wiatrówka - pomoc w wyborze

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Witam, pozwolę się wtrącić.
Czy kolega zadał sobie zaj..e ważne pytanie, do czego ma służyć ta wiatrówka?
Że do strzelania to na pewno, ale jakiego? -no bo kilka rodzajów strzelectwa pneumatycznego jest.
Jak sądzę, odpowiedź na to pytanie, pomoże w wyborze ...nawet człowiek nie czuje jak mu się rymuje :-) jest jeszcze taka propozycja. http://allegro.pl/sport-i-turystyka?str ... &buyUsed=1 trochę przekracza budżet, ale może można negocjować?
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44
preston
Posty: 15
Rejestracja: 2013-07-13, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: preston »

no powiem Ci, fajna propozycja ale zdecydowanie przekracza mój budżet tym bardziej że 2 tygodnie temu zostałem oszukany na Tablica.pl na 800 zł !
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ziomek, jesteś z Poznania, spotkaj sie z nami pomacaj, posłuchaj. Będziesz wiedział więcej.
Diablik + Waver v10 2-10x38
preston
Posty: 15
Rejestracja: 2013-07-13, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: preston »

Fajnie dzięki za zaproszenie , a jakim sprzętem dysponujecie?

poproszę jeszcze jakieś opinie od strzelających z takich karabinków jak Hatsan 125 i Hatsan 95 cena max 600 zl już z jakąs optyką pewnie kiepską ale zawsze coś na początek

http://tablica.pl/oferta/wiatrowka-hats ... 14310ff209
lub nowa http://allegro.pl/wiatrowka-hatsan-125- ... 02258.html

proszę o opinie jak i tej Hatsan 95 jeśli ktoś miał z nimi do czynienia
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Maciek uważaj, bo ten Hatsan 125 co podałeś linka ma energię do 17 (kilodżuli) :P
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

preston pisze:Fajnie dzięki za zaproszenie , a jakim sprzętem dysponujecie?

Całkiem przyzwoitym. ;)
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

maximus pisze:
preston pisze:Fajnie dzięki za zaproszenie , a jakim sprzętem dysponujecie?

Całkiem przyzwoitym. ;)
... nieprawda :! ... całkiem nieprzyzwoicie celnym , nieprzyzwoicie ztuningowanym , nieprzyzwoicie wypasionym , z nieprzyzwoicie średnio-wysokich półek :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
preston
Posty: 15
Rejestracja: 2013-07-13, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: preston »

Dlaczego miałbym uważać na tego hatsana 125? mocny? każda ma moc do 17j lepsza bylaby ta używka czy nówka jak sie ma do tego modelu Hatsan 95?
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Przeczytaj dobrze jego energię w ogłoszeniu :P
jego energia nie jest do 17J tylko do 17KJ (kilodżuli) :mrgreen:
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

preston pisze:Dlaczego miałbym uważać na tego hatsana 125?
... bo to wielki , ciężki mel , wyprodukowany pod kątem dużych energii :idea:
preston pisze: każda ma moc do 17j
... każda powinna mieć energię do 17J :! ... co nie oznacza , że ma . A nawet jeżeli ma , to nie oznacza , że dobrze pracuje zduszona do limitu polskiego .. :P
preston pisze:lepsza bylaby ta używka czy nówka
... żadna ... :idea:
preston pisze:jak sie ma do tego modelu Hatsan 95?
... nijak :P ... a H95 to całkiem przyzwoity karabinek .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
preston
Posty: 15
Rejestracja: 2013-07-13, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: preston »

Hiszpan63 trochę wymijające odpowiedzi może rozwiniesz?
co masz przeciwko Hatsanowi125 a co jest za Hatsanem 95 twoje zdanie będzie dla mnie cenne , to że wiatrówka jest ciężka mnie nie przeraża , że mocna też nie , oglądałem na yt testy na skupienie na różnych odległościach i jestem pod wrażeniem tej H125 , btw jest jeszcze model Hatsan 90 coś wiecie , wybór już ograniczyłem do tych 3 modeli tzn
Hatsan 125 / 95 /90
i na dniach chciałbym dokonać zakupu proszę o konkrety jeśli takie macie nie chce gdybania
jakość / cena
moc / celność (zdaje sobie sprawę, że sztuka sztuce nie będzie równa zależy jak się trafi jednak po jakiś inwestycjach każdy z tych modeli da się wyprowadzić
waga mnie nie przeraża
a to że wklepał omyłkowo kJ to wybaczę choć by z tego powodu że obie litery są obok siebie :) mógł się pomylić i tyle
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

