Czy to spełni moje wymagania?

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
tkrex
Posty: 18
Rejestracja: 2012-07-20, 23:13
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: tkrex »

O ile pamiętam z dawnych "dobrych" czasów to wz.70 był właśnie wprowadzony po to żeby przygotowywać strzelców do broni krótkiej. Nawet "podrzut" jakby podobny :-)
Tyle że przy 3J śrut mógłby mieć problem z dotarciem do celu na 25m... Ale po przeskalowaniu celu na bliższą odległość... kto wie. Nie wiem jak inne ale mój ma lokuje przestrzeliny w tarczy dość ... losowo :-)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

tkrex pisze:Tyle że przy 3J śrut mógłby mieć problem z dotarciem do celu na 25m...
... nie wypada mi nic innego , jak ...Obrazek

... doleci , doleci . Nie opowiadaj głupot , bo ci co strzelają do korków pet na 50m z otwartych , z HW40 (3J) , Gamo (3J) itp . jawią się jako czarodzieje. 3J wystarczą , by śrut spokojnie doleciał na 25m i bez wielkich umiejętności trafił w cel wielkości A4. Natomiast z Łucznikiem "kłopot" jest taki , że strzelać z niego , to trza umić :! Nadal jednak twierdzę z doświadczenia , że da się w A4 z 30m trafiać z Łucznika wz70. Potrzeba tylko czasu , treningu i sprawdzonego, stabilnego egzemplarza . Można również jak pisał Green , strzelać do przeskalowanych tarcz na mniejszych odległościach .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Hiszpan63 pisze:... doleci , doleci .
Przemek jak zwykle ma rację.

Exact RS o masie 0,475 g osiąga 3 J przy prędkości ok. 112 m/s . To oznacza, że odległość 25 m pokonuje w 0,22 s a więc opad (przy g=9,81 m/s2) wynosi 24,4 cm. Kartka A4 ma wysokość 29,7 cm a tarcza TS-9 (Francuz) - prawie 70 cm.

Tak więc to "tylko" kwestia ustawienia szczerbinki, opanowania drżenia ręki, ustabilizowania postawy, opanowania podrzutu i paru innych "drobiazgów" :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
dinin14
Posty: 7
Rejestracja: 2015-09-15, 09:58
Lokalizacja: Chełm

Post autor: dinin14 »

Widziałem strzały z łucznika na youtube i nie wiem w jaki sposób ma to symulować odrzut broni, ponieważ ja nie widzę tam żadnego podrzutu, a wiatrówka gazowa jakiś na pewno ma.
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Z czego to wywnioskowałeś? :shock:
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
dinin14
Posty: 7
Rejestracja: 2015-09-15, 09:58
Lokalizacja: Chełm

Post autor: dinin14 »

Z obserwacji, ludzie strzelają z jednej ręki i ani drgnie, a po sylwetce i chwycie broni nie wyglądają na ekspertów. Wybrałem już crosmana 2240, dzięki za pomoc, gdyby nie ten temat kupiłbym pewnie jakieś PCA, a z tego crosmana będę zadowolony. Pozdrawiam i dziękuje