Tarcza moja pierwsza na forum

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

Awatar użytkownika
Seamaster
Posty: 99
Rejestracja: 2013-04-12, 15:02
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Seamaster »

Wiem chłopaki że prawdopodobnie po tym co napiszę sucha nitka na mnie nie zostanie, tym bardziej że tarczka została zutylizowana, ale na ostatnim strzelanku postanowiliśmy na stojaka z wolnej ręki z otwartych postrzelać do tarcz na 50 metrów ( karabinki Slavia 634 ultra) uściślając to mi bardzo zależało bo kolega kilka dni wcześniej w taki sposób 7 z 10 przestrzelin miał w czarnym polu....Takie strzelanie to koszmar :mrgreen: Celując odniosłem wrażenie że trafianie może być tylko dziełem przypadku...A wynik :shock: mnie zaskoczył, na 10 strzałów 4 przestrzeliny były w czarnym polu obok siebie tak że można je było przykryć monetą 2 zł a pozostałe 6 w ładnej grupce o polu jakieś 8x6 cm niestety sporo poniżej. Myślę :idea: że to może nie być dziełem przypadku :P dlatego będę ćwiczył :P Moim skromnym zdaniem jest tak że wynik może zaskoczyć strzelca, myślę że kolega odkrył w sobie talent i jego wynik jest godny pozazdroszczenia, aż strach pomyśleć co zrobi jak w łapki dostanie lepszy karabinek, lupkę śrut...
Pamiętajcie że napisał iż strzela sam dla siebie, czyli nie dla poklasku, pochwalił się bardzo dobrym wynikiem bo od tego jest także to forum, a gdyby ktoś chciał kiedyś jego świetny wynik weryfikować to pamiętajcie że "stopień głupoty postępowania człowieka jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających mu się osób" :mrgreen: :mrgreen:
Slavioza i cykloza :P
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Panowie ustalmy jedną rzecz ,tarcza i wynik na niej a puszka po piwie to dwie inne rzeczy.
Puszka jest ogromnym celem w porównaniu do dyszki na tarczy lub kz nawet 40.
Na 30-40 metrze przy dobrze ustawionym karabinku( w miarę stabilnie i powtarzalnie strzelającym) trzeba być ślepym na jedno ucho żeby w nią nie trafić ;) :mrgreen:

Ja oczywiście chętnie się umówię i popatrzę na ten wyczyn bo to wyczyn i mam nadzieję że koparą zaryje o ziemię z wrażenia.

Dla mnie te tarczki były bajeczką a kolegi jest znacznie znacznie lepsza.

Obrazek

Obrazek

Pozycja siedząca podparta o poduchę (wygodna)
dystans 15-30 m.
śrut ktk
karabinek hatsan 55 3 generacji + leapers 3-9x32ao

Bez śmiechu i kpin spotkajmy się postrzelamy zobaczymy.
Fajnie poznać kogoś z okolicy i razem postrzelać a nie w samotności ;)
Jak koledze pasuję teraz przez majówkę się umówić to ja bardzo chętnie np. w sobotę koło południa bedę na strzelnicy na Podlesiu koło działek.

Zgadzam się z poprzednikiem ,że czym więcej oczy patrzy na ręce tym wynik gorszy od po prostu stres .
Ale strzelając do tarczy nawet ze stresem można ocenić możliwości karabina i strzelca po skupieni na niej.Także wynik powinien teoretycznie być zbliżony do prezentowanego przez kolegę.
cone12
Posty: 16
Rejestracja: 2013-04-20, 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cone12 »

Jak tylko będzie ładna pogoda to przyjadę na strzelnice. Jednak wyniku nie udało mi się powtórzyć dzisiaj choć bardzo się starałem:), ale skupienie było w czarnym polu, oprócz 2 zerwanych strzałów. Nie zrobiłem zdjęcia niestety:( Więc do zobaczenia w sobotę.
Awatar użytkownika
Seamaster
Posty: 99
Rejestracja: 2013-04-12, 15:02
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Seamaster »

