Otwarte a luneta

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ad. 1 . .... tak ..
Ad. 2 . .... noooo ...
Ad. 3 . .... niewielkie ma znaczenie gdzie masz "0" . Możesz mieć i na 30-tym metrze .... skoro gośc z Koltera tak polecał ... :lol: ... a znaczenie ma takie , że to Tobie mają pasować poprawki na każdym dystansie ... :P
rafalsb pisze:Jeśli chodzi o technikę to myślę, że nie jest źle.
... no chyba jednak nie bardzo , skoro nie potrafisz ostrzelać wszystkich dystansów , a do tego z całą pewnością zrywasz strzały (to trafianie na prawo od punktu celowania ) .
rafalsb pisze:Jak to nic więcej nie kręcić? Chcesz powiedzieć, ze na każdym dystansie strzelać z jednego ustawienia lunety?
... ja nie chcę już nic powiedzieć :idea: ... ja to już powiedziałem ... :! ... a Ty zrobisz jak będzie Ci najwygodniej . Niestety nie masz celownika z górnej półki , więc albo zaakceptujesz jego niedoskonałości i nauczysz się z nim posługiwać , albo dalej będziesz strzelał jak strzelasz i tyle . Im mniej kręcisz , tym samym eliminujesz zmiany w punkcie trafiania . Niestety nikt jeszcze nie wymyślił uniwersalnego celownika dla wszystkich i do każdego rodzaju strzelań .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
rafalsb
Posty: 22
Rejestracja: 2013-06-10, 16:34
Lokalizacja: Toruń

Post autor: rafalsb »

Hiszpan63 pisze:no chyba jednak nie bardzo , skoro nie potrafisz ostrzelać wszystkich dystansów , a do tego z całą pewnością zrywasz strzały (to trafianie na prawo od punktu celowania )
Czym jest zerwany strzał? Chodzi o nieumiejętne naciskanie na spust?
Hiszpan63 pisze: ... ja nie chcę już nic powiedzieć :idea: ... ja to już powiedziałem ... :! ... a Ty zrobisz jak będzie Ci najwygodniej . Niestety nie masz celownika z górnej półki , więc albo zaakceptujesz jego niedoskonałości i nauczysz się z nim posługiwać , albo dalej będziesz strzelał jak strzelasz i tyle . Im mniej kręcisz , tym samym eliminujesz zmiany w punkcie trafiania . Niestety nikt jeszcze nie wymyślił uniwersalnego celownika dla wszystkich i do każdego rodzaju strzelań .
Dobrze, że się zarejestrowałem na forum. Nie wiedziałem, że zmiany ustawień ostrości obrazu mają wpływ na ułożenie krzyża. W mojej lunecie jest tak jak w aparacie fotograficznym analogowym. Jeśli chcę widzieć cel ostro muszę podkręcić ją dokładnie. Inaczej widzę rozmazaną i to nie jest strzelanie.

No to do dzisiaj byłem dumny z mojej lunety:) Ile musiałbym uszczuplić mój portfel, żeby luneta sprawiedliwie oddawała rzeczywistość?

PS. Nie wiem co jest do wyśmiewania, że zasugerowałem się filmem z koltera:) Wychodzą z inicjatywą do ludzi, więc lepsze jest to niż nic. Jeśli nie są specjalistami to szkoda, że nikt ktoś nie zrobi lepszego filmu o tym:) Z chęcią bym obejrzał.
Gamo Big Cat 1250 + Luneta Center Point Adventure 4-16x 40 AO Mil-Dot
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

rafalsb pisze: Nie wiedziałem, że zmiany ustawień ostrości obrazu mają wpływ na ułożenie krzyża.
. Nie powinny mieć :idea: ... ale często w chińskich celownikach taka przypadłość występuje i trzeba z tym żyć . Mało tego , podwojenie , a nawet potrojenie wartości celownika , też nie gwarantuje że wszystko Ci podpasuje .
rafalsb pisze:PS. Nie wiem co jest do wyśmiewania, że zasugerowałem się filmem z koltera:) Wychodzą z inicjatywą do ludzi, więc lepsze jest to niż nic. Jeśli nie są specjalistami to szkoda, że nikt ktoś nie zrobi lepszego filmu o tym:) Z chęcią bym obejrzał.
Rzecz w tym , że nie chodzi o filmiki , ani o ich inicjatywę , tylko o fakt , że dla różnych karabinków , w zależności od energii , z różną optyką na konkretnym montażu , przy różnym sposobie strzelania , przy zastosowaniu konkretnego (zawsze tego samego ) śrutu , zasadność ustalenia "0"-a na danej odległości także będzie inna .

Wiele czytania przed Tobą . Jak przebrniesz przez podstawowe zagadnienia , łącznie z balistyką śrutu i medycyną stosowaną , to i rozjasni Ci się w głowie .
rafalsb pisze:Czym jest zerwany strzał? Chodzi o nieumiejętne naciskanie na spust?
... dokładnie tak ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
rafalsb
Posty: 22
Rejestracja: 2013-06-10, 16:34
Lokalizacja: Toruń

Post autor: rafalsb »

Z chęcią poczytam o tym co wspomniałeś. Jeśli znasz jakieś fajne źródełka,ktore warto polecić do poczytania(artykuły,literatura) to będę wdzięczyny.

Mimo wszystko dzięki za poświęcony czas.
Gamo Big Cat 1250 + Luneta Center Point Adventure 4-16x 40 AO Mil-Dot
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

W jednym źródełku właśnie siedzisz, następne źródełka to inne fora wiatrówkowe i strzeleckie. Kilka miesięcy czytania, w trakcie którego same pojawią się następne źródełka.
Awatar użytkownika
rafalsb
Posty: 22
Rejestracja: 2013-06-10, 16:34
Lokalizacja: Toruń

Post autor: rafalsb »

Przyda się liznać troche teorii:)
Gamo Big Cat 1250 + Luneta Center Point Adventure 4-16x 40 AO Mil-Dot