Wiatrówki FAC

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Kolego Szymon081090, a po co Ci FAC ??? wystarczy mieć dobrą jakościowo wiatrówkę która nie musi przekraczać limitu.

Jak jest to skonstruowane według prawa w twoim przypadku,nie wiem,ale możesz mieć problemy z uzyskaniem zezwolenia.Poza tym ,mając FACa musiałbyś strzelać z niego tylko na licencjonowanych strzelnicach.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Szymon081090
Posty: 7
Rejestracja: 2010-02-26, 19:17
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Szymon081090 »

Nie nie chce kupić FAC jak na razie, obecnie mam sprężynówkę w limicie myślę o przejściu na PCP też w limicie :)
tylko tak pytam planowo na dalszą przyszłość...
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Witaj :>

Jak masz sprężynówkę, to najpierw wyciśnij z niej co się da 8-)
Potem zrób to samo z PCP, jak już nie będzie dawało Ci to satysfakcji, weź się wtedy za FAC-a.
Taka droga da Ci dużo czasu na przemyślenia.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Szymon081090
Posty: 7
Rejestracja: 2010-02-26, 19:17
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Szymon081090 »

ok :) ale ze sprężyn już sporo się nastrzelałem chcę polepszyć wyniki a na dobrego PCP mnie stać 8-)
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Na dobre PCP Cię nie stać, a chcesz kupić FAC-a.
Z tanich rozwiązań masz tylko HW90, a przy nim trzeba też się wykazać, jak przy sprężynie.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Szymon081090
Posty: 7
Rejestracja: 2010-02-26, 19:17
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Szymon081090 »

Mowa o s400 myślę że to dobry sprzęt jak na początek

[ Dodano: 2010-02-26, 21:49 ]
a dodam że strzelam z HW95
Awatar użytkownika
CHUDY150
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-19, 14:18
Lokalizacja: WAWA

Post autor: CHUDY150 »

forestkorsze pisze:Kolego Szymon081090, a po co Ci FAC ??? wystarczy mieć dobrą jakościowo wiatrówkę która nie musi przekraczać limitu.

.
Po co kupować mercedesa, który jeździ po wyżej 200 Km/h , przecież można mieć zadbanego malucha. Który nie przekracza dozwolonej prędkości?

Pytanie co by nie na miejscu.
Posiadanie FACa jest tak samo uzasadnione jak posiadanie szybkiego auta.
FACa można używać na strzelnicy i daje ciut więcej adrenaliny niż zwykły limit i auta sportowe tylko na tor dają to samo.
Nie dla szpanu ( przynajmniej tak to widzę ) . Tylko dla przyjemności, dla samego siebie.
---LOS NAGRADZA PRZYGOTOWANYCH---
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

CHUDY150, Zrozumiałem Twój wywód, ale z pewnością wiesz ,że z limitem można strzelać bardzo celnie.Większa prędkość nie przekłada się na celność. Jest na forum post dotyczący przeliczenia pojemności cylindra względem prędkości wylotowej śrutu,aby otrzymać optymalną prędkość dla danej wiatrówki.Jeżeli dobrze pamiętam ,to wynosiło to
0,30 J - 0,35 J z 1 cm3.

Ja chętnie bym zobaczył kilka tarczek strzelonych przez kolegę Szymona z różnych odległości ,aby zobaczyć jak perfekcyjnie strzela ze sprężyny.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
CHUDY150
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-19, 14:18
Lokalizacja: WAWA

Post autor: CHUDY150 »

Jeśli ktoś decyduje się na FACa, nie koniecznie musi mu zależeć na idealnym skupieniu.
Może po prostu chce poczuć że ma coś mocniejszego.
FACi nie zostały stworzone do zawodów i nie muszą mieć idealnych osiągów co do celności.
W cel wielkości królika na 150m trafisz. Oczywiście u nas jest to zabronione, ale w wielu krajach nie.
Ja jak będę miał nadwyżkę gotówki, to też sobie dokupię FACa.
Nie po to żeby na 50m strzelać do tarczy, bo to bez sensu. Tylko po to, żeby z 200m trafiać w 5-cio litrowy baniak z wodą.

