Wybór między kilkoma wiatrówkami z niższej/średniej półki

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

sphiratrioth666
Posty: 21
Rejestracja: 2015-11-27, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sphiratrioth666 »

Ślubek pisze:
witeg pisze:zapomnij o Hatsanach
Słusznie. W końcu ktoś to napisał :^)
A co do czarnego - zobacz: IŻ38 - projekt fortepian
Ok - a pytanie kontrolne - jeśli porównujemy, zarówno cenowo, jak też jakościowo - "zapomnij o Hatsanach" bo?? Pytam kontrolnie, na razie czarny HW 97 jest najpiękniejszą wiatrówką, jaką widziałem, ma dziurę na kciuk, uchwyt jak snajperka, wspaniale, tylko trochę drogie to to. Np. w AKHOBBY - 1900 z tuningiem. Co do statystyki i kowali - ok, teraz się rozumiemy, mnie martwiło głównie z tą sprężyną, że będę musiał ją kupować, póki jest jakieś źródło na poprawioną, to ok, ale jak się źródło wygodne i łatwe urwie, no to trochę dupa. Myślałem, że z wiatrówkami jest to większa bolączka, niż np. z mieczem, bo tu po prostu łamiesz ostrze/niszczysz/robisz oprawę u kogokolwiek innego od zera, tak samo saya, ostrzysz, polerujesz itd. samemu, no a z tymi sprężynami przyznaję, że nie mam pojęcia, jak ma się jedna do drugiej.

CZYLI PYTANIE: Gdybym wziął dajmy na to HW97, wrzucił tę sprężynę eksportową, po roku się ona zużyje lub szybciej - co wtedy - muszę ją wymienić znowu na jakąś podobną, dajmy na to - AKHOBBY się zamyka. Co wtedy, pytam z prośbą o taką realną radę, co się wtedy robi w wiatrówkach?

http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=&id=784

I tu mam pytanie - ile takie coś używanego powinno kosztować oraz jaki montaż do tego, jeśli chciałbym DOC'a jednak. Rozumiem, że nawet po sprężynie eksportowej i tym tuningu to będzie 17J + nie kopie i nie ma takiego niszczycielskiego wpływu na optykę, co Hatsany?
Ostatnio zmieniony 2015-11-27, 17:51 przez sphiratrioth666, łącznie zmieniany 1 raz.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Serio jak chcesz gas ram to wybór jest jeden, jak może być sprężyna to boczny naciąg i czarna - https://www.google.pl/search?q=diana+48 ... 66&bih=609

A jedyny snajper którego znam i tak wybiera Slavię. :lol:
sphiratrioth666
Posty: 21
Rejestracja: 2015-11-27, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sphiratrioth666 »

witeg pisze:Serio jak chcesz gas ram to wybór jest jeden, jak może być sprężyna to boczny naciąg i czarna - https://www.google.pl/search?q=diana+48 ... 66&bih=609

A jedyny snajper którego znam i tak wybiera Slavię. :lol:
Ok, też piękna i droga ta Diana - więc pytanie jak wyżej - jaki do tego montaż?? O HW i Dianach czytałem, że dobre, ale właśnie drogie, więc tu jednak to 2000 może mnie przerosnąć, jeśli za samą wiatrówkę, bez optyki i montażu... Ale kurczę, fajnie byłoby.

EDIT: A co z Dianą 31 Panther Professional??
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ślubek pisze: A co do czarnego - zobacz: IŻ38 - projekt fortepian
Właśnie ze względu na drewno zainteresował mnie Pekator, http://allegro.pl/wiatrowka-pcp-pekator ... 13682.html
bo poszukiwałem rozwiązania dla drewna kończonego skałkowca. Nie sądziłem , że nawet w takich karabinkach w osadzie bull pup , występują osady drewniane w czarnym lakierze . Byłem przekonany , że plastusie to standard.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...nuda...dobrze, że choć czasem droga na Ostrołękę się trafi...
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Hatsany są może fajną opcją, ale.... dla kogoś kto nie ma zbyt wygórowanych wymagań co do wykonania, jakości materiałów i lubi poprawiać, majsterkować. Zwykle zarówno jakość wykonania, jak i materiały z których te wiatrówki są wykonane nie powalają. Kulturą pracy i celnością odstają od HW, czy Dian. Między wierszami można wyczytać, że w innych hobby lubisz mieć rzeczy dobre, w związku z tym Hatsan oczekiwań nie spełni.
Co do Vortexa- Hiszpan63 po iluś przykrych doświadczeniach z serwisowaniem go, nie poleca tego rozwiązania i to mi wystarcza, żeby omijać go szerokim łukiem, czego i innym życzę.
sphiratrioth666
Posty: 21
Rejestracja: 2015-11-27, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sphiratrioth666 »

