Quest po tuningu

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Dzięki wielkie za pomysła ze starą sprężyną , na niej poćwiczę co by nowej nie zmarnować i oby tylko na ćwiczeniu pozostało a jutro obadam jak z ertalitem wyjdzie na chronio. Wcześniej na starej miałem 237 m/s ,po 12 paczkach mi zeszła na 215-219 m/s i 2,5cm się skurczyła i do tego pogorszyła mi się celność na 40m . Hmm obecnie na 40 m po tuningu mam lepsze skupienie i o wiele mniejszy opad śrutu no i do tego butelka od mleka bez dużych poprawek na 60m a kop prawie minimalny no trudno trzeba będzie zmienić na 16J co by nie było problemów.
pppp
Posty: 2
Rejestracja: 2011-07-29, 14:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: pppp »

Potwierdzam, że KTK ma 0,535. Jest to uśredniona waga ze 100 sztuk śrutu aby wykluczyć błąd.
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Mam zapytanie o sprężynę oteva. Obecna mi już siadła po 7 paczkach KTK. Może ktoś zna dobre źródło na sprężyny oteva w wymiarach 3.2 ,zew. 19mm.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

tao_tsy pisze:Mam zapytanie o sprężynę oteva. Obecna mi już siadła po 7 paczkach KTK.
Tak szybko siadła :shock: to raczej nie była oteva :!
http://www.konceptus.pl/sprezyna-30g1339-gamo.html
Pewniak 100%
Obrazek
Schemat montażowy z wymiarami
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Nu też byłem zdziwiony a może za dużo strzelam :) , czasem potrafię na jednym wyskoku w plenerze wystukać całe pudełko :(. Ta by się nadała ale trochę drogo hmm.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

tao_tsy pisze:a może za dużo strzelam :) , czasem potrafię na jednym wyskoku w plenerze wystukać całe pudełko
Pomimo tego ,spreżyna z drutu oteva nie siada tak szybko (nie traci swoich właściwości mechanicznych ) , ktoś wcisną Ci jakiś szajs który nawet nie leżał koło otevy :lol:
tao_tsy pisze:Ta by się nadała ale trochę drogo hmm.
Niestety porządny towar kosztuje ;)
Ewentualnie możesz kupić taniej oryginalną sprężynę do BMK19 ,też podejdzie .
http://allegro.pl/sprezyna-bmk-19-3-2mm ... 51223.html
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Sprężyny z drutu Oteva nie siadają po 7 paczkach śrutu. To jest najlepszy drut na sprężyny, stosowany przede wszystkim do zamykania zaworów w głowicy samochodu. Czy sprężyny zaworów wymienia się po przejechaniu 10 km? Większość sprężyn które są sprzedawane jako oteva to zwykły szajs, sam sie kiedyś na to nabrałem. Poza tym aby sprężyna dobrze pracowała musi być dobrze wykonana, a no koniec kulowana aby zniknęły niepotrzebne naprężenia.
guntuning.com
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Widocznie naciąłem się na podróbę pod nazwą oteva :( , teraz obadam tą z linku Janusza tańszą niestety.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

januszmariusz pisze:Ewentualnie możesz kupić taniej oryginalną sprężynę do BMK19 ,też podejdzie .
http://allegro.pl/sprezyna-bmk-19-3-2mm ... 51223.html
Jakoś tak ten cały "sklep militaria"....
Mam wrażenie że to nic dobrego.
Dla mnie to całe ale...shit...
omijam i też żyję.
To jest raczej pewniejsze: http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=81&id=190
Alchemik też by coś znalazł zapewne lepszego od tego "szwedzkiego drutu" ze "sklepu militaria".
Prawdziwe szwedzkie są dużo droższe. Sprawdź sam w AKHobby.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

A wystarczy skontaktować się z DoktorPio i będzie i Otewa , i dobrze zrobiona , i w przyzwoitej cenie ... :P
JesperKyd pisze:Alchemik też by coś znalazł zapewne lepszego ...
... z całą pewnością ... :)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Klikałem do Alchemika ale bez odzewu, trudno pojadę na tej co już zamówiłem i dalej będę szukał na zapas otevy oryginalnej.
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

No i mam nową sprężynę od DoktorPio i ..
Mam zapytanie. Właśnie rozebrałem questa do wymiany sprężyny i chcę dorobić nową prowadnicę pod sprężynę. Obecna prowadnica ma 12 mm a nowa sprężyna wew. 13 mm 34 zwoje a dł. 27,6mm. Jaka grubość nowej prowadnicy ? 12.7 mm-12.8 mm . Druga sprawa to co z tą tuleja na prowadnicy? Z tego co widzę jest ona 3 stopniowa. W demontażu gamo 440 jest jedno stopniowa i w tuningu została wymieniona na prowadnicę bez tej tulei. W queście 2 stopień załamania tej tulei jest odpowiedzialny za stabilność modułu spustu ( na nim on się opiera). Jeśli dorobię prowadnicę pod samą sprężynę bez tej tulei jak w gamo , to czy to zda egzamin. A może moduł spustu będzie narażony na niestabilność a w efekcie problemy z zaczepem itp? . Czy ktoś dorabiał prowadnice w tego typu karabinku z ominięciem tej tulei? Planuję też obcinkę lufy o 4 cm tyle ile jest tego plastiku i nowa koronę , ponieważ korona obecnej lufy jest deczko nie centralnie pokryta tym plastikiem. A może uciąć większy kawałek ?? Nowa korona na jaką głębokość 2-3 mm frezem 10-12ką.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

tao_tsy pisze:ponieważ korona obecnej lufy jest deczko nie centralnie pokryta tym plastikiem. A może uciąć większy kawałek
Jak zdejmiesz plastik to pod nim będziesz miał podtoczenie , utnij tylko to podtoczenie . koronę zacznij 10-ką i popraw 12-ską , nowa prowadnica 12,6-12,7 mm ,prowadnicę dotocz tak aby wyszło jak najmniejsze napięcie wstępne sprężyny.
Obrazek
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Właśnie chcę aby jak najmniejsze było te napięcie wstępne. Gdybym zrezygnował z tej tulei zyskał bym 4 cm dla sprężyny. Tak jak na tej fotce widać zrezygnowano ze zgrubienia które daje oparcie dla modułu spustu.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

tao_tsy pisze:Tak jak na tej fotce widać zrezygnowano ze zgrubienia które daje oparcie dla modułu spustu.
W sumie cały moduł spustu jest przykręcony do korka dość solidną śrubą i raczej jak nie będzie tej tulei to nie powinno się nić dziać inna sprawa jest z zaczepem tłoka który aby nie szorować po sprężynie w trakcie naciągania wspiera się na czołowym odcinku tej tulei a która służy też jako oparcie dla sprężyny.
Ci co ją wyrzucają a dorabiają prowadnicę bez tego zgrubienia pakując dłuższą sprężynę na bank będą mieli FAKA .
Pytanie tylko , jak długo wytrzyma zaczep tłoka z dłuższą i mocniejszą sprężyną ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40