Problem z zaświadczeniem do 17J

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Tfu, co by to nie było i jak by nie przebiegało nie życzę ani sobie, ani nikomu :-?
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Aligator
Posty: 45
Rejestracja: 2008-01-12, 11:03
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: Aligator »

Czyli jednak sąsiedzi :x .

Prawdę mówiąc też "jadę po bandzie" mimo, że mam półhektarową działkę za miastem, to strzelam codziennie w domu.
Tzn. jeśli chcę na 20 m, to otwieram okienko w piwnicy, kulochwyt przy ogrodzeniu (za ogrodzeniem paskudna ściana komórki paskudnego sąsiada).
Mnie nie widać, ale słychać: pac, pac. Jak idę z wiatrówką w futerale do samochodu, to sąsiedzi patrzą się jakoś dziwnie :roll: .
Pewnie kiedyś któryś spyta: Panie, a co to tak stuka? I co Pan tak chowa w tej dużej walizce.
Na wszelki wypadek mam w futerale klucz ampulowy, by wrazie czego przynajmniej odkręcić lunetę i montaż.
Pozdrawiam
A.
bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

Kilka razy pytano mnie o zawartość pokrowca jak przechodziłem chodnikiem.. Na szczęście w 99% przypadków pytanie dotyczyło... gitary. Więc zawsze wystarczyła odpowiedź, że "ja po poprostu lubię muzykę" :D
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Eeeech... kombinować człowiek musi jak za Niemca, a przecież to wszystko legalne... :/
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

onichimor pisze:Eeeech... kombinować człowiek musi jak za Niemca, a przecież to wszystko legalne... :/
Polskie realia.. :-?
Ile czasu zajowałby pomiar na komisariacie, 5-10 minut?? Po co więc zabierać sprzęt na tyle czasu, czy nie możnaby robić tego od ręki?
Niby ustawa jest, a osoby takie jak AK są zmuszane do biegania po sądach za posiadanie legalnych wiatrówek.
Miłek z ekipa tyle czasu starają się uporządkować te niejasności.
To nie tak powinno funkcjonować prawo w państwie.. :-?
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

A jak prawo ma sie domnie ?
jestem niepełnoletni ( 16 lat ) , ale żadna z moich wiatrówek nie podlega pod ustawę o broni

Strzelam na podwórku - jego położenie jest trochę niefartowne z 2 stron mam "gołębiarzy" Co wyjdę postrzelać zaraz z domu wyskakują i mnie obserwują :-? Choć jeszcze nie miałem wizyt Policji :>
Lgm2 + Doc
bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

krystian pisze:A jak prawo ma sie domnie ?
jestem niepełnoletni ( 16 lat ) , ale żadna z moich wiatrówek nie podlega pod ustawę o broni
Nasze prawo ma się po prostu do tego nijak. Jest tak niejasno i ogólniko napiasane, że ma wiele luk. Skoro urządzenie do 17 Juli nie jest bronią, to można uważać je za tak samo niebezpieczne jak pistolet na plastkiowe kulki z bazaru. Za pomocą prostego wzoru fizycznego można obliczyć, że 17 Juli to energia jaką kilkuletni chłopiec może przekroczyć rzucając niedużym kamieniem. Zresztą w ustawie nie jest nic napisane o minimalnym wieku, a tym bardziej o pełnoletności - to wymysł sprzedawców. Strzelając limitową wiatrówką na własnym terenie przy trosce o to, żeby śrut nie opuszczał terenu podwórka nie łamiesz żadnego artykułu :)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

To nie jest wymysł sprzedawców, oni mają obowiązek rejestrowania każdego kto kupuje wiatrówkę i do tego potrzebny jest Dowód osobisty. Jednak Ty dalej możesz tą wiatrówkę już odsprzedać bez żadnych ceregieli, no ale na przepisy rady nie ma.
guntuning.com
bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

Sprzedawcy nie mają takiego obozwiązku - w Cekausie i w Akhobby nikt nigdy nie prosił o dowód. Nie trzeba nikogo rejestrować, bo to nie jest broń i policja nie prowadzi takiego spisu :)
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Sharg też odemnie nic nie chciał. Przysłał Harnasia i cześć.
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

Ja kupowałem w sklepie myśliwskim. Poprosili o dowód, ale nie miałem. Wystarczyło prawo jazdy i ustnie podany numer dowodu. Sprzedawca wiedział że nie powinien mnie o to pytać i nie krył zażenowania. Powiedział coś w stylu: wie pan, nam policja kontroluje papiery, wolelibyśmy nie mieć kłopotu.
To była prośba, nie żądanie. Rozbroiło mnie to kompletnie.
Wiatrówki różne
sharpinnova
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-24, 21:09
Lokalizacja: stąd

Post autor: sharpinnova »

no a nie jest najprościej kupić/zrobić tłumik no i przenosić w futerale np. od gitary? ;-)

czego uszy nie słyszą tego sercu nie żal czy jakoś tak