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: gerwazy »

Korpusiki ładnie wyglądają. :) Jeszcze tylko cena ... :roll:
patew
Posty: 53
Rejestracja: 2009-12-09, 18:14
Lokalizacja: Kampinos

Post autor: patew »

Serwus posharpańcy
Z uwagą śledzę rozwój wypadków na tym forum i zapisuję się w 100% na ten korpus. wygląda na to że mamy szansę uczynić ten karabin naprawdę trwałym. Blisko 3 lata oczekiwań na podobny widok a tu proszę wreszcie się udało.
Z niecierpliwością czekam na cenę i dane do przelewu.
Pozdrawiam Patryk
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

patew pisze:Z niecierpliwością czekam na cenę i dane do przelewu.
I ja też ;) I ja też :P
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Rekinblu
Posty: 60
Rejestracja: 2011-09-29, 07:24
Lokalizacja: Lubelskie

Re: korpus

Post autor: Rekinblu »

Osoby chcące posiadać korpus jak i inne udziwnienia które tu proponuje proszę o pisanie na PW.

Chciałem dodać też że ja nie dokonuje modyfikacji mocy ponad 17J , jest to wbrew prawu a nie chcę mieć z nim problemu .Jak ktoś chce niech to robi na własną rękę.

Mam także takie przemyślenia żeby następne korpusy wykonać mocowanie optyki dokręcane 3 czy 4 śrubeczkami od góry z możliwością przesuwu lewo prawo zamiast frezowania (bardzo czasochłonne jest ustawienie i frezowanie).
A tu odrzutu nie ma więc zrywać tej listwy nie będzie a i lunetę da się wtedy idealnie w osi ustawić niwelując błędy montażu (mam 3 montarze i każdy inaczej ustawia lupkę w lewo albo w prawo od faktycznej osi lufy). Co o tym sądzicie ? :shock:

A jeśli ktoś myśli że ja tu kokosy zarabiam to powiem tak że frezarka ma silnik 9 KW a napęd jest z pompy hydro więc cały czas 9 kw bierze . Tata uświadomił mnie ile to kosztuje. To co miało być jako zarobek idzie za prąd :/ . Wraz z Tatą kupiliśmy starą Ruską małą frezarkę i przerabiamy na pionową z wysuwną pinolą (wrzecionem). Tam silnik będzie 1,5 KW i tylko jak pracuje :D . BTW szukam 3F falownika 1,5 KW (najlepiej Simensa) lub coś innego używanego za nie duże pieniądze . Jak ktoś wie o czym piszę i ma coś takiego prosiłbym o skontaktowanie się ze mną .
Awatar użytkownika
lotam
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-03, 09:10
Lokalizacja: Polska

Post autor: lotam »

Do jakiej kwoty ten falownik ma być?
Sharp Innova 1210 4,5 + Sutter 3-7x20
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

@Rekinblu, chłopie masz 36 lat i ojciec Cię uświadamia ile kosztuje prąd? Gdzie żyłeś przez te wszystkie lata? :D

@Lotam, najlepiej jak najtańszy, jak znajdziesz coś fajnego do 400 zł to ja też wezmę taki 1,5KW, może być 2,2 KW
guntuning.com