hw57 głośna, czy tak ma być?

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Założyłem DOCa i wszystko działa jak trzeba. Popykałem trochę i zamianka na RV9. I znowu kupa kręcenia.... tylko w drugą stronę. Nie wiem ile obrotów wcześniej zrobiłem zanim osiągnąłem koniec regulacji, ale teraz musiałem zrobić ich dużo z powrotem. ...

Nie rozumiem co się stało i dlaczego teraz jest dobrze... RV9 nie doznawał żadnych urazów i po ustawieniu trzyma zero. Jestem go pewien. DOCek wydaje się działać prawidłowo.

Jedyne wytłumaczenie jakie mam to to, że poprzednio kręciłem... w złą stronę. :oops: Myślałem, że po tylu miesiącach/latach strzelania już się takich błędów nie popełnia.... :oops:

A nie tak dawno śmiałem się do rozpuku czytając jak jeden kolega kręcił wieżyczką oznaczoną lewo/prawo a zmieniała mu się wysokość punktu trafienia. ; )

Teraz ja mam swoją lekcję pokory...
:-D
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Rutyna zgubna jest. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Właśnie nie rutyna tylko pośpiech... bo żona nad głową marudziła, żebym zostawił te głupie strzeladła i brał się za bardziej pożyteczne w jej mniemaniu zajęcia. .. :evil: Wywaliłem z pięć śrucin i się przeraziłem co to za strzeladło kupiłem i cały tydzień stresu zaliczyłem... będzie się baba w piekle za to smażyć...
:-D
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Wykluła się pewna teoria na temat głośności mojej HW57, Przemo rozebrał i ...on będzie wiedział najlepiej co dalej.
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

To jak tam z tą HW57? Jest już ok? Co jej dolegało?

Jak tam obecnie energia i głośność? Jak kultura pracy?
:-D
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

mildot pisze:To jak tam z tą HW57? Jest już ok?
... nie jest :! ... i nie będzie :idea: ... tłok nie wytwarza poduszki powietrznej nawet przy 4 Julach ... podane przez Tomka średnice cylindra , tłoka i uszczelki nijak się mają do tych w jego karabinku . To jest bubel :! ... póki co zabrakło już koncepcji , co wymodzić . Być może , wyjściem byłoby wyprodukowanie mocno nadwymiarowej uszczelki tłoka . ... O ile nie jest już pęknięty cylinder ... ale z kolei tłok jest sporo mniejszy i nie trzyma wymiarów :/


Kurierex obiecał , że jeszcze pogrzebie , ale chyba tylko już pro forma ... :-?
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Ja swoją w weekend przestrzelałem wreszcie. Mam na razie nieco klapniętą sprężynkę z wersji F więc daje tylko nieco ponad 150m/s na Exact Express. Przy tej energii jest w zasadzie bezgłośna i bezodrzutowa. Bardzo mi się podoba. :)

Teraz musze popracować nad dopieszczeniem i nowymi bebeszkami: sprężyna, prowadnica, kapelusz, PET i nowego typu uszczelka. Do tego dopieszczenie spustu i prowadzenie tłoka. Zobaczymy jak wtedy będzie. :)

Przy okazji zrobię pomiary tłoka i zobaczymy jak to się ma do Tomkowego sprzętu. Może Tomek ma nie od kompletu?

W mojej tłok jest fabrycznie spasowany z cylindrem z dokładnością 0,1mm na średnicy. Prawie ideał.

Może ktoś zapakował do Tomkowej tłok nie od kompletu?
:-D
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

No qrwa pięknie :evil:
Czy przyczyną może być pęknięcie/rozszczelnienie denka cylindra. Z tego co wiem jest on tam wspawany, a przy obecnej "jakości" niemieckiego i nie tylko sprzętu jak najbardziej możliwe.
Może tylko nieszczelne oringi portu? ale to na pewno było sprawdzone.

A tak wszystkim zachwalałem S634 i sam HW kupiłem :evil:

Nie chce ktoś kopić HW 57 z minimalnym przebiegiem :mrgreen:
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

mahonxx pisze:Czy przyczyną może być pęknięcie/rozszczelnienie denka tłoka.
... zaczynamy to podejrzewać .... :(
mahonxx pisze:Może tylko nieszczelne oringi portu?
... jedna z pierwszych kwestii wyeliminowanych ...


Zadzwoń Tomaszu do mnie lub skrobnij nr telefonu ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

mahonxx pisze:Nie chce ktoś kopić HW 57 z minimalnym przebiegiem
...może poprzedni właściciel, zawsze warto zapytać... ;)
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

mahonxx pisze:Czy przyczyną może być pęknięcie/rozszczelnienie denka tłoka.
A czy nie da się tego jakoś naprawić? Wprasować, przyspawać, zgrzać czy coś w tym rodzaju ?
I przy okazji zapytam jeszcze jakie mogły być powody takiej usterki, strzelanie na sucho, diesel ?
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

jimi krewetka pisze:
mahonxx pisze:Nie chce ktoś kopić HW 57 z minimalnym przebiegiem
...może poprzedni właściciel, zawsze warto zapytać... ;)
Jestem przekonany, a wręcz pewny że poprzedni właściciel nie miał wiedzy w temacie ewentualnej usterki. Ta wiatrówka byłą na gwarancji, a każda wymaga poprawienia i ta nawet naprawy.
Na gwarancję nie mogę liczyć, co notabene jest moją winą. Może się da jeszcze coś wykombinować. Będę informował o efektach.
Rozmawiałem właśnie z Hiszpanem i podejmują jeszcze próby, ale nadzieja gaśnie :(
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Coś drgnęło w temacie? Coś już może się wyjaśniło?
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Wiatrówka zostaje u pana doktora.
Mam nadzieję że nadchodzący tydzień przyniesie dobre wieści.
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

No i przyniósł, niestety złe :evil: Przypuszczenia się potwierdziły, denko cylindra jest nieszczelne!!
Próby uszczelnienia nie przyniosły skutku.
Dziękuje Przemowi za zaangażowanie i niestety wiatrówka wraca do mnie.
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44