SR6 Hawke Airmax 3-12x44

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Wierzbin
Posty: 64
Rejestracja: 2008-02-24, 22:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Pomysł z siatką dość nowatorski i odważny.
Tylko jak ustawić lunetę, jak ktoś lubi strzelać na jedno zero?
Albo na 2 zera ale przypuśćmy na 10 i 40m?

No dobra nie marudźmy, ustawiamy zero na 17 i 32m i środek krzyża pokrywa nam się z jednym i drugim zerem. Jednak u siebie mam bardzo płaską trajektorię i środek paraboli mogę strzelać praktycznie środkiem krzyża...
Jakiej wysokości montaż zalecany jest przy takiej siatce? Przy niskim poprawki skraje (od 8-15m i od 35-41m) będą się bardzo różniły od tych przy montażu wysokim.
Przy tak ustawionym zerze (17m) w lunecie z mildotem na 41m strzelałoby się przypuszczalnie 3/4dota w środek kz. Jak wycelować zatem z lunety Hawke?
Dwie gasrurki i dwa szkiełka.
Awatar użytkownika
ugluk
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-24, 13:12
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ugluk »

Tak czy inaczej wychodzi że użyteczne są dwie pierwsze kreseczki pod krzyżem. A reszta w dla picu. W sumie to jakby w normalnym mildocie mieć dodatkowy znacznik pomiędzy środkiem krzyża a pierwszym dotem pod nim.
Ciekawie się natomiast robi jeżeli masz 7,5J - 10J karabinek. Tak jak mój syn. Wtedy krzyż faktycznie nabiera sensu. Zapewne dostanie mu się jednak coś z krzyżem map6. Niedrogo obraz ładny. Krzyż mniej skomplikowany, a przy odpowiednim ustawieniu zera łatwe do zapamiętania poprawki.
SG3MIASTO
wojtek
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-17, 14:04
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: wojtek »

Wiem, że stary temat, ale mam pytanie. Jak duża jest głębia ostrości przy tym dość szerokim obiektywie?
Awatar użytkownika
Wierzbin
Posty: 64
Rejestracja: 2008-02-24, 22:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Zapytaj jeszcze przy jakim powiększeniu, bo ma to diametralne znaczenie ;)
Dwie gasrurki i dwa szkiełka.
wojtek
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-17, 14:04
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: wojtek »

Najchętniej pełen przekrój w skrócie, ale może być też jakieś x7. ;)
Awatar użytkownika
Wierzbin
Posty: 64
Rejestracja: 2008-02-24, 22:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

wojtek pisze:Najchętniej pełen przekrój w skrócie
A ten cały przekrój to przy jakiej nastawie AO? ;)
Wybacz, że tak Cię męczę o to, bo i tak nie mam tej lunety, ale jeśli chcesz uzyskać odpowiedź w jakim zakresie ostrzy luneta w pełnym zakresie powiększeń i zmiennym AO, to masz dobre kilka (kilkanaście) godzin roboty...
Z reguły podaje się jedną nastawę zoom i AO.
Dwie gasrurki i dwa szkiełka.
wojtek
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-17, 14:04
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: wojtek »

To ja poporszę x7 21m :P
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Hehe musiałbym spojrzeć żeby sprawdzić a teraz jest ciemno. Co do oznaczeń AO na lunecie to się mają nijak do rzeczywistości np: najlepiej na 50m widać przy AO ustawionym na 100(jardów albo metrów). Co do ostrości to tor HFT czyli od 8 do 41m ostrzy dobrze na x8 AO miałem ustawione tak jakoś w połowie między 25 a 50. Z resztą jeśli będziesz w Piekarach to sam zobaczysz.
AA EV2 + EB10x42
wojtek
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-17, 14:04
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: wojtek »

Przyznam się, że docelowo właśnie myślałem o nim do hft. Nawet ściągnąłem program ze strony producenta i po pobawieniu się nim, bardzo mi się ta siatka spodobała. Chętnie wykorzystam możliwość popatrzenia przez niego po zawodach.
Pozdrawiam