Niektórzy zachowują się jakby FACi były zarazą sportu wiatrówkowego.
A może po prostu sami nie mogą ich mieć.
Może ze względów prawnych, a może nie mają gdzie z nich strzelać.
Decydując się na nad-limit to wiadomo że nie po to żeby jeździć na zawody.
A przynajmniej dla mnie to bzdura, żeby FACi były dyskryminowane na zawodach.
Ostatnio zmieniony 2010-02-27, 10:23 przez CHUDY150, łącznie zmieniany 1 raz.
---LOS NAGRADZA PRZYGOTOWANYCH---
Szymon081090
Posty: 7
Rejestracja: 2010-02-26, 19:17
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Szymon081090 »

Hmm, nie wiedziałem że FACe są mniej celne od limitowych PCP

trochę źle mnie zrozumiałeś panie Sławku, nie myślę o kupnie FACa tylko tak zapytałem ze względu na moją sytuację, a na dobry PCP w limicie naprawdę stać mnie :mrgreen:

Marcin postaram się o tarczki z jutrzejszego strzelana, dzisiaj nie dam rady ale gdy tylko podziurawię kilka tarczek chętnie się pochwale moimi kiepskimi skupieniami :oops:
dołączę kilka zdjęć mojej niuni, ale założę nowy temat w dziale sprężynówek by nie robić bałaganu nie uważasz?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Myślę, że możnaby, wzorem innych forów stworzyć coś w rodzaju "zsypu" i tam wydzielać dyskusje zalożone w konkretnych tematach, a będące biciem piany w istocie.

(chyba, że do "luznych" od razu)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Co potrafi Gunpower SSS - dystans 200m.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tJM1WVhH ... re=related[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KO91Zt_4 ... re=related[/youtube]
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
CHUDY150
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-19, 14:18
Lokalizacja: WAWA

Post autor: CHUDY150 »

januszmariusz - ale w przekonaniu niektórych osób wiatrówka FAC znaczy to samo co trędowaty człowiek.
Skoro nie można jej używać wszędzie gdzie się chce, to najlepiej jej nie kupować i odradzać wszystkim kto chce takową nabyć.
Nie rozumiem czy barierą jest rejestracja czy ograniczone pole co do używania.
A może strach lub bardziej zazdrość, że koleś obok na strzelnicy ze 150m rozwala masywne butelki i inne twarde cele, a inny ze swoim limitem z ledwością na tą odległość trafia w butelkę.

FACa się kupuje przedewszystkim dla frajdy.
Nie dla zawodów i wspaniałych wyników
---LOS NAGRADZA PRZYGOTOWANYCH---
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Miałem HW90 5,5 :evil: , strzelałem z Daystate 5,5 40J jeno tylko na osi 50 m :/
I w takim wypadku uważam, że jest to przerost formy nad treścią.
Na tym dystansie można postrzelać celnie z limitowej wiatrówki, jakiegokolwiek systemu.

Po mimo, że mieszkam w dość dużej aglomeracji, to nie ma tu gdzie postrzelać na legalu na większe dystanse.
Najbliższa duża strzelnica jest koło Piotrkowa Trybunalskiego, to dawny wojskowy kompleks przejęty lobby myśliwskie, gdzie jest oś 200 m.
Czasami mogę tam postrzelać z kbks-u na 50-ce dzięki chłopakom z piotrkowskiego LOK-u.
Wiem, że teren ma duże obłożenie i nie jest wcale łatwo (i tanio) wynająć go na godziny.

Insza sprawa chęć posiadania FAC-a dla samego 'miecia' 8-)
Prawda jest taka, że wielu z nas ma różne przedmioty dla samego ich posiadania.
Mimo iż nie mamy dla nich racjonalnego zastosowania, cieszymy się, że je mamy.
To potrafię zrozumieć i z taką opcją, nawet nie mam zamiaru polemizować :P

Osób chcących posiadać FAC-a nie traktuję jako trędowatych i nie mam zamiaru.
Jeśli ktoś świadomie (z wiedzą ograniczeń stosowania) na to się decyduje, to jego sprawa.

FAC-a niestety nie można stosować tam gdzie się to spodoba posiadaczowi, trzeba o tym pamiętać.
Nie powalczymy z nim również na zawodach, bo takie są przyjęte przepisy przez organizatorów.

P.S.
Moje marzenie CZ-ka lub Iżyk bocznego zapłonu, na tym dobra lupka i puszka po piwie na 200-tnym metrze :mrgreen:

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Szymon081090 pisze:Panowie mam rozumieć iż jeżeli było się karanym nawet za niewielki czyn, oznacza że nie można kupić, posiadać Wiatrówki FAC???
Dokładnie , jeżeli zostałes skazany prawomocnym orzeczeniem sądu za przestępstwo przeciwko życiu, zdrowiu lub mieniu to dostaniesz odmowę zarejestrowania broni pneumatycznej.
PS: Oczywiście nie dotyczy to wykroczeń ;)
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI