Celownik na Slavie

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Nigdy nie rozbierać lunety bo nigdy żadna mi nie padła. Ale już znam osoby co miały z tym problemy. Pytanie do ciebie Włodek jest takie czy ta swoją lupę potestowales na skupienie tak na 30m tak konkretnie. Chodzi o to czy jesteś w stanie na tym dystansie wsadzić 10 srutow w 5 groszy. Bo czasem pływanie po wynosi 2cm prawo, lewo, góra, dół i nie da się tego stwierdzić strzelając do puszek itp. Tylko tarcz prawdę ci powie.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Nigdy nie rozbierać lunety bo nigdy żadna mi nie padła.
Parę postów wcześniej sam napisałem , że żadna lupka nigdy mi nie padła i byłem ciekaw jakie są objawy padnięcia lunety . Mój wywód w sprawie naprawy lunety wziął się stąd , że Pmarek3 napisał , że jednym z objawów jest rozregulowywanie się zerowania po kilku , kilkunastu strzałach . Ja z czystej ciekawości rozebrałem swoją tanią lunetę i sporo się nauczyłem / przy okazji niszcząc krzyż / , co pozwoliło mi się wymądrzyć na tym forum czysto teoretycznie chociaż krzyż naprawiłem praktycznie :lol: .
Mam taką chinkę , AR2079A , z której z emeryckiej pozycji strzeleckiej strzelam jak mówisz . No może nie w 5 groszy , ale w 50 góra 60 :lol: . Dla nieznających pozycji krótko ją opiszę chociaż licencji udzieliłem Gebi-emu , ale przecież nie na wyłączność . Do zestawu należącego do pozycji emeryckiej należą : składana drabinka aluminiowa , wygodne krzesełko regulowane w pionie , kocyk rolowany pod karabinek i clou zestawu to znaczy turystyczny stoliczek na którym znajdują się paczki śrutu i butelka z piwem / tylko jedna , bo reszta się chłodzi / w ramach pozyskiwania kapsli strzeleckich . Dalej jak się domyślacie . Wyniki o których wspomniałem najłatwiej uzyskuję na poziomie 2-3 butelki . To nie żart .
Marcin , wiem , że nie pijesz , ale w ramach eksperymentu wypróbuj strzelanie na dopingu :mrgreen: . USPOKAJAJĄCE DZIAŁANIE CHMIELU SPRZYJA SKUPIENIU W PRACY I NA STRZELNICY !!!!!!!!!!!!!!!!!!
fantazja555
Posty: 156
Rejestracja: 2014-08-28, 17:13
Lokalizacja: gacki

Post autor: fantazja555 »

http://allegro.pl/bushnell-3-9x40-sport ... 10121.html kolejna pozycja a czy godna jest uwagi ? nie szukam na siłę po prostu pytam co i jak aby potem podjąć decyzję to będzie moja 1 lupka. Wiec myslę ze nie ma być aż tak wypśna - ao i doby w miarę zum . Będę strzelać max do 50m . Z tym ao tez do końca nie wiem czy z tym czy bez tego nigdy nie miałam lupki
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Badziewie, widziałem ze na iwebie tez polecają ci doc-u wiec nie kombinuj jak koń pod górkę :)

Włodek, na gaziaku może nie widać ale zdaje się że masz szczęście i lupą nie pada. A co do alkoholu to jest to powszechnie znany środek dopingujacy w strzelectwie, kiedyś często stosowany.
Ostatnio zmieniony 2014-09-14, 18:29 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

fantazja555 pisze:nie szukam na siłę po prostu pytam
Lunety nie znam , ale taki krzyż jest najwłaściwszy dla początkującego strzelca " lupownika " . Żadne tam " snajperskie " wynalazki .
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

maximus pisze:A co do alkoholu to jest to powszechnie znany środek dopingujacy w
Duma mnie rozpiera , że osobiście i niezależnie od innych wynalazców wynalazłem / ponownie jak się okazuje / środek chemiczny skupiający śrut na tarczy .
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Filo pisze:ale taki krzyż jest najwłaściwszy dla początkującego strzelca " lupownika "
...początkujący w życiu nie odłoży na tym krzyżu żadnej poprawki, nie dojdzie sam do tego...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

green_thunder pisze: ...początkujący w życiu nie odłoży na tym krzyżu żadnej poprawki, nie dojdzie sam do tego..
Początkujący , jak znam życie i siebie z przed roku , nie odkłada żadnej poprawki . To przychodzi z czasem . Na początku cieszyłem się tym , że uzyskuję jakie takie skupienie , świadczące o tym , że powtarzalnie układam się do strzału . Zresztą radziłem fantajii555 na PW także mil-dota , ale bez snajperskiej siatki pozwalającej na strzelanie z góry na dół .
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

green_thunder pisze: ...początkujący w życiu nie odłoży na tym krzyżu żadnej poprawki, nie dojdzie sam do tego...
Odłoży i dojdzie i już nie będzie początkujący. Sam zaczynałem od "pięciu tysięcy" g...ianych lunet z takim krzyżem, bo jakoś nie wierzyłem w forumowe mądrości :P, tylko teraz bezskutecznie próbuje zapomnieć ile mnie to kosztowało.
Wiatrówki różne
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Hehe i tu Piotr właśnie trafił w sedno z tym nie słuchaniem mądrości forumowy przez nowicjuszy. Często mam wrażenie ze to ja jestem zielony a oni mi doradzają. A skutek jest taki jak Piotr napisał.


Na iwebie jest właśnie doc z montażem za 270.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

fantazja555, masz pw w sprawie DOCa z iwebu. ;)
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

maximus pisze:Często mam wrażenie ze to ja jestem zielony
Negza pisze:Sam zaczynałem od "pięciu tysięcy" g...ianych lunet z takim krzyżem, bo jakoś nie wierzyłem w forumowe mądrości
Ktoś słusznie zauważył , że nie cel jest najważniejszy - najważniejsza jest droga . Co opowiadał by Negza gdyby posłuchał " wyjadaczy " i od razu kupił sprzęt za kilka tysięcy , nawet nie wiedząc czy cała zabawa go wciąga ? Lunetę można kupić i można sprzedać , karabinek i pistolet też . Poszukiwanie tego co nam najbardziej odpowiada jest często ciekawsze od samego strzelania . Maxsimus zapytał mnie , czy powtarzalnie trafiam w 5 groszówkę z 30 m . Do takiego strzelania potrzeba świetnego sprzętu / nie mówiąc o strzelcu / który albo nam się trafi po przerzuceniu kilku lub kilkunastu sztuk tańszego sprzętu , tak jak mnie moja chinka , albo trzeba wydać od razu co najmniej kilkanaście setek . A to od dobrego skupienia na tarczy zaczyna się odkładanie poprawek . Fantazja555 ma jeszcze sporo strzelania przed sobą nim zacznie brać poprawki na wiatr :D .
Istotne jest natomiast przypominanie " młodym " by kupując lunetę w ogóle zwracali uwagę na rodzaj krzyża , bo niektórzy sprzedawcy pisząc elaboraty o zaletach swojego towaru zapominają o tym co istotne . Niektóre lunety miewają nawet trzy typy krzyża do wyboru . Taką lunetą jest bodaj DOC . Jeśli nie , to niech Negza na mnie nie krzyczy ;) i Maximus , że nie sprawdziłem , tylko niech mnie poprawią .
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Włodek, ja zamiast testować na swoim portfelu wolał bym zabrać córkę na wakacje.
A co do krzyża w doc-u to ja znam dwa, milo i duplex.
Diablik + Waver v10 2-10x38