Tłumik Weihrauch HW30s Aktualizacja i Rozwiązanie Problemu

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

Jeżeli ma być tylko wizualnie, to możesz kupić separator- może przy okazji zwiększyć celność .
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Dobry tłumik też celności nie pogorszy, natomiast fajnie wygląda na ucince i robi za dźwignię. Miałem parę Hogan/Senio na sprężynach i nie narzekałem...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

Zgadzam się z tobą. To jest po prostu kwestia osobista ,każdemu jest wygodniej inaczej . :)
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
mklip
Posty: 14
Rejestracja: 2013-03-30, 13:18
Lokalizacja: Dobrzany

Post autor: mklip »

Okey dokonałem pewnego wyboru a własciwie zakupu ale to narazie cicho szaaa :) Jak się okaże że wybór był dobry podzielę się tutaj wrażeniami :) Pozdrówki dla Wszystkich.
mklip
Posty: 14
Rejestracja: 2013-03-30, 13:18
Lokalizacja: Dobrzany

Post autor: mklip »

Jak pisałem wczesniej poszukiwałem tłumika do mojego HW30s. Sprawa była o tyle skomplikowana że nie chcialem robić żadnych przeróbek w stylu ucinka lufy czy robienie na niej gwintu pod tłumik nakręcany. Problemem więc było dobranie tłumika któremu nie ''przeszkadzałyby'' frezy muszki które wystają lekko ponad obwód lufy i przez to lufa nie jest idealnie okrągła. Pierwszym rozwiązaniem było zamówienie tłumika Webley Xocet ze sklepu Sharg. Jednak okazalo się że jest problem z osiowym zamocowaniem tego tłumika. Także powędrował on na zwrot do sklepu :( W między czasie przegladałem fora w poszukiwaniu rozwiązań. Natrafilem na uzytkownika na jednym z for któremu kto robił tłumik na zamowienie. Jednak karabinek ta osoba już dawno sprzedała. Ale po tygodniu poszukiwan okazało się że jest w posiadaniu tego tłumika na dal i udało jej się go odnaleźć :) Tak więc po zakupie jestem posiadaczem wysmienitego tłumika a własciwie to separatora. posiada on w srodku wieksza srednice na długosci 30 mm czyli tyle maja długosc frezy od muszki tak żeby ładnie się wsuwał. Po 2 stronach tłumika są po 2 malutkie srubki robaczkowe na 2 mm imbusik. Mocowanie jest swietne żadnego pogorszenia skupienia czy czegokolwiek innego. Dodam jeszcze że wykonanie tłumika jest na 6+ malowany farbą proszkową na czarno. Tłumik po paru latach uzytkowania a potem leżakowania wygląda jak nóweczka. Także problem z tłumikiem załatwiony :) Pozdrawiam Wszystkich Bardzo Serdecznie :)