PCP jaki ?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Bo to widzita Panowie - baba rzecz nabyta....przychodzi i odchodzi....a dobry karabin jest wierny, zwłaszcza jeśli posiada następujące cechy: (uczcie się młodzi)

- tłumik na paszczy
- idealnie dopracowany port ładowania
- języczek delikatnie ustawiony na 300-400g
- smukłe łoże bez cellulitu
- wypukła, miła baka
- spora pojemność kartusza
- powtarzalne strzały........

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

EEEtaaaam. Sprężyna to jest to co trzeba.

Z pecepem jest jak z penisem. :)
Niby jest a już nie wierzga! :P
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
swt
Posty: 49
Rejestracja: 2015-03-23, 12:24
Lokalizacja: Turek

Post autor: swt »

Bardzo ciekawe stwierdzenie :). A coś w tym dziwnego że chce kupić karabinek na lata ?.
Myślę że taka kwota dla przeciętnego polaka to dość spora sum, którą trzeba dodatkowo odłożyć, i szczerze chce wydać kasę raz a dobrze.
Wracając do tematu wiatrówką PCP dobrze i celnie na jakie odległości można strzelać, czy 100 m to fantazja, czy bez problemów radzi sobie z takimi odległościami ?.
Jeszcze jak możecie jaki karabinek byście mogli mi polecić zamiast rotexa rm8 ?.
swt
Posty: 49
Rejestracja: 2015-03-23, 12:24
Lokalizacja: Turek

Post autor: swt »

Myślałem o sprężynie lecz podobno jest mniej celna i ma odrzut ale to zrozumiałe, a według was czym jest lepsze pcp od sprężyny czy dobra sprężyna tez ma osiągi jak pcp i czy to prawda że po kilku paczkach śrutu jej energia słabnie?.
AirArms TX200MK3 (Dębowy) / DOC 3-9x40 /Sportsmatch OP25C.
Walther CP99 - Diabolo
photochem
Posty: 98
Rejestracja: 2014-06-30, 20:21
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: photochem »

swt pisze:...czy to prawda że po kilku paczkach śrutu jej energia słabnie?.
ano słabnie - mniej czy więcej, ale to już zależy od tego jaką sprężynę zamontowałeś... wtedy za parę(dziesiąt) złotych wymieniasz ją na nową :D
a myślisz że przy PCP-ie nie czekają Cię dodatkowe koszty? kartusze i uszczelki są wiecznie trwałe? No niestety i tu co jakiś czas trzeba cośtam z portfela wysupłać :mrgreen:
HW97k (Dębowy) + DOT 4-16X42| Gamo PR45
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

To proste: im dalej chcesz strzelać, tym większą energię początkową musisz nadać śrutowi. Im większą energię chcesz przed strzałem zgromadzić w sprężynie, tym trudniej będzie ją naciągnąć i tym bardziej będzie kopać. Na 100 m oczywiście da się strzelać z wiatrówki, ale raczej będą to wiatrówki ponadlimitowe (>17J), które w Polsce trzeba zarejestrować i z których można strzelać tylko na strzelnicy. Szkoda zachodu. Lepiej limitowym PCP-em (choć jak się Hiszpan63 obudzi, to zacznie namawiać na sprężyny :^) ) strzelać np. na 50 m. Frajda taka sama, a nawet większa bo to i mniej ganiania do celu, i trafić można bez komputera balistycznego. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Nie wiem, co hiszpan powie o PCP - ale wiem, że z kolegami z SGS strzelaliśmy na strzelnicy w Rembertowie na 100m do łusek (od 7,62 - do 9mm). Celnie - są fotki i jest gdzieś film.
Kwestia wprawy.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Na 100 do łusek nie strzelałem, lecz na 50 do 5,56 tak.
I trafiałem ze swojej chinki. :)
swt pisze:Myślałem o sprężynie lecz podobno jest mniej celna.
Nie prawda.
Należy się bardziej starać, czego pecepowcy nie lubią. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

JesperKyd pisze:...czego pecepowcy nie lubią...
:evil:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

ja mam ten sam karabin od 2009r i tak już zostanie.... :mrgreen:


... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: ...

...i jeszcze syrenkie bosto se dokup...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Z PCP będzie Tobie łatwiej strzelać i ciut łatwiej trafiać . Sprężyna jest bardziej wymagająca i trzeba sporo treningu żeby ją ogarnąć .

Energia nie jest wykładnią celnego strzelania na duże odległości :! ... 3J wystarczają do zdejmowania kapsli na 50m ... 9 J do strzelania do BBs-a na 50m i kapsla na 75 m ... Pokazałem to niejednokrotnie , ale to wymaga treningu i opanowania karabinka sprężynowego .

Niestety prawda jest również taka , że karabin sam nie strzela , a jego możliwości często ogranicza operator. Wiedza i umiejętnosci + dobry zestaw (karabin, optyka) pozwalają na sięganie po odległe cele . Niestety nie od razu .... życie szybko weryfikuje mozliwości i zachciewajki ...
Ślubek pisze:To proste: im dalej chcesz strzelać, tym większą energię początkową musisz nadać śrutowi.
... 50m jest granica balistyczna dla popularnych śrutów . Powyżej tego dystansu wpływ na tor lotu i celność ma dosłownie wszystko ... sikał kolega , to zmieniła się wilgotność , puściłeś bąka , to zagęściło się powietrze , przeleciał komar , to narobił wiatru ... Trza mieć dobrą lufę i sprawny system oraz dobraną pod swoje oczy optykę ... i już . Energia to na szczęście tylko mniej istotny element . A w naszych warunkach 15-16 J to max. czego należy poszukiwać ....


... było nie wrzeszczeć , to bym jeszcze podrzemał ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Kupiłem Rotexa w tamtym tygodniu tu jest moja opinia na jego temat nie będę powielał

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=126989
robertsocha
Posty: 103
Rejestracja: 2014-03-09, 22:55
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: robertsocha »

Wiadomość usunięta przez autora.
Ostatnio zmieniony 2015-06-01, 17:02 przez robertsocha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

robertsocha pisze:Linda strzela do pudełka zapałek to jest realne do wykonania?
... w zasadzie tak ... Próbowałem . Chyba się da , ale mnie zawsze odlatywało całe pudełko mimo trafienia w ściankę . Może gdyby przykleić na gumę do żucia ?? ... no takie tam techniczne niuanse ... Generalnie sam aspekt celności jest możliwy .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Boguś (znam osobiście i razem strzelamy co jakiś czas), serio trafia z długiej na takie dystanse. Nie umniejszając Przemkowi ;) - to świetny strzelec i zawołany myśliwy - współwłaściciel firmy typu "Safari" w Afryce.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42