KONCEPTUS - SP 7

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

cheng13 pisze: kolba nie jest za wielka, tylko taka "kanciasta" trochę,
Do porównania SPARTAN PCP
ObrazekObrazek
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Obrazek

..."komuś się chciało'..?
...tak, dawno temu, Anglikom...BSA Spitfire PCP, kartusz w osadzie, lufa łamana do ładowania śrutu...
( a tamtego tłuka nie ma co do Spartana porównywać, nie wypada...)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

green_thunder pisze:.BSA Spitfire PCP, kartusz w osadzie, lufa łamana do ładowania śrutu.
Przecież to dwa różne rozwiązania oprócz kartusza schowanego w osadzie .
green_thunder pisze:do Spartana porównywać, nie wypada
A jak najbardziej ze względu na identyczny sposób ładowania śrutu i całej komory zamkowej zbliżonej wyglądem do sztucera
Obrazek
Poza tym mamy do czynienia z prototypem i samo wykończenie zewnętrzne nie powala , brak też szerszych danych co do celności , sposobu ładowania kartusza , regulacji spustu itd.
Myślę że karabinek jest w wersji rozwojowej , a jako prototyp zapowiada się pozytywnie .
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

januszmariusz pisze: w wersji rozwojowej

...i niech tak zostanie.. :P
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Wygląda świetnie, osada typowa sztucerowa ale jak komuś nie pasi , jest sam system do kupienia i można do Darka uderzyć. Piękny karabinek, niestety tylko do rekreacji ze względu na ilość strzałów (reszta parametrów nie znana). Panowie nie torpedować od razu projektu. Wspierajmy to co nasze.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Zgadzam się, nasze też może być i dobre i celne. I wspierać trzeba. Nie znam Pana Jerzego i nawet nic u niego nie kupiłem. Trzymam kciuki aby Konceptusowi się udało! :)
:-D
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...a czemuż to mam być hipokrytą :shock: nie podoba mi się i tyle, dlaczego niby popierać ?
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Podobać się nie musi, wiadomo, ale popierać warto bo nasze, rodzime.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...i wszystko jasne, karabin do kaleczenia i zabijania, cyt.
Wysłany: Dzisiaj 11:52


--------------------------------------------------------------------------------

Wiatrówka nie jest przewidziana do FT, HFT ani żadnych innych konkurencji sportowych - stąd nie ma w niej reduktora ciśnienia ani stopki z hakiem :-)
Zastosowanie to polowanie i rekreacja - a więc jest skierowana niekoniecznie na polski rynek. Sposób przeładowania i wkładania śrutu do lufy powoduje że niespecjalnie się nadaje do wystrzelenia paczki śrutu w godzinę.
Ilość strzałów z ładowania jest większa niż było w planie. Miało być 30 przy kalibrze 5,5 - tyle wystarcza wyspiarzom w zupełności by iść na króliki.
Dla tych którzy potrzebują wiatrówki typowo do puszkobicia i HFT będzie zupełnie inny model z "ortopedycznym" łożem, dużym zasobnikiem, reduktorem ciśnienia, magazynkiem itp.

SP7 ma zagwarantować 30 kolejnych trafień w cel wielkości 2-3 cm na odległości 40 m. Da się oczywiście uzyskać lepszy wynik - dłużej postrzelałem tylko na 30 m, wszystko w jednym otworze w tarczy.
Odchyłka prędkości pomiędzy sąsiednimi strzałami (po dotarciu - wystrzeleniu paczki śrutu) wynosi do 3 m/sek, typowo 1 m/sek, na JSB shack. W zależnosci od regulacji możliwa jest praca w bardzo różnym zakresie ciśnień, jednak optymalny jest zakres od 150 bar w dół - można więc użytkować nawet z butlą 200 bar. Nabicie pompką wymaga 40 cykli i nie stanowi żadnego wysiłku. Pompką Hill lub Gehman cykli będzie jeszcze mniej.


Wiatrówka nie jest dla każdego, konstrukcja i wynikające stąd metody produkcji powodują dużą ilość pracy wykonywanej ręcznie, główne podzespoły wymagają zaś wieloosiowej obróbki cnc, nie da się jej z założenia produkować tanio i masowo.

Osada na zdjęciach to przedprototyp, w tej chwili realnie do sprzedaży są systemy, osobno drewno i inne elementy do wykonania osady.

Pierwszy opis i test pojawi się prawdopodobnie na wyspach.

...więc co tu popierać... :/
_________________
Jerzy
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

green_thunder pisze:...więc co tu popierać... :/
Jak to co? Wysiłek włożony w projekt i wykonanie, żmudna rzemieślnicza praca, piękny efekt końcowy, no i przede wszystkim odwagi twórców! (myślę że argumentów wystarczy)
Robercie, nie podoba ci się albo nie spełnia twoich potrzeb takie życie mi też podobają się inne bo strzelam match i ani ten ani twój (choć super) mi nie pasuje (dla każdego coś miłego)
Ja osobiście chciałbym żeby im się udało, mieli byśmy się czym chwalić za granicą np.
green_thunder pisze:na wyspach.
oni mają całe mnóstwo małych wytwórni i prywatnych fabryczek które produkują fajne nieseryjne sprzęty i sprzedają je na cały świat za ciężką kaskę.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

green_thunder pisze:...więc co tu popierać... :/
Robert :! A może Niemców popierać :? bo Dianę 46 Stutzen produkują :?
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nikt mnie nie przekona, nie wpadnę w zachwyt. Tekst przeze mnie przytoczony to cytat z iwebu, autor <Jerzy>, czyli twórca tego polskiego mosina.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

A przeczytajcie dokladnie opis :-? ... jasno Jerzy napisał , że ten model dedykowany jest "wyspiarzom". Oni też jako pierwsi zobacza testy i opis ...
donkihot pisze:Ja osobiście chciałbym żeby im się udało, mieli byśmy się czym chwalić za granicą np.
To wytwórca będzie się chwalił i jak znam naszych konstruktorow i wynalazców , to pomysł lub patent lub prawa autorskie powędrują za granicę ... to proste ... jesteśmy zbyt ubodzy , by korzystać z takich "wynalazków". Sam system widzę w zupełnie innej "oprawie" ... cena nieadekwatna do tego co proponuje producent ... Po mojemu taki kolekcjonerski "kwiatek" jak i "polski" Logun ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Hiszpan63 pisze:A przeczytajcie dokladnie opis :-? ... jasno Jerzy napisał , że ten model dedykowany jest "wyspiarzom". Oni też jako pierwsi zobacza testy i opis ...
donkihot pisze:Ja osobiście chciałbym żeby im się udało, mieli byśmy się czym chwalić za granicą np.
To wytwórca będzie się chwalił i jak znam naszych konstruktorow i wynalazców , to pomysł lub patent lub prawa autorskie powędrują za granicę ... to proste ... jesteśmy zbyt ubodzy , by korzystać z takich "wynalazków". Sam system widzę w zupełnie innej "oprawie" ... cena nieadekwatna do tego co proponuje producent ... Po mojemu taki kolekcjonerski "kwiatek" jak i "polski" Logun ...

No, jakoś tak...właśnie...