Luneta na daystate huntsman classic

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
debowy
Posty: 127
Rejestracja: 2009-03-07, 21:52
Lokalizacja: Syreni gród

Post autor: debowy »

Nowy Dot nada się jak znalazł do rekreacji. Poprawki masz na tym krzyżu nawet do 100 m. Ale zależy co się komu podoba. Miałem i szybko zmieniłem na coś z mniejszą ilością kropek. :-)
Prędkość, CB, walki kordem? To nie dla mnie, jeżdżę Fordem :)

Sprawy tuningowe: debowy@e-tawerna.pl
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Na Huntsmana to ja bym jednak preferował Leupolda VX I 3-9x40. Kolter wyprzedawał ostatnio po niecałe 8 stówek. Kupiłem i posadziłem na X2, dla mnie super. Obraz żyleta, wyraźny i jasny. Krzyż LR Duplex, czyli z dwoma kropkami (co w zupełności wystarczy). Nie ma AO, ale mi tego nie brakuje; lekka nieostrość wskazuje mi dystans celu.
DOT wydaje mi sie trochę wielki jak na Huntsmana, tam bardziej pasowałby mniejszy celownik. Jeśli nie leupek, to może Bushnell Trophy 4-12x40 DOA - przyzwoity, niewielki i w miarę lekki celownik.
Optisany są fajne, ale na pewno nie małe i nie lekkie. Mają fajną siatkę, ale też i spory błąd paralaksy - np.Viper 10x44 u mnie siedzi na R-10, na sprężynę bałbym się go założyć.
Generalnie szukałbym właśnie czegoś niewielkiego z porządnymi szkłami.
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
blind1
Posty: 361
Rejestracja: 2011-04-16, 17:32
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: blind1 »

Jarek, też się przymierzam do tego Leupka pod HFT napisz od ilu metrów dokładnie ostrzy przy max powiększeniu?
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Piotrze, teraz Ci nie napiszę, bo w morzu jestem i nie mogę sprawdzić. Jak strzelałem, to spinnerki na 8m były rozmazane, ale im dalej tym lepiej. Zero mam na 25m, pieknie ostre. W opakowaniu była karteczka, że zakres przestawiony fabrycznie na życzenie Koltera, czyli wychodzi na to, że Kolter zamówił partię lupek przygotowaną na dystans wiatrówkowy. Pewnie trzebaby ich zapytać jak to było....
Lunetkę mogę tylko polecić, jest lekka, mała, bez bajerów - tylko to, co potrzeba. Błąd paralaksy też niewielki - sygnalizuje przyciemnieniem obrazu i rozmazywuje obrzeża, więc od razu wiadomo że "krzywo patrzę" :) Naciąłem się tylko trochę z zakrywkami - otóż VX I ma inny gwint na objektywie niż VX II i późniejsze. Kupiłem zakrywki od VX3 i jedna nie pasuje.... Piotr- Buba wyjaśnił że w 2004 r Leupold zmienił ten gwint (inny skok) i do tej lunetki trzeba kupować zakrywki specjalnie dedykowane do VX I.
A żeby zakrywka nie leżała w szafie, to kupiłem też VX II 4-12x40 AO ...... ale nie zdążyłem przed wyjazdem się nią jeszcze nacieszyć - czeka aż wrócę. Gabarytowo (z zewnątrz) to obydwie (I i II) są identyczne, jedynie VX II ma dodatkowo karbowany pierścień do regulacji AO. Regulacja schodzi poniżej 25Y, więc jest dobrze.
Chciałem dokupić jeszcze jednego VX I w Kolterze, ale .... skończyły się niestety. Do rekreacji ta lupka jest wyśmienita, a i do HFT też się spokojnie nadaje. Warto też kupić leupoldowski montaż - delikatny z wyglądu, a zrobiony solidnie i b.estetycznie.
I to wszystko za niecałe 8 stówek było..... plus montaż 199, ale naprawdę warto. Mam też DOTa i .... jak ktoś by chciał, to od razu zamienię na tego leupka :))
PS (edit): Ja tylko strzelam na max. powiększeniu x9. Producent podaje, że w rzeczywistości to jest x8,8.
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Jak wyczaiłeś te Leupki po 800 zł? :shock: Normalnie kosztują ponad 2k zł...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Za 8 stówek to ja kupiłem w Kolterze (wyprzedaż była przez chwilę) VX I 3-9x40 (nówka), natomiast VX II 4-12x40 to już kosztowała dużo więcej i to z drugiej ręki. Stan igiełka, poprzedni właściciele znani i cenieni na forum :))))
Ale jak dla mnie, to ta VX I wystarczy. Szkoda że nie ma takiej 4-12 (tzn.produkowali, ale już zastąpili nowszymi), a wszystkie nowsze to już są dużo droższe.
Jak by ktoś się chciał pozbyć takiego prostego leupka, to ja zawsze chętnie przygarnę.... :P
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
silent
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-09, 00:07
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: silent »

A nikt juz nie poleca Bushnella ??
Daystate Huntsman Classic+Hawke Sidewinder 4.5-14x42
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Trędy w tym roku jak widać poszły w inną stronę. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)