Nowy nabytek

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

said
Posty: 11
Rejestracja: 2012-12-26, 07:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: said »

kurcze kumpel nabił mi ćwieka bo kupił sobie coś takiego http://allegro.pl/wiatrowka-baikal-mp-5 ... 87935.html
twierdzi że ruskie jest lepsze niż czeskie co wy na to? :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

said pisze:twierdzi że ruskie jest lepsze niż czeskie co wy na to?
.. jest lepsze , bo .... tańsze :lol: :lol: ... i życzę powodzenia w cywilizowaniu spustu w Iż-u.
a co do slavi , to trzeba być naprawdę dobrym strzelcem by powtarzalnie w taki kapselek trafiać.
:lol: :lol: ... powiedz to chłopakom z Bemowa :mrgreen: Tam co drugi w ostatnich latach miał Slavie i jakoś nie mieli problemów z trafianiem w kapsle ... :P ... strzelać trzeba lubić , ale trafiać trzeba się nauczyć ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ten Bajkał z tą plastikową kostką to rewelacja. :mrgreen: Chyba w fabryce zmienili inżynierów, albo księgowa obcięła budżet. Ja bym brał Slavie.
guntuning.com
said
Posty: 11
Rejestracja: 2012-12-26, 07:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: said »

dobra nie kopcie leżącego :):) mam w domu Lidera więc chciałbym tym razem kupić coś z czego będę zadowolony i nie rozsypie się po 2 latach miałem 1500zł odłożone ale.....................kupiłem Nikona :) no co aparatu też nie miałem :( został mi tysiąc :) Hatsan STG 90 QT to też durny wybór??? Dobra dobra kupię Slavię :)
Awatar użytkownika
Shelter_kc
Posty: 204
Rejestracja: 2012-11-02, 17:35
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: Shelter_kc »

tao_tsy pisze:Mając 1500 zł do dyspozycji z planem strzelania do kapsla z 50 m , nie bawił bym się w półśrodki typu slavia. Szybciej i powtarzalnie osiągnąć to można z HW 97 używka dopieszczona i jeszcze na lunetę PP zostanie. Ale to tylko moje takie zdanie a co do slavi , to trzeba być naprawdę dobrym strzelcem by powtarzalnie w taki kapselek trafiać.
Gdyby Kingkong to przeczytał :). Slavia nie jest półśrodkiem, jest to inna półka cenowa inna waga i segment sprzętowy niż najwyższy model sprężynówki z dolnym naciągiem Weihraucha.
Kolega prosi o radę jaki karabinek kupić jako pierwszy.
Wyobraź sobie, że młody kierowca odbiera prawo jazdy i rozważa czy kupić Fabię, Polo a może coś małego z oferty Tata Motors. Na co jego kolega, doświadczony kierowca mówi mu... w cenie nowej Fabii to może kup sobie używanego Merca najlepiej S500 bo reszta to półśrodki. Wiem, że znajdą się obrońcy tej teorii ale nie każdy ma ochotę jeździć wielką gablotą nie czując jeszcze dobrze odległości, nie potrafiąc opanować mocy itd... Nie każdy również ma ochotę dźwigać prawie 5 kg karabinek z optyką kiedy ma problemy z utrzymaniem muszki na celu.
Jako drugi karabinek polecam Ci HW97K a najlepiej KT :mrgreen:
Rock&roll to nie rurki z kremem
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Przemku , to tylko świadczy o klasie strzeleckiej chłopaków z Bemowa :). Bez rzetelnej nauki niema wyników.
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

A co do pierwszej wiatrówki jaką bym doradzał bez wchodzenia w wielkie koszta to : Crosman Vantage . Dwa-Ja tylko napisałem moje zdanie co do funduszu 1500 zł. Najlepszym sposobem na wybranie wiatrówki jest dobranie jej po przez możliwość pomacania różnych modeli na strzelnicy itp..
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

A ja za 1500 kupił bym sobie bsa lonestar za 1000, zestaw do ladowania za 150, doc-a za 200, montaż za 30zł i butelke 4l 200 bar za ok 100 zł. i miał bym w nosie wszystkie sprężyny :P. tylko że został już 1000 :(
Diablik + Waver v10 2-10x38
said
Posty: 11
Rejestracja: 2012-12-26, 07:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: said »

podjąłem decyzję kupuję Slavie 634 u Cekaus'a mam nadzieję że już w przyszłym tygodniu dziękuję wszystkim za swoje wypowiedzi zwłaszcza Hiszpanowi :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

maximus pisze:A ja za 1500 kupił bym sobie bsa lonestar za 1000, zestaw do ladowania za 150, doc-a za 200, montaż za 30zł i butelke 4l 200 bar za ok 100 zł. i miał bym w nosie wszystkie sprężyny :P. tylko że został już 1000 :(
...tak jest Marcin, popieram, bo slavie to były karabinki na lata 80-te, Czesi stoją od dawna w miejscu...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

green_thunder pisze: bo slavie to były karabinki na lata 80-te,
... ciekawe , że najwięcej tak gderających jest wśród tych , co Slavie oglądają tylko na obrazkach i zdjęciach :lol: :lol: ... użytkownicy maja zgoła odmienne zdanie ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Miałem możliwość postrzelania parokrotnie Slavią po tuningu Hogana. I nie powiem , że jest zła itp. . Wręcz przeciwnie byłem zaskoczony naciągiem i kulturą pracy wiatrówki w 14 J . Lecz na dalsze dystanse 70 - 80 m miałem lepszą celność swoim Questem w 17 J pod chmurką ( wiaterek robi swoje ) . Slavia jest ok ale cena jej jest jak dla mnie nie do przyjęcia. Gdyby koszt był w granicach 500 zł to jo :) . A o wyglądzie już nie wspomnę .
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ja nie psioczę na slavie bo nie miałem , do tego dzięki hiszpanowi wiem ze da się strzelać ultra precyzyjne. Z tym że Przemek to ewenement. Slavia jest brzydka i cena nie adekwatna do tego co oferuje. Jestem przekonany że przeciętny strzelec jakim jestem Lonestarem obstrzelał by wiekszość użytkowników slavii. Dla mnie w strzelaniu najprzyjemniejsze jest trafianie a PCP daje mi większe szanse na to.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...ja o slavii zdania nie zmienię, z powodów chociażby tych, które Marcin wymienił...a że może wystrzelać 10/10 to mnie nie powala...
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Ja tam slavke 634 z cekaus'a miałem, kupiłem używkę w stanie idealnym i w takim stanie sprzedałem za chyba 550 PLN. Gdyby nie to, że na TX zbierałem to nigdy bym nie sprzedał.
Fakt osada kupa, ale kto tylko księżniczki puka?
Qrde nawet człowiek nie czuje jak mu się rymuję :lol:
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44