preston pisze: to że wiatrówka jest ciężka mnie nie przeraża
Wystrzel z Hatsana125 1/4 paczki śrutu z postawy stojącej a zmienisz zdanie :D
...dodatkowo przy takiej postawie o przyzwoitym skupieniu możesz zapomnieć.
Ostatnio zmieniony 2013-07-16, 21:21 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

preston pisze:Hiszpan63 trochę wymijające odpowiedzi może rozwiniesz?
... a co tu wymijającego ??/ :shock: :shock: ... zacznij czytać dokładnie o konkretnym modelu , pod kątem jego sprawności energetycznej :idea: h125 jest karabinkiem przygotowanym do dużych energii ... 23-26 J :! Wykastrowany do limitu 17J dusi się , a cykl strzału podobny jest do przejazdu pociągu towarowego :P
preston pisze: jednak po jakiś inwestycjach każdy z tych modeli da się wyprowadzić
w H125 można inwestować do woli , ale ciągle masz tylko Hatsana i ciągle nie dorówna karabinkom przygotowanym do naszego limitu , przy czym za tą kasę(karabin + tuning) można kupić już niezły karabinek :P
preston pisze:oglądałem na yt testy na skupienie na różnych odległościach i jestem pod wrażeniem tej H125
... a ja nie :P ... i wrażenia nie zrobił na mnie żadnego , a już najmniej pozytywnego ...
preston pisze: że mocna też nie
... ma mieć do 17 J i kropka . Powyżej tego już obowiązkowa rejestracja , strzelanie na koncesjonowanych strzelnicach :idea: A akurat ja doskonale wiem , że nie w energii siła i celność na dużych dystansach . Niestety taka wiedza przychodzi z upływem czasu , upływem zawartości portfela i nabytych (lub nigdy nie :! ) umiejętności strzeleckich ... :P


... z tych trzech , tylko H95 + tuning ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
preston
Posty: 15
Rejestracja: 2013-07-13, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: preston »

W jaki sposób h125 jest wykastrowany nie znam się na tym, jak i przyznam bez bicia że mało rozumiem tzw "cykl strzału" ?
Po drugie nie chcę się z nikim tu ścigać na jakość posiadanej wiatrówki, nie o to mi chodzi, tym samym nie będę się czuć nikim gorszym posiadając hatsana ( musiałbyś widzieć co mam teraz :) , pewnie oddał byś mi swój z litości :) ). Dziękuje za twoje zdanie względem H125 nie podoba ci się jest do niczego rozumiem twoje zdanie i za takie też dziękuje nic nie dzieje się bez powodu.
A teraz pomóż mi w temacie H90 i H95 jakie są między nimi różnice , wady zalety o ile te drugie w ogóle występują pod banderą Hatsana>?
Niestety budżet taki jak pisałem, może gdyby nie okradli mnie na tablicy na 800 zł mógłbym dać więcej ale z 2 strony rozsądek podpowiada mi że na pierwszą "lepszą" wiatrówkę lepiej stracić mniej i nauczyć się czegoś choćby na błędach bez nich w końcu nie byli byśmy co raz to mądrzejsi nie ?
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Przemek już Tobie odpowiedział na pytanie o kastracie. :-?
Hiszpan63 pisze:
preston pisze:Hiszpan63 trochę wymijające odpowiedzi może rozwiniesz?
... a co tu wymijającego ??/ :shock: :shock: ... zacznij czytać dokładnie o konkretnym modelu , pod kątem jego sprawności energetycznej :idea: h125 jest karabinkiem przygotowanym do dużych energii ... 23-26 J :! Wykastrowany do limitu 17J dusi się , a cykl strzału podobny jest do przejazdu pociągu towarowego :P
preston pisze: jednak po jakiś inwestycjach każdy z tych modeli da się wyprowadzić
w H125 można inwestować do woli , ale ciągle masz tylko Hatsana i ciągle nie dorówna karabinkom przygotowanym do naszego limitu , przy czym za tą kasę(karabin + tuning) można kupić już niezły karabinek :P
...
A wszystko o Hatsanach wyczytasz na tawernie!
http://www.e-tawerna.pl/viewforum.php?f=30

Więc...

[scroll]Miłej lektury............ Miłej lektury............ Miłej lektury............ Miłej lektury............ Miłej lektury............ [/scroll]
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)