witeg pisze:Hatsany są może fajną opcją, ale.... dla kogoś kto nie ma zbyt wygórowanych wymagań co do wykonania, jakości materiałów i lubi poprawiać, majsterkować. Zwykle zarówno jakość wykonania, jak i materiały z których te wiatrówki są wykonane nie powalają. Kulturą pracy i celnością odstają od HW, czy Dian. Między wierszami można wyczytać, że w innych hobby lubisz mieć rzeczy dobre, w związku z tym Hatsan oczekiwań nie spełni.
Co do Vortexa- Hiszpan63 po iluś przykrych doświadczeniach z serwisowaniem go, nie poleca tego rozwiązania i to mi wystarcza, żeby omijać go szerokim łukiem, czego i innym życzę.
Ok, zmieniła się już z grubsza moja filozofia na temat Vortex'a, również co do HATSAN'a, ale ponowię 2 pytania:

1. Co się dzieje, jeśli kupię dajmy na to HW97 i włożę w niego eksportową sprężynę z AKHOBBY, a potem sklep się zamknie, sprężyna zużyje, a będę musiał kupić nową? Jak to jest ze sprężynami?
2. Co należy myśleć o Dianie 31 Panther Professional? Jak ona ma się do tej 48?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...żadna sprężyna gazowa nie jest w stanie dorównać HW...natomiast hatsan to mistrz erzacu :evil: ...


...ludzie, kupiłem dzisiaj merca, ale co zrobię, gdy fabryka się zamknie a silnik się zużyje ?..

...Kolego, może zrezygnuj, zanim wydasz pieniądze...
sphiratrioth666
Posty: 21
Rejestracja: 2015-11-27, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sphiratrioth666 »

green_thunder pisze:
...ludzie, kupiłem dzisiaj merca, ale co zrobię, gdy fabryka się zamknie a silnik się zużyje ?..

...Kolego, może zrezygnuj, zanim wydasz pieniądze...
A można prosić o odpowiedź z sensem zamiast bezsensownego zużywania czasu i klawiatury? :-)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Robert napisał sensownie....jak coś się kończy - to szukasz. Np. w google, na Alledrogo, itp.

Podpowiem, że zawsze dostaniesz bebechy do HW-97 u Hogana, Senia, a w W-wie w Incorsie.
...jakież to proste, prawda :?
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Obecnej Diany 31 nie znam, miałem wcześniejszą wersję Diany 34 (to sam system tylko w drewnie) i żałuję że sprzedałem, bo to był bardzo dobry karabinek. A jak się ma do Diany 48? No........ to są różne karabinki, inna konstrukcja, wielkość, sposób naciągu.... co kto lubi.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

sphiratrioth666 pisze:Co się dzieje, jeśli kupię dajmy na to HW97 i włożę w niego eksportową sprężynę z AKHOBBY, a potem sklep się zamknie, sprężyna zużyje, a będę musiał kupić nową?
... a co w tym dziwnego ?? Sprężyny się zużywają , podobnie jak uszczelki i na to nikt gwarancji nie daje . Kupujesz nową i heja dalej .

Bo niby jak kupisz Hatsana czy BSA z gas -fiutem , to będzie na dożywocie ?? ... zapewniam Cię , że szybciej poszukasz serwisu z tym wynalazkiem niż z klasyczną prawidłowo przysposobioną sprężyną .

A co będzie jak zamknie się dowolny sklep z wiatrówkami w którym zakupisz sprzęcik ?? :lol: ... wtedy chyba już nigdy nie pójdę na urlop ... :P
sphiratrioth666 pisze:2. Co należy myśleć o Dianie 31 Panther Professional? Jak ona ma się do tej 48?
... generalnie , prosto z pudełka straszna kupa nie warta tych pieniędzy . Dobrze zrobiona 48-ka jest ok do strzelania z leżącej .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Patrzaj Przemek, sklep Ci już zamkli... :cry: ...a jeszcze dzisiaj zdążyłem skorzystać z usług...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Cortez pisze:Patrzaj Przemek, sklep Ci już zamkli...
... nie tak szybko :! ... jeszcze zamierzam pożyć ... :P Zdążymy się jeszcze razem w tym garażu mocno zestarzeć ... dyć na razie , to młodzi jesteśmy ... :mrgreen:
witeg pisze:A jedyny snajper którego znam i tak wybiera Slavię.
... niezmiennie . Jeszcze nie wynaleziono czegoś , co by konkurowało we wszechstronności . Co prawda Walther Terrus goni , a nawet ... może , być może , prawie lub nawet już ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...co będzie, jak się zużyje, co będzie, jak zamkną ?...to jak do tej pory strzelaliśmy ?...no fakt, nikt z nas nie kupował wynalazków typu "sprężna gazowa", w końcu cenimy tradycję, funkcjonalność i elegancję...


...spokojnie wyjdę z 634 vs vortex (lub inne, tego typu badziewie)...
Ostatnio zmieniony 2015-11-27, 21:51 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.