luneta kandar 3-9x40 Problem

Moderator: Hiszpan63

śrut19
Posty: 9
Rejestracja: 2014-11-22, 22:09
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: śrut19 »

Dzięki wielkie za pomoc :)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Te montaże od Delty też różne są.
Ta moja DOE na Point Precision siedzi, gdyż śruby mocujące w delcie wchodziły jak w plastelinę i po kilku strzałach lupka by jeździła niczym tramwaj po szynach.

Ogólnie "nowa" Delta w duecie z montażem PP jeszcze się nie rozsypała na 15j sprężynie. A karabinek jak to sprężyna nieco kopie.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

JesperKyd pisze:Ta moja DOE na Point Precision siedzi, gdyż śruby mocujące w delcie wchodziły jak w plastelinę i po kilku strzałach lupka by jeździła niczym tramwaj po szynach.
Z moich dotychczasowych doświadczeń wynikałoby , że nie tyle tanie lupki tracą zero , co marne montaże ( nie znaczy tanie ) nie pozwalają ustabilizować lupki na wiatrówce . Proponuję rozkręcić montaż i sprawdzić czy śruby mocujące montaż na systemie nie odciskają śladu gwintu w otworach aluminium montażu . Jeśli odciskają , to ślady te trzeba głęboko spiłować okrągłym pilnikiem iglakiem . Występowanie tych śladów wskazuje , że część siły z jaką wydaję nam się , że przykręcamy montaż , idzie na pokonanie dodatkowych oporów i w rezultacie montaż jest słabo umocowany . Miałem taki przypadek z niskim montażem produkcji ZOS . Oczywiście nie należy zapominać o odtłuszczeniu wszystkich miejsc styku montażu z szyną .
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Wiecie co moi rostomili ludkowie, czasem jestem zadowolony że nasi młodzi koledzy nie czytają tylko walą z pytaniami, mamy okazję wykazać się wiedzą i podzielić doświadczeniem i przy okazji trochę się poprzekomarzać że aż miło 😜
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
śrut19
Posty: 9
Rejestracja: 2014-11-22, 22:09
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: śrut19 »

Panowie jeszcze nie raz będziecie mi doradzać bo dopiero zaczynam się bawić :D A mam jeszcze jedno takie pytanie ale z innej beczki chodzi mi o śruty czytałem gdzieś ze powinno się je zanurzać w jakimś oleju czy czymś podobnym ale nie wiem czy to prawda?
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

W niczym nie zanurzaj - po prostu kup dobry śrut ....
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
śrut19
Posty: 9
Rejestracja: 2014-11-22, 22:09
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: śrut19 »

Tak myślałem ze głupoty. Używam śrutów JSB Śrut Diabolo JUMBO STRATON 4.5
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Firmę trafiłeś, rodzaju śrutu - nie. ;) Zacznij od Exacta 4,50, ewentualnie po taniości Crosman Pointed. Lufy Crosmana lubią twardszy śrut.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
śrut19
Posty: 9
Rejestracja: 2014-11-22, 22:09
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: śrut19 »

Posiadam tez Exacta 4,50 kupiłem troszkę więcej żeby nie płacić dwa razy przesyłki :D