Coś prostego i względnie łatwego w naprawie

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Konkretne dane znajdziesz szukając celownika do G36 . To jest Hensoldt 3x20 do HK G36 . Do wiatrówki raczej nie bardzo ...

Pomijając oczywiście , że nie ma gwarancji iż nie jest to kopia owego celownika do replik asg.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Młotek, gdybyś czas poświęcony na poszukiwania przeznaczył na zbieranie funduszy to przy odrobinie szczęścia zakupiłbyś używanego Weavera RV7 lub Nikona Monarcha III 2-7x32 za około 550zł. Wiem co mówię bo obydwie kupiłem w takiej cenie. I raczej nie martwię się ani o jakość tych szkieł, ani o ich wytrzymałość bo obywda są znane z pancerności i zepsuć je można najwyżej przez głupotę.

Jakość obrazu w obydwu to bajka - na tyle, że na pewno nikomu trafiać nie przeszkadzają czego o tanioszce chińskiej powiedzieć nie można.

W czasie gdy mam swoje RV7 pewnie musiałbym kupić już ze dwa chińczyki, byłbym ciągle wk....ony z powodu nędznego obrazu, mega błędu paralaksy itp. A tak mam porządne i używam i jeszcze sprzedam w razie czego za podobne pieniądze.

Po raz drugi więc proszę zastanów się nad postawieniem realistycznych wymagań. Tanio, szybko i dobrze nie da się osiągnąć jednocześnie. Na pewno chcesz się męczyć i naprawiać?

Jeśli jednak dalej szukasz tanio i do naprawiania to sory. Ja wysiadam bo to nie moja bajka. Z ciekawości zdarzyło mi się kiedyś naprawić jedno Hawke Nite-eye - i to nawet skutecznie. Ale generalnie nie ma to sensu bo jakości optyki nie naprawisz... Przemyśl więc czy chcesz z tego strzelać czy chcesz zobaczyć co w środku.

Pozdrawiam.
:-D
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...po co kupywać, żeby naprawiać???? :shock:

Nie lepiej od razu kupić dobre? :idea:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

No to jak to jest?
Najpierw jedni mówią, że sprzęty tej firmy to już wykonanie iście pancerne, a później inni, że to tani badziew.
Z tego co widziałem, to identyczne używki chodzą na zachodzie po 200$.

Oczywiście domyślam się, że HK G36 ma mniejszego kopa niż sprężynowa wiatrówka (a zwłaszcza hatsan), jednak w przeznaczeniu militarnym optyka musi wytrzymać znacznie więcej.
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Młotek, pobudka. W moim komentarzu nie chodzi o Hensholda. Bo to wogóle nawet nie jest luneta do wiatrówki. Czytaj co Przemek pisze ze zrozumieniem. Nie mówi, że to badziew tylko że to nie do wiatrówki. A Przemek wie co mówi. ;)

Amfibia to też niby samochód, ale jakoś na drogach nie widzę.

Maluch i Seicento tez niby samochód dobry... jak na swoją cenę. Mimo to wolę zamiast nowego Seicento używanego Focusa...

Nie wiem już jak Ci to inaczej napisać więc już nic więcej nie napiszę. ;) Nie chcę, zebyś się na mnie obrażał.
:-D
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

młotek pisze:No to jak to jest?
... nikt nie mówił , że Hensoldt jest kiepski , tylko może Ty zacznij patrzeć co chcesz kupić :idea: ... To jest celownik zintegrowany z szyną picantiny (22mm). Jak zacznisz kombinować z przejściówkami do Hatsana , to koszt celownika przeznaczonego do karabinu wojskowego przekroczy koszt zakupu bardzo dobrej optyki wiatrówkowej :!

pomijając oczywiście aspekt techniczny , jakim jest bardzo bliska odległość od oka tego celownika , wynosząca nawet poniżej 3 cm. Jesteś w stanie zamontować w taki sposób ten celownik na swoim Hatsanie ??? ... wątpię . Dużo łatwiej byłoby zamontować gołego Hensoldta tak , jak zrobił to onegdaj SławeQ na swoim FWB , tyle , że na Hatsanie najprawdopodobniej podbijesz sobie oko ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

Dzięki Hiszpan63, właśnie o taką informację mi chodziło.
Teraz wszystko jasne.
Gdybym gdzieś dokopał się konkretnych parametrów tej optyki, to nie byłoby zawracania gitary.
Pytałem o to nawet sprzedającego (przez aledrogo), jednak urwał się z nim wszelki kontakt.

Z drugiej strony nie dziwcie się, że tak uparcie szukam czegoś lekkiego (< 300 gram, a najchętniej niewiele ponad 200).
Wszelkie zaś solidne optyki, licząc z montażem, będą przynajmniej o 100 gram cięższe.
Dla mnie to raczej pikuś.
Dla mojej Pani już nie.

Tak czy inaczej wielkie dzięki :lol:
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Nio to teraz jeszcze informacja, że przy danych parametrach optycznych lunetka lżejsza i mniejsza będzie droższa.
Dlatego jak ma być około 300g to szukaj właśnie RV7 (278g) lub Monarcha 2-8x32 (380g). Jest też Vortex Crossfire 2-7x32 287g

Lekkie i zgrabne.

Mi się podoba też ten: Vortex. Ale mnie nie stać. :P
:-D
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

O ile z montażem podane lupki wyjdą gdzieś po 350gram (czyli średnio 100 za dużo), to jak przy tak długiej optyce załadować śrut?
Sprawdzałem i nawet przy przesuniętym montażu wygodnie zmieści się max 210mm.
Co więc w takim wymiarze i takiej wadze?
Z tego co widziałem to tylko kolimatory, a z lupek tylko jakieś wynalazki.
Każdy kolimator odpada ze względu wadę wzroku jaką mamy (sks).
Pozostaje wyłącznie kombinowanie z wynalazkami.
Mam czas do wiosny.
Duuużo czasu.
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Rany, nie odczytałem, ze Ty to chcesz na pistoleta sadzać... To bierz Pan Walthera 2x20 bo nic innego nie znajdziesz.... nie ma się nad czym zastanawiać... A te 100gram to trzeba mięśnie ćwiczyć... albo nie kupować takiego kopyta jak Hatsan Supertact - toż to 2,5kg waży a Ty się 100g przejmujesz? Litości.
:-D
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

To już nie pistol, więc te 2,5kg to raczej mało.
Wspomnianego Walthera 2x20 mógłbym zakładać tylko do strzelania bez kolby, co mi się nie zdarza (nie nadaje się).
A o te gramy to z myślą o swojej Pani.
Ze swojej kobiety NRD-owskiej pływaczki robić nie zamierzam.
Zwłaszcza z jej kartą chorobową.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Więc pozostaje Ci tylko ta Delta ... http://deltaoptical.pl/blizej_celu/lune ... d1624.html ...

Miałem , strzelałem . Na Rugerze , Dianie i kilku Slaviach , a skończyła na Iż-u 61. Dobra jakość jak na te pieniądze i serwis bezproblematyczny .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

Wiem.
Kupię taką w ostateczności, kiedy niczego lżejszego nie znajdę.
Niestety w sumie wyjdzie >400gram a to oznacza, że moja Pani będzie grymasić.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Skoro masz czas do wiosny, to jedynie mogę podpisać się pod radą mildota - nie kombinuj, odkładaj pieniądze (np. 2zł dziennie - od dnia założenia wątku zbliżałbyś się już do dodatkowych 150zł) i poluj na RV7.