Wcześniej pisałem o tarczce strzelonej kilka dni temu: na 50 m z wolnej ręki stojąc, znalazłem ją dzisiaj na strzelnicy - zachowała się jako rozpałka do ogniska :mrgreen: Ale w sumie nie ma się czym pochwalić :oops:
Po dzisiejszym strzelanku na koniec spróbowałem szczęścia ponownie, wyszło coś takiego:
(Slavia 634 Ultra, 10 x JSB Exact, pozycja stojąca z wolnej ręki, 50 m przyrządy otwarte) :shock:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a4 ... 1a5c0.html
Może będę jednak ćwiczył takie strzelanie :lol: spodobało mi się :P
A kolega z Hatsanem niech się nie zniechęca ino ćwiczy, ćwiczy, ćwiczy, raz się udało, OK super, ale trzeba to powtórzyć... wielokrotnie :P
Slavioza i cykloza :P
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Ja w sobotę oczywiście przyjeżdżam poznać nowego kolegę po lufie a jak będziesz sobie życzył zweryfikujemy tarczkę to jak najbardziej ,potrenujemy pogadamy .Może strzeli się coś ładnego to pokażemy na forum.
Tarcza mało ważna.
Najważniejsza dobra zabawa .Na pewno się znamy z widzenia ze strzelnicy bo strzelam tam od dawna i na pewno się spotkaliśmy.
Do zobaczenia w sobotę na Podlesiu ,oczywiście piwko obowiązkowe a może coś więcej. :mrgreen: :mrgreen:


Obrazek
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Widzę Panowie pełen profesjonalizm w przygotowaniach do treningu... :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

A jak zawsze ,to akurat fota z marca była a więc zimno grzać się trza było a i moja urodzinowa buteleczka.Bo gdzie spędzić urodzinki jak nie na strzelnicy w gronie kolegów :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek
cone12
Posty: 16
Rejestracja: 2013-04-20, 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cone12 »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc0 ... 1ec55.html
Chinka B3 mojego taty, strzelał mój tata, śrut gamo pro hunter, poz stojaca nie podparta, 15m, bla bla... a i luneta KANDAR 3-9x40
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c3 ... da944.html
A to moje z 15 metrów:)
Taki mały trening przed jutrem:) Oby pogoda dopisała;p
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Właśnie wróciłem z pracy leje okrutnie ale może się wypogodzi.Jak nie będzie lało będę koło 12.
Do zobaczenia :mrgreen:
cone12
Posty: 16
Rejestracja: 2013-04-20, 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cone12 »

Przestało troche mżyć a moje kości mówią że nie będzie padać:) wybieramy się z Bratem na strzelnice:D
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Ja też właśnie wstałem wypijam kawkę i jadę :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Walnij trzy duże espresso - to poprawi skupienie.... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

I wspólne spotkanie doszło do skutku.
Pogoda nagle się zmieniła przestało padać i zrobiło się bezwietrznie.
Spotkałem się z twórcą kontrowersyjne tarczki i jego bratem.
Niestety tarczka nie została powtórzona ,wspólnie stwierdziliśmy że jednak było to dzieło przypadku niż umiejętności i powtarzalności karabinka.
Karabinek hatsan 90 + comet 3-9x40.
Generalnie powinien być problem z trafieniem tym sprzętem w puszkę na 20 metrze(lunetka teoretycznie powinna zostać rozszarpana przez hatsana po 50 strzałach) ale ku mojemu zaskoczeniu kolega trafiał muflony na 40 metrze z powtarzalnością 8/10.
Całe spotkanie w miłej atmosferze i zabawa była przednia A OTO W TYM WSZYSTKIM CHODZI. :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:
Parę fotek ze spotkania....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
cone12
Posty: 16
Rejestracja: 2013-04-20, 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: cone12 »

Awatar użytkownika
mogadisz2
Posty: 8
Rejestracja: 2012-10-17, 18:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: mogadisz2 »

Zabawa była fajna, kolega dał postrzelać(sprzęt baja),szkoda że mój gamoń się posypał.
Gamo Whisper IGT