Strzelanko

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

To ja może pocieszę. ;)
Bez urazy, ale skoro tarcze wyglądają, jak wyglądają, zacznij poszukiwania śrutu od KTK, a i Tomitex do tych 20m powinien dawać radę. Ze swojego doświadczenia -też kiedyś myślałem, że to śrut albo krzywa lufa, a się okazało że strzelec d...a. ;)
I dalej jadę na KTK, bo to ja go ograniczam, a nie on mnie.
Awatar użytkownika
sickboy
Posty: 43
Rejestracja: 2013-08-05, 09:32
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: sickboy »

się okazało że strzelec d...a.
Z tego to ja sobie zdaję sprawę, że strzelec ze mnie jeszcze żaden, ale mam nadzieję, że z czasem i toną śrutu to się zmieni:)
Nowy nabytek FWB 300 :)
Hatsan 90 STG SAS QT + Tasco 8x56
Crossman 1077 + Gamo 3-7x28
Stary Record
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Dokładnie :). Wynik na tarczy to szok ,ale nie wywołany słabym śrutem a raczej umiejętnościami strzelca . Hatsan to rekreacyjny karabinek do rekreacji i na początek obadaj KTK .Też śrut rekreacyjny i tani. A z czasem jak opanujesz chwyt, postawy i prawidłowe ściganie spustu itd. , wtedy można pomyśleć nad poważniejszym śrutem do tarcz . I jeszcze pytanie o tego Hatsana , czy jest po tuningu czy pudełkowy ? To też ma bardzo duże znaczenie .
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Moim zdaniem o czymś zapominacie. Na 10m czy nawet 15m to na tarczy powinna być jedna dziura. Mniejsza lub większa. I nie chodzi mi o dziurkę rozmiaru 5 mm, ale powiedzmy 1 cm. Taka tarcza to nie wina śrutu a strzelca. Zamiast inwestować w droższy śrut po prostu strzelaj z tego co masz. Trudno ci będzie sprawdzić "co lubi twoja lufa" jeśli będziesz popełniał błędy w składaniu się do karabinka i celowaniu. Jak opanujesz karabinek na tyle że wszystkie przestrzeliny będą się układały w jedną kupkę to wtedy pomyślisz o szukaniu optymalnego śrutu do lufy. A na razie ciesz się karabinkiem i trenuj :mrgreen:
Awatar użytkownika
sickboy
Posty: 43
Rejestracja: 2013-08-05, 09:32
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: sickboy »

Harry na razie pudełkowy, tylko dociążony, ale tunning w planach...
Co ciekawe, mimo opinii scope killer, lupka się trzyma:)
Nowy nabytek FWB 300 :)
Hatsan 90 STG SAS QT + Tasco 8x56
Crossman 1077 + Gamo 3-7x28
Stary Record
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Nu tylko się cieszyć że nie padła i oby nie padła . Z tym różnie bywa . Pomyśl o pełnym tuningu zamiast inwestować w droższy śrut a na początek KTK wystarczy do obycia się z karabinkiem . Obadaj test śrutu , czy postawiony śrut na wieżyczce lunety podczas strzału spada czy nie . Jak spada to oznacza kiepską jego pracę i trzeba nad karabinkiem popracować .
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Po pierwsze - co to znaczy na początek tani śrut...a potem co, platynowy ? Stać Cię, to kupuj lepszy, pewniejszy. Przy tym to dociążenie to pomogło, jak umarłemu kadzidło. Dopóki nie wykonasz/zlecisz podstawowego dostosowania karabinka, to nie pisz o wynikach, bo pisał będziesz o loterii :evil:

(rozmyślnie nie użyłem określenia "tuning")
Awatar użytkownika
sickboy
Posty: 43
Rejestracja: 2013-08-05, 09:32
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: sickboy »

Nowy zestaw sprężyny, prowadnicy i uszczelki już zamówione. Zostają "mazidła".
Mam nadzieję, że to na początek wystarczy.
A wyniki wstawiłem właśnie po to, aby od bardziej doświadczonych dowiedzieć się co i jak:)
Wiem, że przed mną dużo treningu, ale myślę, że za jakiś czas, dzięki Waszym wskazòwkom, będę mógł pchwalić się o niebo lepszymi wynikami.
Nowy nabytek FWB 300 :)
Hatsan 90 STG SAS QT + Tasco 8x56
Crossman 1077 + Gamo 3-7x28
Stary Record
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

sickboy pisze:Nowy zestaw sprężyny, prowadnicy i uszczelki już zamówione. Zostają "mazidła"
Do tego jeszcze "podrasuj" spust. :D
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Po pierwsze - co to znaczy na początek tani śrut...a potem co, platynowy ? Stać Cię, to kupuj lepszy, pewniejszy.
Na ten czas nie będzie żadnej różnicy ,czy KTK a JSB. Przy takiej rekreacji z taką wiatrówką i na obecnym poziomie strzelca nawet platynowy nie pomoże . Oczywiście kasę można wydać na lepszy śrut niż KTK . Kasę zawsze można wydać ,ale na początek MOIM zdaniem lepiej mieć 2-3 paczki KTK i się uczyć niż siać pewnie 1 paczką JSB :) w tej samej cenie . Wszystko wedle swego uznania .
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Exact nie ma sobie równych, to fakt.
Lecz ja i z KTK strzelam na krótsze dystanse. Po 30 metrach większość śrucin KTK to już lata gdzie chce, więc chcąc ustrzelić cel na większym dystansie ładuję Exacta.
Zaletą takiego rozwiązania jest nieco tańsze strzelanie. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Mój harry co prawda 55 qt strzelał tak po wyjęciu z pudełka

Obrazek


Obrazek

Hatsany to karabinki rekreacyjne ale czasami zdarza się udany pudełkowiec i można przyzwoicie postrzelać.
U mnie tomitex nie latał celnie a ktk wręcz wyśmienicie. :mrgreen:
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

tao_tsy pisze:ale na początek MOIM zdaniem lepiej mieć 2-3 paczki KTK i się uczyć niż siać pewnie 1 paczką JSB w tej samej cenie . Wszystko wedle swego uznania .
...nie wydaje mi się, bo co: łooo, tak niecelnie mi idzie, ale za miesiąc będzie lepiej, tylko proszę o radę, dlaczego raz góra prawo, potem dół, potem znów...nie, nie ! Na dobrym śrucie, ze zrobioną koronką wiesz, gdzie schrzaniłeś i wiesz, jak poprawić. Jeśli śrut ma być loterią, to o kant (deski) to strzelanko potłuc :/

...a zdanie każdy ma swoje i tak trzymać, łoczywista :P
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

Też tak uważam, jeżeli ktoś ma małe doświadczenie w strzelaniu, to powinien mieć śrut "najlepszy z możliwych", aby zminimalizować rachunek błędu umiejętności strzeleckich ;)
KTK jest dobry np. dla niektórych Chłopaków z Bemowa, którzy jak nie trafią na 50m., strzelając raz za razem to wiedzą, że albo śrucina był osowiały wychodząc już z fabryki, albo Jarek znowu poprzybijał kapsle gwoździkami ;)
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

KTK do 30m daje radę - przynajmniej w mojej lufie.... :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42