Steyr LG110 FT / LG100 FT ; Nikko Stirling 10-50x60 BigNikko

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
blind1
Posty: 361
Rejestracja: 2011-04-16, 17:32
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: blind1 »

maximus pisze:Endriu, pisz lepiej co z MP u was, kiedy jakieś konkrety?
Niebawem będą wieści. Troszkę cierpliwości. ;)
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

maximus pisze:co z MP u was, kiedy jakieś konkrety?
Ustalamy kwestie terenu. Jak tylko będzie wiadomo GDZIE, natychmiast damy ogłoszenie. Plany mamy raczej ambitne :)

W kwestii wiatru, jest taki program: Chairgun. Na przykład do ściągnięcia ze strony Hawke. Tak jak Piotr wyżej napisał - każda figurka jest inna. Nie ma stałej recepty. Czasem się zdarza, że na stanowisku wiatr wieje z prawej, przy figurce też, ale na dolocie odbija się od jakiejś ściany i przegina tor lotu śrutu w lewo. Koniec końców nie odkładasz żadnej poprawki albo dajesz właśnie ... w prawo :)
Nie ma jednej recepty, bo nie może być, za dużo tu losowości. Trzeba przede wszystkim obserwować teren. Późną wiosną i latem nie ma problemu, świeża trawa wyraźnie faluje na wietrze. Wczesną wiosną nie ma co falować, jesienią już jest sztywne, wysuszone i faluje mniej. To są niuanse, które bardzo się liczą.

Odpal Chairgun i sprawdź sobie przy jakim wietrze znosi śrut. Przygotuj się teoretycznie ale pamiętaj, że to raczej graniczne wartości, w rzeczywistości poprawki zwykle są mniejsze (bo wiatr odbity, bo mniej wieje na dolocie...). Pobaw się suwakami pamiętając, że doświadczenie zdobywa się na torach, nie w fotelu...
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
witboj
Posty: 123
Rejestracja: 2008-04-15, 13:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

A ja sobie kupiłem w sklepie u Majki i Młynka tani (pojęcie względne) wiatromierz miniaturowy i mam ochotę trochę powalczyć z tym wiatrem... Np. odnoszę nieodparte wrażnie, że z tym wiatrem z przodu / od tyłu jest dokładnie odwronie niż w książkach opisują bo przy tak krótkich dystanasach doświadczenia z palnej się chyba nie przenoszą...
Ale pewnie się mylę - no właśnie muszę to sprawdzić.