Przedmioty do których strzelamy ;-)

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Post autor: miki »

Na intensywny ostrzał niestety muszą być cele z minimum 3 mm blachy, wszystko co cieńsze ulega destrukcji.

Bombiczki peyalo są celem budżetowym - jedynym kosztem jest zebranie materiałów odpadowych w odpowiedniej ilości. Z Luszyna przywiozłem sobie worek łusek 12. O puste kapsuły u mnie trudniej - wszystkie sprzęty na CO2 karmię z butli.
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

Przemku cieszę się że się przydały ale na 50m raczej im nie zaszkodzisz raczej zmieniły właściciela bo sobie poleżały na wale.W Luszynie te cele zostały testowo ostrzelane nawet z SWT40 i z broni śrutowej przez strzelców CP i Westernowych/tych nie szukalismy raczej :P /

http://www.wiarus.org/sites/default/fil ... lusnie.jpg

Szczególnie ostrzelane z obrzynka dwururki kładły się koncertowo i szeregami :mrgreen:
Niewielka Zbrojownia
Doberman
Posty: 138
Rejestracja: 2010-08-20, 00:05
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Doberman »

Dzisiaj odwiedziłem kolegę , który ma Hatsan 155 , poniżej tarczka z mojego strzelania z 45 metrów


Obrazek
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Doberman pisze: tarczka z mojego strzelania z 45 metrów
Jaka optyka , jaka pozycja , jaki śrut ??? (bo wygląda na płaski :mrgreen: )
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Doberman
Posty: 138
Rejestracja: 2010-08-20, 00:05
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Doberman »

Śrut płaski , optyka nie wiem ale chyba miał jakieś 3-9x40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Doberman pisze:Śrut płaski
To dla Twojej wiadomości ; śrutem płaskim się strzela ładnie , ale do góra 30m ... powyżej tego strzela się grzybkiem i efekty są zgoła duużo lepsze .. ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Doberman
Posty: 138
Rejestracja: 2010-08-20, 00:05
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Doberman »

Hiszpan63 pisze:
Doberman pisze:Śrut płaski
To dla Twojej wiadomości ; śrutem płaskim się strzela ładnie , ale do góra 30m ... powyżej tego strzela się grzybkiem i efekty są zgoła duużo lepsze .. ;)
Heh , tylko że on nie miał innych , ja mam grzybki , tylko że miałem je w domu :)
Ale wg. mnie i tak płaski jest najlepszy
Awatar użytkownika
sadysta
Posty: 323
Rejestracja: 2008-11-26, 17:18
Lokalizacja: z lasu

Post autor: sadysta »

Kurnik , pomidory i ogórki.
Awatar użytkownika
Coke
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-07, 18:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Coke »

http://www.youtube.com/watch?v=yGJfuF6MxjQ nie ma to jak własna produkcja :]
Turcar 4.5 mm + Sutter 3-7x20WA
Crossman C11
Crossman C31
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

No jak na 10m to calkiem zacny efekt.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Okrzyk strzelca w tle mówi sam za siebie :mrgreen:

200% zadowolenia :D

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Coke
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-07, 18:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Coke »

Turcar 4.5 mm + Sutter 3-7x20WA
Crossman C11
Crossman C31
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

No to ja odświeżę trochę temat z blokiem żelatyny.
W moim karabinku zaszła potrzeba wymiany uszczelki tłoka. Nie mam stałego dostępu do chrono, więc pomyślałem że porównanie przebijalności na starej i nowej uszczelce pozwoli sprawdzić czy poprawiła sie sprawność systemu. W tym celu wykonałem blok z żelatyny spożywczej o wymiarach 30X15X15. Na opakowaniu było napisane że paczka wystarcza na 2,5l wody. Ja użyłem o litr mniej. Pomimo że nowa uszczelka jeszcze do mnie nie dotarła, to postanowiłem wykonać pierwsze próbne strzelania. Cel zaatakowałem z odległości 15m. Karabinek obecnie ma 12,5J. Śrut to słowacki KTK. Próba niestety nie udana, wszystkie śruty przebiły 30cm żelatyny i zatrzymały się dopiero na stalowej płycie kulochwytu. Sądząc po powstałych na niej wgłębieniach,to żelatyna w tylko nieznaczny sposób zmniejszyła prędkość śrutu.
Przy następnej próbie zmniejszę jeszcze ilość wody, by zwiększyć gęstość celu oraz zwiększę odległość strzelania, być może pozwoli to wyłapać śruciny .
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Z żelatyną jest kłopot. Do takiego sprawdzania używałem grubej książki telefonicznej. Można policzyć ilość przebitych kartek.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Maruda pisze:Z żelatyną jest kłopot. Do takiego sprawdzania używałem grubej książki telefonicznej. Można policzyć ilość przebitych kartek.
...a jak liczyć ? poślinionym paluchem, czy może obliczyć różnicę używając numeracji kart ?
Która metoda lepsza ? :roll: :mrgreen: