Sharp Innova 1110

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

maximus pisze:W tych pieniądzach czyli ok 150 to poszukaj PP 3-9 jak masz wydać tylko 100 to PP6x40 ale lepiej dołożyć i kupić tą pierwszą bo Tak jak pisał Robert ma AO i większe przybliżenia natomiast Ta druga również się świetnie sprawdzi. Co do śrutu to na start kup crosmana pointeda i KTK PO pudełku. Jak któryś z nich ci podejdzie (a myślę że tak) To masz fajny budżetowy śrucik
Na besie miałem przez dwa lata PP 3-9X40 AO MD i nie musiałem zerować, śrut crosman pointed to sprawdzony śrucik lata tam, gdzie celujesz :lol:
Awatar użytkownika
vipeminem
Posty: 55
Rejestracja: 2011-10-17, 17:12
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: vipeminem »

Czytałem opinie na temat Crosman Pointed i KTK. Według tego co wyczytałem crosman dobrze leci, ale na małe i średnie dystanse, natomiast ktk jest tani i dobry, ale szybko opada. Myślę, że kupię po 500 szt. jednego i drugiego śrutu i będę je testował. Interesuje mnie strzelanie na duże dystanse. Na małe dystanse też, ale do tego poszukam ciężkiego śrutu, który będzie miał dużą siłę.
Ceny całkiem dobre. Crosman ~16zł, KTK ~8zł. Zobaczę w pobliskim sklepie myśliwskim jakie tam są ceny tych śrutów i czy w ogóle są. Ponadto pozdrowię Panią w sklepie, która to mówiła takie straszne rzeczy o sharpiku ^^
"Nie ma czegoś takiego jak przyjacielski ogień"
"Każda chwila to kolejna szansa" ~ Eminem
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

vipeminem pisze:Myślę, że kupię po 500 szt. jednego i drugiego śrutu i będę je testował. Interesuje mnie strzelanie na duże dystanse. Na małe dystanse też, ale do tego poszukam ciężkiego śrutu, który będzie miał dużą siłę.
Jak dobierzesz konkretny śrut do swojej lufy , to już z niego strzelaj ... ;) ... przy każdorazowej zmianie śrutu , będziesz musiał zerować optykę od nowa ...
vipeminem pisze:Według tego co wyczytałem crosman dobrze leci, ale na małe i średnie dystanse, natomiast ktk jest tani i dobry, ale szybko opada.
Coś kiepsko wnioski wysuwasz :/ ... poczytaj jeszcze dokładnie , zwłaszcza testy z różnych karabinków. A zdanie o szybkim opadaniu KTK , to skąd wytrzasnąłeś ?? ... tak samo można powiedzieć o JSB 4,51 w stosunku do RS 4,52 .. :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
vipeminem
Posty: 55
Rejestracja: 2011-10-17, 17:12
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: vipeminem »

Może się mylę. Więc który z tych dwóch śrutów jest lepszy? Chodzi o strzelanie na duże dystanse.
"Nie ma czegoś takiego jak przyjacielski ogień"
"Każda chwila to kolejna szansa" ~ Eminem
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

To właśnie musisz sprawdzić osobiście. Zrób tak jak mówiłęś, kup po pudełku i porównaj. Oby dwa śruty nadają się na dalekie strzelanie tylko nie d wszystkich karabinków.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

vipeminem pisze:Może się mylę. Więc który z tych dwóch śrutów jest lepszy? Chodzi o strzelanie na duże dystanse.
Uparty góraj jesteś :mrgreen:
Zrób jak piszą poprzednicy :! kup po paczce Crosmana i KTK i wypróbuj :!
Co do lunetki - ja mam Barską 3-12x42 AO na średnim montażu i ... kombinowane podwyższenie baki. Przy wysokim montażu będzie zbyt wysoko, poza tym podniesie się środek ciężkości i zestaw będzie mniej stabilny.
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

vipeminem, tu masz szkło na sprzedaż na beżowym. http://img854.imageshack.us/img854/2746/img3851l.jpg
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

forestkorsze pisze:vipeminem, tu masz szkło na sprzedaż na beżowym. http://img854.imageshack.us/img854/2746/img3851l.jpg
Marcin oprócz fotki dodam kopie opisu :
Sprzeam celownik Delta 6x32 AO, używany nieco ponad rok (więc już niestety po gwarancji) jedynie na PCA. Krzyż duplex, podświetlanie w 2 kolorach, w komplecie solidny 2-częściowy montaż, sunshader i zakrywki. Lupa raczej z tych mniejszych - długość jakieś 22 cm. Cena 180 PLN, w tym wysyłka.
http://bron.iweb.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=18
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Czołem.
Subiektywnie wolał bym kupić nową 3-9 ewentualnie 6x40 , niż szukać na siłę AO.
Założyłem kiedyś sobie leapersa TS MD IR 3-9x40 Na sharpa zamiast Delty i jakoś nie urzekło mnie to AO zdjąłem go po dwóch strzelaniach i od tamtej pory leżał w tym roku poszedł na iweb-ie do ludzi...
Przy rekreacyjnym strzelaniu uważałem to pokrętło na obiektywie za przeszkadzacz ...
Być może to kwestia wzroku i przyzwyczajenia, nie wiem...
Za nie dużo więcej niż 150 złotych można nabyć :

http://fotozakupy.pl/luneta-celownicza/ ... -md,13695s

Pozdrawiam.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Kwoty 170 -180 zł są już bardzo blisko 200 a za tyle jest na iwebie Doc. Fakt że bez AO ale optycznie lepszy od PP ilepesa i doe. To takie moje subiektywne zdanie.
A jeśli chodzi o AO no to pozwolę się nie zgodzić z kombatem że do rekreacji niepotrzebne. AO jest właśnie świetne do rekreacji bo jak strzelasz na różne dystanse to sobie przeręcisz i oka nie męczysz. Aczkolwiek jeśli strzelsz typowe dystanse wiatrówkowe czyli między 20 a 40 metrów to bez AO da się fajnie postrzelać. Do HFT to jest zupełnie nie potrzebne bo wiadomo, kręcić nie wolno.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Czasem trafia się na w dziale k/s (iweb) złapać różne śruty po testach (prawie całe paczki) za nieduże pieniążki. Jest to tańszy sposób na wypróbowanie śrutów od kupowania całych nowych paczek.
Założyłem kiedyś sobie leapersa TS MD IR 3-9x40 Na sharpa zamiast Delty i jakoś nie urzekło mnie to AO zdjąłem go po dwóch strzelaniach i od tamtej pory leżał w tym roku poszedł na iweb-ie do ludzi...
Przy rekreacyjnym strzelaniu uważałem to pokrętło na obiektywie za przeszkadzacz ...
Być może to kwestia wzroku i przyzwyczajenia, nie wiem..
A ja na odwrót. Nie powrócę do lunet bez AO, chyba że...
będzie to Tasco SS. Obrazek <żart> :P

Obrazek
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ale SS ma AO (lub sf)
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Powiem tak..Miałem DOC-a 3-9x40 ,miałem chyba cztery leapersy x40 x32 z AO i nie zastanawiał bym się wziął bym Leapersa z AO.Moim zdanie do rekreacji jak strzelasz w przedziale np tak jak ja od 20-80 m AO jest potrzebne i sprawdza się.Na każdym dystansie fajnie ostrzy.Leapersa 3-9x32 AO MD można wyrwać używanego za 150 złotych.Ja ostatnio za tyle go zakupiłem na tym forum od jednego z kolegów.Nie wiem mi delty jakoś słabo leżą,(oczywiście te z dolnej półki do 400 złotych) i wole znacznie leapersy,no ale to tylko moje prywatne zdanie.Jedni chwalą jedni nie. :> :>
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

maximus pisze:Kwoty 170 -180 zł są już bardzo blisko 200 a za tyle jest na iwebie Doc. Fakt że bez AO ale optycznie lepszy od PP ilepesa i doe. To takie moje subiektywne zdanie.
A jeśli chodzi o AO no to pozwolę się nie zgodzić z kombatem że do rekreacji niepotrzebne. AO jest właśnie świetne do rekreacji bo jak strzelasz na różne dystanse to sobie przeręcisz i oka nie męczysz. Aczkolwiek jeśli strzelsz typowe dystanse wiatrówkowe czyli między 20 a 40 metrów to bez AO da się fajnie postrzelać. Do HFT to jest zupełnie nie potrzebne bo wiadomo, kręcić nie wolno.
Tak to prawda, podpisuję się pod tym :) .

No ja docelowo w 2010 miałem zostawić Leapersa na sharpie a DOC-a z sharpa posadzić na Lightningu (do którego zakupu ostatecznie nie doszło :( ) wtedy na obu sprężynach nie bał bym się o optykę ale ani mi ani też Mani nie podobał się obraz z leapersa, sporo ciemniejszy i jakiś taki zielony i mniej "przejrzysty/wyraźny" , regulacją paralaksy tez się bawiliśmy i było więcej kręcenia niż strzelania od 15m do 40 a poprawkę i tak trzeba wziąć jak w DOC-u .
Za każdą zmianą dystansu zabawa w kręcenie i przed strzałem "a może jeszcze troszkę " jakoś mnie to irytowało. Zrzuciłem w cholerę leapersa i wróciłem do DOC-a .
Subiektywnie Leapers sie chowa do DOC-a optycznie nie ma co tu porównywać.
Dodam że oba nasze DOC -ki były fuksowane ten z Sharpa Ostrzył od 10metrów na 6x , a Z HW od 15M na 6x . Oba filipińskie.
Cała moja wypowiedź jest subiektywna jak najbardziej , wiem o tym że ludzie cenią sobie optykę z AO , co znaczy że za pewne maja ku temu powody.
Jednakże ja strzelając na swoich stałych dystansach 15 - 40 metrów (najczęściej 15,21,35- moje ulubione, stały punkt odniesienia i wyryte w pamięci poprawki :) ). Nie zauważyłem, jakiejś różnicy ostrości, ani krzyża, ani obrazu na korzyść AO (pomijając subiektywną ocenę właściwości optycznych o których pisałem wyżej.
Być może to faktycznie przyzwyczajenie do DOC-a , być może po prostu nie zdążyłem się przyzwyczaić do AO. Nie wiem trudno to ocenić.
Ot tyle.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Ja nie zauważyłem żeby obraz z leapersa był znacząco gorszy od doc-a.Moim zdaniem nisko budżetowe delty są mocno przereklamowane.Ale tak jak pisze to tylko moje prywatne odczucia i nie mam ochoty tą wypowiedzią nikogo urazić.(dodam tylko że miałem obydwie i mogłem je porównać,nie wyssałem opinii z żadnego forum tylko sam przetestowałem)Moje oko lubi leapersy i tyle. :mrgreen: :mrgreen: