Optyka firmy Sutter

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ślubek pisze:Myślę, że przeceniasz te marże za logo.
Moje doświadczenie mi podpowiada , że markowy sprzęt jest wart swojej ceny w produktach innowacyjnych / jak ktoś lubi najnowsze / , natomiast w produktach ze średniej i niższej półki odbywa się często / nie zawsze !!! /cenowa jazda po bandzie . Zresztą swój post o Sutterze nie kierowałem do właścicieli sprzętu w cenach powyżej , powiedzmy , 3000 zł , tylko do tych którzy i tak nie posadzą na na swoim optyki o cenie kilkakrotnie przekraczajacej jego wartość .
photochem
Posty: 98
Rejestracja: 2014-06-30, 20:21
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: photochem »

Ślubek pisze:
Jak się dolicza marżę za logo, to rynek zdobywają Ci, którzy towar porównywalnej jakości oferują za niższą cenę, m.in. bez tej marży. Dlatego np. Chińczycy, mając dostęp do taniej siły roboczej, mogą stosować ceny dumpingowe. ...
Prawie się z Tobą zgadzam, tylko że dla chińczyków to nie są "ceny dumpingowe" (z definicji: ceny poniżej kosztów ich wytworzenia, bądź taniej niż na rynku krajowym).
Ponieważ mają tak tanią siłę roboczą (choć to się obecnie zmienia) - robią bardzo tanio i jeszcze im się to opłaca... Zwykle kosztem środowiska, bo takimi "pierdołami" jak filtry, oczyszczalnie ścieków itp., nikt tam się nie przejmuje.
Co do jakości - w ciągu ostatnich kilku lat jakość ich wyrobów naprawdę wzrosła baaardzo (nie wszystkich, rzecz jasna).
HW97k (Dębowy) + DOT 4-16X42| Gamo PR45
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

....jeszcze dwa-trzy lata...i bardzo się zdziwicie.... :roll:
Chinole podrobią wszystko na maszynach producenta. Tylko na 3 i 4 zmianie. Wtedy będzie można kupić np.: Kahles Helia w cenie ZOS... :D
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Spokojnie Piotrek. Koszty pracy i wymagania pracowników w Chinach rosną tak szybko, że jakość i cena dość szybko zrównają się z tymi zachodnimi. :)
:-D
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Optyka firmy Sutter

Post autor: eeepiotr »

Tak
na przykład firma Lenovo to odwieczny podwykonawca IBM
IBM nigdy nie wykonywał laptopów ale je projektował a wykonawstwo w Lenovo i te wszystkie wspaniałe ThinkPady T40 T43 itd to zwykłe "chinole" pod nadzorem wysokiej jakości.
IBM wycofał się z branży PC i odsprzedał podwykonawcom linie ( przez 10 lat na laptopach zmieniała się wielkość Liter IBM i Lenovo) od 3-4 lat został napis Lenovo.
Ja jako miłośnik firmy Dell obserwuję podobną historie ( własność montowni w Łodzi przeszła ponoć do Chińczyka podwykonawcy właściwego producenta).
A gdy rok temu przeczytałem że w Chinach zarejestrowano ok 40mln samochodów w 2013 to zaczynam się zastanawiać nad wielkością ich rynku wewnętrznego i rozwoju przemysłu.
Przykładem zaskoczenie - cena i jakość pistoletu Kandar CP1.
ProSport , PP20
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Przykładem zaskoczenie - cena i jakość pistoletu Kandar CP1.
Przy okazji . Czy lekkie przekręcenie systemu w lewo w stosunku do drewna to naturalna cecha tego pistoletu ?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze: Czy lekkie przekręcenie systemu w lewo w stosunku do drewna to naturalna cecha tego pistoletu ?
... tak , tak ... to ta zaskakująca jakość i solidnośc wykonania opiewana na forach :mrgreen: ... już dwa takie widziałem . Może "lewak" produkował .. :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze:
Filo pisze: Czy lekkie przekręcenie systemu w lewo w stosunku do drewna to naturalna cecha tego pistoletu ?
... tak , tak ... to ta zaskakująca jakość i solidnośc wykonania opiewana na forach :mrgreen: ... już dwa takie widziałem . Może "lewak" produkował .. :lol:
Przyczyna skrzywienia w temacie " CP-1 .. czy będzie hitem ?? ".